Через рік життя в шлюбі настає перша річниця, і носить вона назву – ситцевий. Ситець – це така легка яскрава плямиста тканина. А перший рік життя молодят проходить саме так, від світлого до темного плями, від темного до яскравого і знову до світлого. Відносини тільки почалися, тому вони ще легкі і необачні, хоча двоє вже починаю розуміти, що несуть відповідальність один перед одним.

Перший рік зазвичай проходить в шалених ритмах, у деяких пар з’являються діти, і стає зовсім не до розваг.

Така дата, як рік разом, не так часто святкується зараз. Багато пар вибирають спокійний вечеря в ресторані чи вдома, але якщо вже було вирішено зібрати компанію, то потрібно продумати майбутній сценарій, що б у ньому були веселощі, музика та конкурси.

Святкувати першу річницю потрібно тільки з близькими родичами і друзями. У ситцевій весілля є свої давні традиції. Буде цікаво, якщо об’єднати їх зі сценарієм проведення заходу. Тоді торжество придбає старослов’янська колорит. На весілля за бажанням запрошують фотографа. І якщо вся весілля буде витримана за стилем і дотримані всі традиції, включаючи і шати. Вийти цікава фото історія.

Особливості проведення ситцевій весілля

Рік – це невелика дата, тому подарунки можуть бути будь-які. В основному дарують речі, що необхідні молодим в господарстві. Адже за рік, не завжди, виходить, обжитися всім необхідним в побуті. Якщо у пари маленька дитина, то можна подарувати одяг для малюка або дитячі приналежності.

Місце для свята

Добре якщо весілля рік тому, гралася в теплий період. Тоді всю річницю можна перенести на вулицю. Тоді і конкурси будуть цікавіше, тому що в приміщення особливо не розігратися. Та і загальне самопочуття людей на свіжому повітрі, краще, ніж в закритій залі.

«Рік сімейного життя» ставитися до домашніх свят, і багато люблять відзначати його вдома в колі сім’ї. Але якщо пара вирішила розгулятися, то чому б і не відзначити його в ресторані?

Вбрання

Чоловік і дружина в цей день одягнені не помітно, але зі смаком. Для нареченої підійде сукню або сарафан з незабутнім візерунком або не звичайним фасоном. Сучасна мода принесла нове поняття « принти», коли певний малюнокзображення за допомогою тканинного принтера друкують на матерії.

Незвично і красиво буде виглядати «принтована» сукня нареченої, якщо для « принта» як візерунка будуть обрані великі квіткові бутони, наприклад, півонії.

Нареченому наряд вибрати не так складно. Він може обійтися і сорочкою, підійде як біла, так і кольорова. Для більш неординарного підходу до вибору одягу, досить поімпровізувати з фасони штанів і сорочки. Допускається вишита, писана сорочка.

Гості ж самі вирішують, чим приходити і як, але краще пов’язувати зовнішній вид наряду з назвою весілля, тобто в одяг включені строкаті елементи.

Символіка і традиції

Ситцева тканина – символ річниці (рік разом). В народі ходить вираз «ситцева простота». Справа в тому, що цей матеріал не дорогий і застосовувався для пошиття повсякденного одягу. Життя молодят набуває повсякденний характер, молоді поступово притираються один до одного і їх закоханість переростає в любов. Але, не дивлячись на недосвідченість, перший рік найяскравіший і метушливий, адже вони вперше проходить через всі разом, та вступають на поріг довжиною сімейного життя.

Існує кілька традицій, які обов’язково повинні виконуватися протягом свята

Відкривається і розспівуєтсья пляшка шампанського, залишена рік тому, в перший день весілля.
Молоді повинні зав’язувати вузлики на бавовняному або ситцевому хустці, це подія дуже видовищний і його можна віднести до розряду розваг або конкурсів.
Якщо пара православна, і вирішила заглибитися в релігію, то можна сходити в церкву. Поставити там свічки один за одного, або обвінчатися якщо вінчання не було в день розпису.
Зустрічати гостей потрібно з короваєм на рушнику. Правильно було б, якщо б наречена спекла коровай і вишила рушник сама. Але так як ми живемо в сучасному світі, і часу на це фактично ні в кого немає, пиріг можна замовити в пекарні або кондитерському магазині. А рушник придбати в магазинах з тканинами або скатертинами.

Оформлення приміщення

Для того що б зробити красиве оформлення, не доведеться купувати готові матеріали або наймати окремих стилістів. Всі прикраси без труднощів робляться своїми руками.

Купити барвистої тканини, ґудзиків, стрічок в магазині фурнітури і приступати. Чим красивіше буде оформлено свято, тим запам’ятовуючим воно буде для кожного гостя.

В Європі і США символом першої річниці є бавовна або папір, і весілля називається « паперової», «бавовняної». Скориставшись даними знаннями, дозволено використовувати ці елементи (картон, кольоровий папір, папір для скрапбукінгу і обгортковий папір).

На стінках або через потік можна пустити гірлянду з прапорцями. Робити прапорці з паперу або тканини, вирішувати тільки одному заявнику. На стінах можуть висіти фотографії з першого дня весілля, можна вирізати з тканини імена, квіти та інші елементи. А після не стінці зробити композицію з усього запропонованого.

Для сервірування столу підійдуть авторські серветки, на щастя вони дуже поширені, тому відповідати візерунок для душі не буде так важко. Весільну скатертину можна зробити з будь-щільної тканини, підібравши колір і загальний вигляд, так само її можна розшити гудзиками або стрічками.

Посуд для столу вибирають барвисту і яскраву. Тарілки та келихи виконані з кольорового скла або ж покриті кольоровими розписами.

З традиційних прикрас добре впишуться в обстановку повітряні і гелієві кулі.

Головне при оформленні дотримуватися правило: не робити різнобій у стилі і колірній гамі.

Тамада і схема весілля

Будь-який сценарій весілля схожий у своєму розклад, різниця лише в тематиці і терміні прожитих років. Приблизна схема проведення свята ситцевій річниці:

  • Ведучий вітається з гостями, запрошує за стіл, та будь-яким зручним способом проводить знайомство.
  • Після знайомства, повідомляє, за якими правилами буде проходити торжество і що чекає гостей далі.
  • Всі гості розсідаються по своїх місцях, їдять і вітають молодих.
  • Настає час дарувати подарунки.
  • Музична пауза.
  • Ведучий збирає всіх разом, починаються конкурси.
  • Подача торта.
  • Побажання молодим. Прощання.

Кілька приміток за сценарієм

На першу річницю не прийнято навантажувати стіл їжею. Вся трапеза буде нагадувати приємний легкий вечерю.

Торт

Тому і сам торт не повинен бути перевантажений і нагадувати царський лінкор.

Торт середнього розміру, звичайно, треба враховувати кількість запрошених гостей. Дизайн можна вибрати райдужний, наприклад, кольоровий горошок або сердечка. Якщо ви хочете проявити креативність, замовте фруктовий пиріг. Кондитери, які знають свою справу спечуть такий пиріг, який не порівняти за смаком ні з яким тортом.

Завершення вечора

Красиво цей день завершить невеликий феєрверк або запуск китайських ліхтарів в нічне небо. Пара загадує бажання, що б наступний рік пройшов в щасті і любові.

Конкурси

Першим проводитися обряд зав’язування вузликів.

Пара стає в центр кола, коло утворюють гості. Ведучий вручає їм два хусточки. Кожен з них повинен зав’язати на кінчиках вузлики, побажати любові, здоров’я і міцною сімейного життя. Після того як всі будуть зав’язані вузлики, обряд завершується словами « Все сказане вірно і сильно, як і міцні наші вузлики».

Після провідний підносить коробочку, подружжя складають туди хусточки і зберігають як сімейну цінність.

Веселощі

Після Обряду настає час веселитися всім гостям.

Конкурс 1

Запрошують дві пари. Чоловіки затискаю в зубах ситцеве стрічку, а дівчата тримають інший кінець у руках. За сигналом ведучого, дівчата починають бігати навколо своєї другої половини. Хто швидше закінчить обмотувати, ті і отримують приз.

Конкурс 2

Можна провести імпровізований аукціон. Хто з гостей за певний час назве більше речей з натуральної тканини, той і буде вважатися переможцем.

В подарунок створіть молодятам відеофільм.