Проживши в шлюбі 30 років, подружжя встигли відзначити безліч важливих подій і свят. Накопичивши цінний досвід, можна створити чудову перлове весілля, яке запам’ятається всім присутнім і виділиться на тлі попередніх ювілеїв.

Секрет простий – потрібно придумати захоплюючий сценарій. Причому не тільки офіційної, а й для неофіційної частини заходу.

Сценарій неофіційної частини урочистості

Бажано розпочинати велике веселощі на другу половину дня або навіть вечір, а ранок і пізню ніч присвятити один одному. Час, приділений взаємним яскравим емоціям, і є неофіційною частиною свята.

Добре, якщо все річниці проводяться так. Деякі влаштовують «бенкет на весь світ», піклуючись тільки про гостей. Важливо не забувати у святковій суєті про це мета заходу – додати у вогнище любові дров пристрасті.

Традиції

Перли, який є символом цієї річниці, тісно пов’язаний з водою. Вода володіє безліччю магічних властивостей, уособлює вірність, мудрість і життєву енергію.

Сценарій настільки важливої дати повинен бути продуманий з самого ранку. Одна з основних традицій на перлову весілля – похід на світанку удвох до найближчої водойми. Потрібно стати на березі або допливти до середини водойми на човні. Далі необхідно взятися за руки і вимовити весільні клятви.

Можна придумати самим або сказати ті, які були виголошені у вівтаря 30 років тому. На цей раз їх скажуть розумні люди, які вміють цінувати і розуміти один одного, мають власні традиції, цінності, створили сім’ю, виростили дітей і онуків.

Подарунки одне одному

Як і на інші річниці, перлова річниця неможлива без подарунків. Дарувати їх варто після ранкового ритуалу, описаного вище, коли пара виявиться будинку.

Бажано, щоб презенти були тематичними. Дружина оцінить розкішні перлинні намиста та інші прикраси, а чоловік – перлинні запонки або годинник з перлами.

Можна в цей день виконати загальні мрії: стрибнути з парашутами, відправитися в кругосвітню подорож або просто на курорт в іншу країну, політати на приватному літаку та інше. Все-таки солідний ювілей – 30 років з дня зеленої весілля!

Сценарій офіційної частини урочистостей

Ця річниця є серйозною датою, яку необхідно відзначати з розмахом. Вклавши душу у сценарій свята, можна здивувати гостей, зробити чудові фото на пам’ять і чудово провести час.

Оформлення

Спочатку бажано визначитися з місцем проведення заходу. У теплу пору року можна облаштуватися на природі. Хороший варіант для холодного дня – кафе або власний затишний будинок.

Оформлення дозволить створити необхідну романтичну атмосферу і чудово підійде під тематичний сценарій.

На 30 років з дня одруження підійдуть синьо-білі морські відтінки. Можна додати зелені або жовті нотки. Чудовими прикрасами стануть статуетки, повітряні кульки, стрічки, паперові візерунки, фотографії, мушлі, перли та інше.

Важливо приділити увагу деталям. Можна створити і розіслати запрошення на святкування 30 років шлюбу, красиво прикрасити стіл, поставити живі квіти, зробити самим або орендувати фотозону.

Варіанти сценарію

Сценарій перлової весілля може бути будь-якою і обмежується тільки фантазією подружжя.

Продовжуючи морську тематику, можна створити прикольний квест «Русалонька» за мотивами казки (з гарною кінцівкою) або обіграти пісню «Ти морячка, я моряк». Прикладів багато, це тільки ті, які відразу приходять на розум.

Перли – коштовність, тому можна створити виставу на тему піратів і заритого скарбу, що особливо актуально при проведенні свята на природі.

Можна розіграти будь-яку казку, де згадується про 30 років, або придумати свою. Відмінний варіант – влаштувати маскарад, щоб всі запрошені теж взяли участь в імпровізованому виставі. Важливо повідомити про нього гостям заздалегідь.

Стіл

Торт є обов’язковим «гостем» на столі. Він повинен бути символічним, прикрашати собою не тільки стіл, а й ціле захід. Бажано замовити його у професіоналів. Колір торта зобов’язаний співпадати з колірною гамою всього оформлення.

Фуршет – відмінна ідея для тематичного вечора. Гості будуть зайняті грою, тому зможуть періодично їсти, коли заманеться. Потрібно подбати тільки про те, щоб усім вистачило місця, якщо необхідно буде встати біля столу всім присутнім. Наприклад, для вимови загального тосту.

Традиції

Традицій на урочисту частину святкування перлової весілля.

Подружжя повинні відкусити по шматку від короваю, як робили це на початку сімейного життя. Традиція знаменує довіру, повагу і благополуччя, які панують в родині.

«Молоді» прожили разом багато років і встигли станцювати не один танець. Однак зобов’язані станцювати і на перлової весіллі. Танець означає ніжність і пристрасть. Він повинен бути особливим і відрізнятися від інших. У ньому чоловік і дружина передають свої почуття і позитивну енергію.

За стільки років сім’я створює свої традиції, які теж було б добре додати в сценарій свята. Тоді річниця стане по-справжньому особливим.

А ввечері на столах можна запалити свічки.