Сапфірове весілля – це річниця, яка відзначається через 45 років після дня одруження. Це важлива дата, яку прийнято святкувати масштабно.

Оскільки подружжя до цього торжества зазвичай вже знаходяться в похилому віці, організацію святкового заходу беруть на себе діти ювілярів. Яким може бути сценарій ефектною сапфірового весілля? Які організаційні моменти потрібно врахувати і на що звернути особливу увагу.

Підготовка

До такого масштабного свята необхідно почати готуватися заздалегідь. Оповістити про майбутній захід важливо і самих ювілярів. Щоб свято їм припав до душі, важливо врахувати їх побажання і рекомендації. Від них багато в чому залежить специфіка торжества і його стиль. Наприклад, замість фешенебельного ресторану подружжя можуть мріяти про свято на сімейній дачі або, забраковав сценарій виїзної розпису, вони віддадуть перевагу банкет з танцями під мелодії юності.

На етапі підготовки необхідно:

 • визначитися з форматом заходу;
 • скласти список гостей, узгодити його з молодятами і запросити всіх особисто;
 • вибрати місце для свята;
 • продумати оформлення банкетного залу;
 • визначитися з меню, вибрати торт;
 • скласти сценарій (для цього можна звернутися до послуг тамади або професійного ведучого).

Специфіка сценарію для сапфірового весілля

Щоб свято пройшло цікаво і запам’ятався всім запрошеним з кращого боку, варто особливу увагу врахувати наступні моменти:

 • для пари у віці кращим музичним супроводом вечора будуть пісні та мелодії з їх юності: в якості фонової музики можна використовувати композиції,
 • звучали в день їх весілля;
 • річниця весілля припускає спогади про день одруження молодят, їх щасливого сімейного життя; для реалізації цього сюжету можна використовувати слайд-шоу з сімейного фотоархіву, відео нарізку з роликів; для оформлення залу підійдуть плакати з фотографіями ювілярів у різних епохах їх життя;
 • для дорослих людей важлива увага, тому на святі варто надати можливість кожному гостю привітати подружжя;
 • добре, якщо вдасться замовити професійну фотозйомку: на такому заході можна зробити відмінні сімейні портрети, які напевно будуть з особливим трепетом сприйняті винуватцями торжества;
 • конкурси та розважальну програму необхідно адаптувати під аудиторію: для молоді – можна використовувати динамічні і гумористичні замальовки, для ювілярів та їх однолітків – більш стримані сценарій;
 • сценарій вечора не повинен бути занадто насиченим, у ньому має бути час для спілкування гостей;
 • добре, якщо вдасться втілити в банкетному меню кулінарні смаки молодят: їх улюблений торт, салати, м’ясні делікатеси.

Якщо родичі молодят вирішили скористатися послугами тамади, їм варто вивчити сценарій, запропонований фахівцем і відкоригувати його. Наприклад, чоловік може не любити танці і програми доведеться викреслити танцювальні конкурси з його участю. Завжди більш виграшно виглядає сценарій, написаний для конкретної пари. У нього можна включити історію кохання молодят, їхні особисті досягнення, тим самим надавши програмі вечора індивідуальний колорит.

Як зробити свято ефектним

Підкреслити урочистість заходу і зробити його особливо стильним можна, вибравши за колірне рішення свята яскравий сапфіровий відтінок. В цей колір можна прикрасити бенкетний зал: задекорувати тканиною президія молодят, узгодити дрес-код з гостями і ювілярами, замовити тематичний торт з написами. Наблизити торжество до сучасної манері весільних заходів можна, обладнавши столик для подарунків, замовивши книги для привітань і побажань, додавши в сценарій тамади виступи творчих студій та шоу-колективів.

Класичний торт можна замінити модними сьогодні капкейками. Запрошені від ювілярів можуть отримати в знак подяки бонбоньєрки, декоровані в стилі свята. Роль тамади на заході може цілком виконати і комунікабельний родич, у цьому випадку сценарій торжества буде по-сімейному добрим і ексклюзивним.

Сапфірове весілля — важливий рубіж в житті кожної сімейної пари. До золотої річниці її відділяє всього 5 років, тому і цю дату прийнято відзначати з особливих розмахом. Далеко не всім молодятам судилося прожити разом 45 років, це відмінний приклад для молодших поколінь в сім’ї та істинний предмет гордості.