Через рік спільного життя відзначається 1-я річниця весілля — ситцева. Таке нехитре назву ця дата отримала з кількох причин. Перша з них символізує крихкість сімейних відносин віком 1 рік, порівнюючи їх по міцності з ситцевій тканиною. А друга двозначно натякає на те, що ситцеві постільні приналежності поистерлись і прийшли в непридатність через рік бурхливих взаємин молодят, і пора б подарувати нові комплекти.

Традиції і привітання з ситцевій весіллям

Кожна молода сімейна пара прагне відзначити свою 1-ю річницю спільного життя в колі близьких і рідних людей. Крім турбот з організації святкового столу не тільки запрошені гості, але і самі молодята стурбовані питанням: «Що подарувати? »

Особливо чоловік і дружина в цей день намагаються порадувати один одного незвичайними креативними речами. Якщо вибір жіночих подарунків на цю весільну річницю широкий і різноманітний, то підібрати оригінальний подарунок чоловікові на ситцеве весілля буде непросто. Хочете здивувати свого нареченого? Проявіть свої приховані таланти і зробіть подарунок своїми руками.

Перше місце серед ситцевих привітань впевнено тримають носові хусточки. Вони ж є одними з головних атрибутів 1-го родинного свята пари. Так як за давньою традицією подружжя повинні зав’язувати на хусточках вузлики з одночасним проголошенням слів любові і вірності один одному. Вважалося, що вимовлені слова мали силу закляття. Правильно проведений обряд гарантував, що через 11 років, і через двадцять п’ять хусточки з вузликами будуть як і раніше охороняти від негараздів сімейне гніздечко пари.

Які подарунки можна і потрібно дарувати на ситцеве весілля?

Подарунок дружині

Крім практичних «ситцевих» подарунків вітаються просто приємні сюрпризи. Запрошення на романтичну вечерю в ресторан, комплект вишуканого білизни порадують кожну молоду дружину. «Цукерки-букети», милі жіночому серцю прикраси теж ніхто не відміняв як привітання на ситцеве весілля.

Якщо дружина захоплена створенням затишку у вашому сімейному гніздечку, подаруйте їй подарунковий сертифікат на придбання дорогих портьєр або покривал. Тим більше такий подарунок буде повністю відповідати тематиці свята.

Подарунок чоловікові на ситцеве весілля — 11 креативних рішень «hand made» і не тільки

 • Власноруч вишитий «іменний» носову хустинку. Якщо раніше ви не відрізнялися особливою тягою до рукоділля, то такі зусилля над собою щодо створення подарунка чоловікові на ситцеве весілля, будуть оцінені їм по достоїнству.
 • Ви — «Мар’я-майстриня» за покликанням? Зв’яжіть джемпер або шарф, прикрашені хитромудрим візерунком. Предмети одягу — це те саме, що також прийнято дарувати на ситцеве весілля.
 • Зшийте своїй коханій людині нову ситцеву сорочку веселенького забарвлення. Таким чином, ви не тільки приємно здивуєте його своїми здібностями, але і хоронити мете старовинні звичаї. Адже раніше дружина просто зобов’язана була до 1-ї ситцевій річниці порадувати чоловіка обновкою такого роду.
 • За іншою версією ситцеве весілля ще називають паперової. Створіть з нагоди паперову фігурку, виконану в техніці орігамі. Якщо є підозра, що така «дітсадівська» виріб мало вразить вашого чоловіка, додайте до неї більш цінний подарунок.
 • Принесіть авторську скриньку для спільних фотографій — минулих і майбутніх. Відмінний подарунок, який стане в нагоді і в подальшому вашій родині.
 • Повертаючись до теми вишивки — можна купити пару гарненьких подушечок і вишити на них власні імена.

 • Безликим магазинним наволочкам додати індивідуальності можна способом, описаним вище.
 • Продовжує «постільну» тему подарунків — піжама. Так як, вітаючи з річницею, прийнято робити парні подарунки, про чоловіка може доглянути близьку по духу піжамну пару і для себе (значно полегшивши цим метання чоловіка у пошуках гідного подарунка).
 • Теплий, м’який і пухнастий плед — відмінний подарунок чоловіку на ситцеве весілля. Даруйте примірник великих розмірів, тоді довгими холодними вечорами можна буде грітися під пледом удвох.
 • Багато чоловіків не проти поекспериментувати на кухні. Якщо ваш чоловік із їх числа, то книга — найкращий подарунок! У цьому випадку книга повинна бути кулінарній.
 • Чоловікам-кіноманам вручіть квитки в кіно, похід в яке, звичайно ж, спільним. Варіації на цю ж тему — квитки на концерт улюбленої групи або на прем’єру театрального спектаклю.

Що дозволено дарувати батькам?

Батьки на ситцеве весілля вільні дарувати все що завгодно. За старовинними звичаями свекруха повинна народити невістку в нове ситцеве плаття, в якому вона повинна буде зустріти гостей і провести святковий вечір. Якщо іншим гостям непристойно дарувати подарунки, що натякають або як-то пов’язані з дітьми, то батькам дозволено робити натяки молодятам про те, що вони вже бажали б поняньчитися з онуками.

Тому подарунки від батьків у вигляді ситцевих пелюшок і повзунків приймаються з вдячністю. А якщо до 1-ї річниці весілля пара вже стала щасливими батьками, то подарунки новонародженому — це обов’язкова складова першого сімейного свята.

Кому як не батькам знати про що мріють молодята. Тому батьківські привітання та подарунки можуть бути здійсненням тієї самої мрії. Що це може бути за подарунок? Наприклад, путівка на двох в екзотичну країну. Або дорогий предмет інтер’єру, купити який не дозволяють фінансові можливості молодої сім’ї.

А з відео ви можете взяти ідею для фото сесії вашої річниці:

Подарунки від друзів

Якщо не хочеться глибоко вдаватися в ситцеву тематику і в 11-й раз перебирати носові хустки в галантерейному відділі, про не робіть цього. Вибирайте подарунок, слідуючи велінням серця. А зробити його тематичним допоможе креативна упаковка. Та й молодятам приємніше буде отримати побутову техніку, перев’язану ситцевій стрічкою, ніж черговий набір носових хусток.

Але зовсім необов’язково в 1-ю або в 11-ю, та хоч у 31-шу річницю весілля зосереджуватися на подарунки. Головне, що почуття молодят свіжі, сімейні узи — міцні, а все життя ще попереду!