50 років спільного життя – це знаменна дата. За плечима півстоліття, пройдених плечем до плеча. Поряд з ювілярами знаходяться діти, онуки, можливо, правнуки. Як скласти цікавий сценарій для святкування цього ювілею?

Чому п’ятдесятирічний ювілей називається «Золоте весілля»?

Золото є благородним металом, має такі характеристики як ковкість, хімічна інертність, воно насилу змінюється навіть при нагріванні. Саме такі характеристики і потрібні людині, щоб прожити зі своїм чоловіком півстоліття. М’якість характеру, постійність почуттів, навіть при підігріванні зовні, інертність, виражена в незмінному прагненні до єдиної мети – все це робить шлюб щасливим, особливо якщо поруч знаходиться вірний партнер.

Золоте весілля відзначається не всі, але вже якщо до цього йде, дуже важливо підібрати такий сценарій, куди будуть залучені всі родичі ювілярів. Ця подія збирає навколо засновників рідних людей, дає відчути їх єдність і згуртованість, а також традиції, що існують у сім’ї. Золоте весілля дає впевненість, що любов і щастя передаються у спадок, адже поруч з ювілярами знаходяться їхні діти, онуки і правнуки.

Як і перша, золота весілля відзначається майже з такою ж пишністю. Важливо підібрати хороший сценарій. Півстолітній спільний ювілей можна підготувати так, щоб він був сюрпризом для ювілярів, а інші члени родини виконували свої ролі і кожен сказав щирі слова привітання.

Як використовувати традиції і обряди для золотого весілля?

П’ятдесятиліття подружнього життя може зазначити далеко не кожна пара. Можна сказати, що подружжя, які переступили межу цього ювілею, починають відраховувати наступний період свого сімейного стажу – нові півстоліття. Початок цього періоду можна покласти обрядами першої весілля, щоправда, потрібно злегка змінити сценарій.

У проведенні і підготовці ювілею беруть участь всі родичі, адже це сімейне свято, дозволяє згуртувати всіх однією справою і вшановувати самих близьких людей. Привітання рідних та близьких дуже важливі для літніх вже батьків, а можливість зібратися ще раз всім разом дає шанс відчути силу сімейної підтримки.

Обряд «Золотий дощ». На піввіковий ювілей літнім подружжям влаштовують дощ з золотистих конфетті або блискіток. Можна влаштувати дощ із зерна, що символізує повний достаток у родині, щастя і благополуччя. Обсипають ювілярів всі родичі і гості, які зібралися на урочистість. Проводити обряд можна як під час першого тосту, так і при вході в зал, де буде відзначатися ювілейне подія.

Обряд дарування золотого хустки матері. Вишитий золотистими нитками хустку підноситься матері одним із старших дітей. Цей обряд символізує повагу до першої жінки в їхньому житті. Відповідні вітання в цей момент підсилять враження від обряду.

Обряд чаювання. Здійснюється цей обряд після проведеного свята. Ювіляри сідають за неприбранный стіл і випивають по чашечці чаю. І тільки після цього зі столу допомагають прибрати діти. Обряд символізує єдність пари, яка створила будинок, і, незважаючи на що приходять і йдуть гостей, завжди впевнена в його майбутньому.

Обряд обміну кільцями. На золоте весілля зазвичай купуються нові золоті кільця, адже за цей час руки подружжя змінилися, а золото зносилося. Іноді на срібний ювілей пари змінюють свої обручки на срібні. Зараз настав час змінити їх на нові золоті. Колишні золоті кільця передаються дітям або онукам на щастя. Цей обряд вважається символічним, адже для того, щоб прожити довгі роки разом, потрібна терпимість і мудрість. Вона – то і передається молодим подружжям, які нещодавно уклали шлюб або зарученим, готовим до укладення союзу.

Обряд запалювання свічок. Він символізує початок нового відліку. Дві свічки ставляться перед молодятами і запалюються зі словами привітання. Іноді цей обряд може поєднуватися з обрядом обміну кільцями. Свічки, як і кільця, передаються молодим. При цьому ювіляри вимовляють вітальну промову – напуття.

Золоте весілля буде не завершеною без калача. Всім присутнім лунає по шматочку калача самими ювілярами. Інший сценарій передбачає роздачу калача на початку свята. Мудрість щасливого життя передається гостям після того, як половина калача, що символізує половину прожитого життя, розламують ювіляри і вручають по шматочку кожному присутньому. Калач потрібно з’їсти весь, адже від цього залежить подальша життя золотих молодят.

Проведення свята буде неповним, якщо сценарій не увійдуть конкурси та повільний танець ювілярів у колі рідних. Зазвичай підбирається улюблена мелодія золотих подружжя. Гості можуть зробити коло і запалити свічки. Це видовище буде незабутнім.

Закінчується вечір традиційно – киданням букета золотий нареченої. За прикметою, якщо його зловить молода жінка, то вона незабаром вийде заміж, якщо підхопить букет заміжня – вона проживе настільки ж довге і щасливе життя в шлюбі.

Як правильно вибрати подарунок до півстолітній весіллі?

При виборі подарунка потрібно віддати пальму першості тим речам, які мають смислове навантаження. Сценарій передбачає до кожного презенту привітання або супровідні слова.

Настінні позолочені годинники. Супроводити можна словами: «Ці години нехай відмірюють ваші наступні п’ятдесят років разом!».

Пудова гиря, покритий золотою фарбою. «Ця гиря нехай служить пам’ятником того пуду солі, який ви з’їли разом протягом 50 років. Нехай ваш життєвий шлях збере ще кілька таких гир!». Цей подарунок хороший для тих, у кого є почуття гумору.

Ювілейний весільний альбом. Цей подарунок готується заздалегідь. Добре, якщо він буде прикрашена тисненням. В альбом рекомендується помістити ті фотографії, які позначали життєві віхи сім’ї: «Мама перед весіллям», «Тато до весілля», «Перша річниця після весілля», «Народилися дітки», «Діти пішли в школу» і т. д. підготувати альбом можуть діти, а потім продемонструвати його з допомогою проектора.

Якщо хочеться зробити незвичайний подарунок – найкращим сюрпризом для батьків буде картина, де зображено винуватці торжества і вся сім’я. Звичайно, такий подарунок потребує не лише фінансових вкладень, але і ретельного підбору художника. Зате цей подарунок вразить уяву всіх гостей і буде ще довгі роки буде нагадувати про ювілейної дати. До речі, позувати довгі години зовсім не обов’язково. Багато майстрів приймають в якості зразків і фотографії.

Подарунок, пов’язаний з числом 50. 50 троянд, 50 куль з привітаннями та побажаннями, кошик з 50 апельсинами або великими жовтими яблуками. Головне, обіграти ювілейну дату.

Медалі з ювілейними гравировками, що містять імена і дати, гідно поповнять колекцію подарунків. Привітання, вигравірувані на великому подарунковому блюді, виглядає досить виграшно.

Який би подарунок не був обраний, головне – наповнити будинок теплом і любов’ю. Тільки тоді написаний сценарій буде радувати, а роль тамади можна взяти на себе. Конкурси і лотереї можуть розбавити танцювальну програму.