Важливим аспектом, на який неодмінно звертають увагу при виборі дивана, є вид оббивки. Значення має, наскільки вона міцна, щільна, стійка до різних пошкоджень. І, звичайно, наскільки привабливо вона виглядає, як сприймається на дотик. Існує багато різновидів оббивних меблевих тканин. Одними з найбільш популярних варіантів залишаються рогожка і подушками.

Характеристики, плюси і мінуси тканини шеніл

Зміст статті

 • Характеристики, плюси і мінуси тканини шеніл
 • Особливості рогожки
 • Яка тканина краще для дивана

Шеніл — це матерія, створена з застосуванням особливої пухнастою нитки. Зовні така нитка нагадує гусеницю, що і дало даного виду текстилю його назва. Адже по-французьки «гусениця» звучить як chenille.

ВАЖЛИВО! Саме наявність шенилловой нитки в структурі і є відмінною рисою оббивки шеніл. Малюнок, плетіння, зовнішній вигляд різних найменувань може відрізнятися. Але особлива пухнастість і м’якість, яку дає така нитка, дозволять на дотик легко визначити, з якою тканиною ви маєте справу.

Загальними для різних видів даного текстилю є:

 • Склад. В основі шенилла майже завжди лежить синтетика або бавовна. Або, найчастіше, те й інше в тій або іншій пропорції. Синтетичні варіанти зазвичай володіють кращими характеристиками міцності.
 • Щільність. Хороша меблева матерія повинна бути щільною — тільки в цьому випадку її можна успішно використовувати для оббивки диванів і крісел. І шеніл володіє хорошими характеристиками. Для різних версій даного текстилю вони можуть варіюватися від 400 до 800 гр/м2.
 • Стираність. Так називається основний показник міцності тканини, що визначається за допомогою спеціального тесту. За Гостом мінімальна стираність для меблевого полотна повинна починатися від 3 000 циклів. Але показники шенилла набагато вище. Для різних найменувань вони складають від 15 000 до 35 000 циклів.
 • Безпека для здоров’я. Тканини на основі шенилловой нитки гіпоалергенні — це наслідок їх складу. Адже бавовна синтетика не викликають роздратування шкіри. Навіть для маленьких дітей вони абсолютно безпечні. До того ж шеніл не вбирає неприємні запахи на кшталт сигаретного диму або випарів фарби.
 • Ціна. Вона може сильно варіюватися. Зразковий діапазон розцінок починається від 500 рублів за погонний метр і закінчується в районі 1200.
 • Таким чином, сильними сторонами даної тканини є її міцність, довговічність, безпечність для здоров’я. Вона привабливо виглядає і володіє широким спектром кольорів і візерунків.

  Серед мінусів зазвичай називають те, що цей матеріал вбирає вологу і вразливий для кігтів домашніх тварин.

  Особливості рогожки

  Рогожка — тканина з великим характерним плетінням. Спочатку таку робили з волокон рослини рогіз, який і дав даним типом фактури назву. Зараз за цією назвою ховаються тканини з різним складом, м’якістю, кольором.

  ВАЖЛИВО! Відмінною рисою рогожки є особливий тип плетіння, візуально нагадує мішковину. Саме з особливою фактурою поверхні цю матерію легко знайти серед всіх інших варіантів.

  Говорячи про особливості даного текстилю, варто зупинитися:

 • На складі. Традиційні варіанти тканини робилися виключно з бавовни, льону, шерсті чи шовку. Тому за рогожаною міцно закріпилася репутація натурального матеріалу. Насправді, якщо ви звернете увагу на склад пропонованих в магазині варіантів, ви помітите, що зараз це не обов’язково так. Практично завжди цей матеріал володіє хоча б невеликим відсотком синтетики — це підвищує його міцнісні властивості. А іноді зустрічаються варіанти, на 100 відсотків складаються з акрилу, поліестеру або віскози. Будьте уважні при покупці.
 • Щільності. Ця характеристика у рогожки в середньому трохи гірше, ніж у шенилла. Вона коливається в районі 250-500 гр/м2. Але це теж дуже гарні значення.
 • Стираності. Тут рогожка, навпаки, перевершує свого суперника. Цей показник коливається для даного виду текстилю від 20 000 циклів до 70 000. Тобто, незважаючи на меншу щільність, рогожка міцніше шенилла і в середньому служить довше і успішніше.
 • Безпеки для здоров’я. Якщо в складі текстилю є шерсть, то краще не використовувати його в місцях, де він буде перебувати в постійному контакті з маленькими дітьми. Він може викликати алергічну реакцію. Рогожка без шерсті абсолютно безпечна. Вона так само, як і шеніл, не вбирає запахів.
 • Ціною. Вартість одного погонного метра цієї тканини знаходиться в діапазоні від 300 до 900 рублів.
 • Словом, головне достоїнство рогожки — її висока міцність, практичність, порівняно невелика ціна. Мінуси у цієї тканини, такі ж, як і у шенилла. Вона теж не дружить з домашніми тваринами і випадково пролитыми напоями.

  Яка тканина краще для дивана

  Однозначно відповісти на цей запитання не можна. Для дитячої краще підійде приємний на дотик шеніл. Він м’який, красивий, практичний. До того ж непогано чинить опір примхам долі, довго служить. Часто цей тип меблевої тканини вибирають і для вітальні. А ось для громадських приміщень і офісів варто вибрати диван, оббитий рогожаною. Вона міцніше, і тому прослужить довше.

  ВАЖЛИВО! Іноді зустрічається особлива різновид оббивної матерії — з плетінням, характерним для рогожки, і шенилловой ниткою в складі. Вона поєднує в собі переваги обох матеріалів, будучи прекрасним вибором майже для будь-якої ситуації.

  Вибирайте красиву і практичну оббивку для диванів і тоді вони довго будуть радувати вас своїм привабливим і стильним зовнішнім виглядом.