З кожним роком секонд – хенд все щільніше осідає в повсякденному житті людини. Причому це вже не вважається негожим магазином для бідняків, як було прийнято в 90-их роках. Тепер похід в магазини секонд – хенду здійснюється не тільки з метою заощадити, а ще з метою придбати якісну річ.

Магазини люблять відвідувати матусі з маленькими дітьми. На жаль, рідко зустрінеш молодих батьків, які з легкістю можуть дозволити купувати раз у місяць речі для свого карапуза по 10 євро за одиницю, а таких одиниць треба в середньому не менше 5. Ось з метою зберегти сімейний бюджет, але при цьому купити хорошу річ, а не фарбовану підробку, дівчата регулярно відвідують магазини секонд-хенду. В наші дні вже не так вже й легко відповісти, що несе більше шкоди, ношенная річ з секонду, або ж нова, але з ринку…

Плюси/мінуси секонд-хенду

Купуючи речі в секонд – хенді, покупці часто стикаються з кількома неприємними факторами, але на стільки вони критичні і катастрофічні як багато хто думає?

 • Неприємний запах.
  Від цього секонд – хенд ніколи не позбудеться, так як кожна річ піддається хімічній обробці, що знезаражує річ від різних паразитів.

  Але позбутися від уїдливого запаху досить просто, достатньо 1-2 прання і прасування після них і річ не несе в собі ніякого сліду секонд-хенду і при цьому відмінно виглядає.

  У зимовий час можна вивісити речі на морозі, що відмінно позбавить від усіх запахів.

 • Хімічна обробка речей.
  Як вже було сказано, це необхідний захід для цієї категорії товару. Але при всьому при цьому – це абсолютно допустимі заходи, які не завдають шкоди здоров’ю.

  Товар перетинає митницю, на якій ретельно контролюють і перевіряють вміст і роблять перевірку на рівень концентрації цих хімічних речовин. Вони обов’язково повинні відповідати сертифікату якості, який так само надається на митниці і при покупці речей його завжди можна запитати у продавця.

 • Розмір.
  Це той фактор, який потрапляє в мінуси, так як вподобану річ не завжди буде представлена в потрібному розмірі. Речі пропоновані секонд – хендом унікальні і представлені в поштучне варіанті.
 • Якщо ретельно вивчити всі аспекти товару секонд – хенду, то плюсів виявиться значно більше. До того ж це не насеет шкоди сімейному бюджету, чого не можна сказати про речі, придбаних в елітних бутіках.

  Але купуючи речі в секонді, потрібно знати категорії, на які вони діляться, і розуміти, від чого залежить ціна на ту чи іншу річ.

  Категорії секонд – хенду:

 • «Сток» — речі абсолютно нові, продаються з бірками. Це нереалізований товар брендових магазинів, залишаються вибіркові розміри.
 • «Экстар» або «Люкс» — це речі високої якості і мінімальним ступенем зносу, майже нова. Найчастіше це речі з Англії.
 • Перша категорія – речі вже зі значним зносом, до 30%.
 • Друга категорія – речі з дуже значним ступенем зносу, не придатні для продажу.
 • Третя категорія – це дрантя, яку розпродають кілограмами.