Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.

Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.Спальне місце в будинку повинно забезпечувати повноцінний відпочинок і здоровий сон. Однак, вивчаючи широкий асортимент меблевих магазинів, буває важко визначитися з вибором. Плануючи покупку, необхідно дотримуватися ряду важливих правил, щоб куплена меблі відповідала всім висунутим вимогам і дарувала комфорт протягом багатьох років.

Що необхідно враховувати, вибираючи меблі для сну

Зміст статті

 • Що необхідно враховувати, вибираючи меблі для сну
 • Плюси і мінуси дивана
 • Переваги і недоліки ліжка
 • Що краще вибрати для однокімнатної квартири

Крім зовнішнього вигляду, при виборі меблів необхідно керуватися рядом інших важливих параметрів:

 • Площа. Спальне місце не повинно займати більшу частину кімнати, тому в приміщеннях невеликих габаритів краще віддати перевагу компактним і ергономічних меблів.
 • Функціональне призначення. Значно полегшити пошуки ідеального варіанту меблів для сну допоможе визначення спектру функцій, які вона повинна виконувати. Так, для організації постійного спального місця слід вибрати якісну ліжко, а в якості тимчасового ложа для осіб може виступати і більш бюджетний, не займає зайвого простору диван.
 • Вік. В період активного формування кісткової системи у дітей та підлітків необхідно приділяти особливу увагу якості матраца: він повинен бути достатньо жорстким і максимально зручним. Людям старшого віку рекомендується вибирати більш м’які варіанти спальних місць.
 • Стан здоров’я. Наявність деяких захворювань хребта і надмірної ваги може вимагати придбання спального місця, що володіє певними параметрами.
 • Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.

  ВАЖЛИВО! Ліжко з якісним ортопедичним матрацом, як правило, обходиться дорожче, ніж диван. Тому крім основних характеристик меблів, під час покупки часто вирішальну роль грає ціна виробу.

  Плюси і мінуси дивана

  Основними перевагами дивана перед іншими меблями для сну є компактність, велика різноманітність розмірів і модифікацій. На ринку м’яких меблів можна підібрати як прямі, так і кутові моделі, здатні вписатися в будь-яку нішу приміщення і створити затишний простір, відповідне не тільки для сну або відпочинку, але і для прийому гостей.

  Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.

  Встановлений не уздовж стіни, а в центрі вільного простору кімнати, диван дозволяє зонувати приміщення, візуально відокремлюючи його на кілька частин. Широкий асортимент колірних і дизайнерських рішень дозволить підібрати меблі, що ідеально підходять до інтер’єру будь-якого стилю.

  До недоліків диванів варто віднести необхідність щодня збирати і розбирати меблі та наявність механізмів, які з часом зношуються. Також незручність в експлуатації може викликати стик між частинами дивану, який з’являється в розібраному стані. Вирішити проблему дозволяє топпер, однак даний елемент не входить в заводську комплектацію і вимагає додаткових затрат на придбання.

  Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.

  Переваги і недоліки ліжка

  Ліжко створює всі необхідні умови для повноцінного і комфортного відпочинку, забезпечує правильне положення тіла під час сну і сприяє максимальному розслабленню.

  До основних переваг ліжка можна віднести наступні характерні особливості:

 • Ортопедичні властивості. Правильно підібраний каркас ліжка і матрац забезпечать якісний відпочинок і хороше самопочуття.
 • Можливість придбати матрац окремо від каркаса, що дозволяє створити спальне місце, максимально відповідає індивідуальним потребам.
 • Відсутність механізмів трансформації, які можуть зношуватися, завдяки чому ліжко вважається більш довговічною спальним меблями.
 • Однак даний вид меблів має і ряд істотних недоліків. Так, великими мінусами ліжка в інтер’єрі спальні є її значні габарити, неможливість трансформації для економії простору, а також недостатньо широкий діапазон дизайнерських рішень.

  Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.

  ВАЖЛИВО! На відміну від диванів, представлених на ринку в величезному асортименті, розміри ліжок, як правило, стандартизовані та не дозволяють вирішувати найскладніші дизайнерські завдання.

  Що краще вибрати для однокімнатної квартири

  Крім індивідуальних переваг і загального дизайну кімнати, при виборі меблів важливу роль відіграють габарити приміщення, в якому вона буде розташовуватися. У разі надання однокімнатної квартири, де на рахунку кожен квадратний метр, більш раціональним і ергономічним варіантом є диван. Завдяки різноманітності габаритів можна підібрати меблі, яка ідеально впишеться навіть в кімнату невеликих розмірів і нестандартного планування.

  Що краще диван або ліжко: на що потрібно звертати увагу, вибираючи меблі для сну, плюси і мінуси дивана, переваги і недоліки ліжка.

  Крім того, кімната в однокімнатній квартирі повинна бути максимально функціональною і грати кілька ролей одночасно: спальні, вітальні, кабінету, дитячої ігрової. Розкладний диван дозволить прийняти і розмістити велику кількість гостей, забезпечить комфортний відпочинок для всієї сім’ї ввечері перед телевізором, а також подарує повноцінний і якісний сон у нічний час.