Що краще для паркету, лак або масло: види паркетного покриття, плюси і мінуси кожного.

Що краще для паркету, лак або масло: види паркетного покриття, плюси і мінуси кожного.Експлуатаційні характеристики паркету поліпшують з допомогою фінішного покриття. Воно застосовується для захисту натурального матеріалу від негативного зовнішнього впливу.

Види паркетного покриття

Зміст статті

  • Види паркетного покриття
  • Яке покриття для паркету краще: лак або масло

Перед покупкою потрібно вивчити властивості кожного матеріалу. При виборі засобу звертають особливу увагу на виробника. Не варто купувати товар від невідомих марок, часто його якість сумнівна. Для паркету використовуються наступні склади:

  • лак;
  • масло.

Вони надійно захищають деревину, збільшують термін її експлуатації.

Лак створює плівку на паркеті. Перший шар вбирається в деревину, а наступні нанесення речовини сприяють утворенню захисної плівки. Різні добавки створюють певний сяяння, тому візуальні характеристики враховують, грунтуючись на особистих уподобаннях.

Що краще для паркету, лак або масло: види паркетного покриття, плюси і мінуси кожного.

УВАГА! Якщо склад призначений для приміщення, яке відрізняється великою прохідністю, буде потрібно більше п’яти шарів.

Для нанесення речовини на паркет не потрібні спеціальні пристосування, інструменти. Щоб виконати роботу, необхідно придбати валик, можна скористатися пензлем. Щоб оновити підлогу доведеться обробити його весь шліфувальною машиною, а потім нанести лак. Усунути дефекти локально не вийде.

Паркетне масло з твердим воском утворює матову основу, яка імітує природну деревину. Цей варіант не вимагає ретельного догляду. Здійснити відновлення пошкодженої ділянки не вдасться, необхідно повністю знімати старі та наносити нові шари.

Що краще для паркету, лак або масло: види паркетного покриття, плюси і мінуси кожного.

ДОВІДКА! Масло з м’яким воском часто використовується для цінних порід дерев. У результаті нанесення складу глибоко просочує деревину, але не утворює поверхневої плівки.

Натуральне паркетне масло без воску забезпечує глибоке просочення. Речовина складається з натуральних компонентів. Така підлога є найбільш складним у догляді.

Яке покриття для паркету краще: лак або масло

Кожен варіант має свої особливості. При виборі складу для підлоги враховують такі фактори:

  • особливості кімнати;
  • прохідність приміщення;
  • мікроклімат.

Лак може містити різні добавки, що здатне привести до алергічних реакцій. Масло є більш екологічно чистим продуктом.

Що краще для паркету, лак або масло: види паркетного покриття, плюси і мінуси кожного.

ВАЖЛИВО! Якщо немає можливості постійно доглядати за паркетом, то краще вибрати лак.

Масляне покриття притягує пил і вбирає бруд. Воно вимагає ретельного догляду, його необхідно періодично оновлювати. Коштує цей варіант дорожчий, догляд за ним вимагає додаткових грошових витрат.

Якщо підлога зношується в певних місцях, то можна провести реставрацію паркету, покритого натуральним складом. Лаковані підлоги довелося б шліфувати, щоб завдати нові шари.

Обидва складу користуються популярністю у споживача. Лак вибирають, якщо немає бажання витрачати на прибирання та догляд за підлогою багато часу і грошей. В приміщенні повинна підтримуватися стабільна температура і вологість. Лакове покриття є більш дешевим варіантом.

Маслом обробляють паркет, якщо важлива екологічність матеріалу. Саме ця речовина здатна забезпечити довговічність і стабільність підлогового покриття. У приміщенні можливі перепади температури і вологості.

Вибір ґрунтується на особистих уподобаннях, можливістю догляду за підлогою, необхідністю отримання певного візуального ефекту. Детально розглянувши всі фактори можна визначити, який склад підійде в кожному конкретному випадку.