Питання придбання житла-один із найскладніших. Так як вартість будь-якої, навіть самої зубожілій хатенки, не обмежується парою-трійкою зарплат. Деякі не один рік збирають на здійснення такої серйозної операції. Тому підходити до вибору квартири або будинку слід дуже ретельно.

Що краще: новобудова або вторинне житло? Порівнювати ці дві категорії непросто. Адже поняття «краще або гірше» досить відносні. Тим не менше можна провести порівняльний аналіз.

Новобудова: плюси і мінуси

Безсумнівно, однією з позитивних характеристик такого виду житла є новизна. Ви купуєте квартиру, в якій ніхто не жив. В залежності від договору, можна придбати житло з повним оздобленням або чорновий. Не можна сказати, що з цього є плюсом, а що мінусом. Все залежить від ваших потреб і фінансових можливостей. Для кого-то простіше купити повністю готову квартиру. В якій буде все необхідне для комфортного проживання. А хтось вирішив зробити перепланування кімнат. І в цьому випадку не має сенсу переплачувати за поклеєні шпалери, викладений ламінат та інші дрібниці. Адже ви все одно будете переробляти по-своєму. У будь-якому випадку, зараз житло будуватимуть за сучасними технологіями. З використанням нових матеріалів. Електропроводка розрахована на сучасну побутову техніку. Комунікації не зношені.

Мінусом такого капіталовкладення може бути тільки недобросовісний забудовник. Коли якість матеріалів не відповідає заявленому в договорі. Або терміни здачі житла переносяться на більш пізній термін, ніж планувалося.

Вторинне житло: плюси і мінуси

Такий вид житла не обов’язково буде дуже старим, в будинку, побудованому ще за царя Гороха. Досить пожити в новій квартирі менше року, як житло вже не буде вважатися новим. Але навіть при продажі старого житлового фонду власники намагаються зробити заздалегідь ремонт. Ось тут і ховається основний підводний камінь. Косметичний ремонт освіжить квартиру, сховавши всі недоліки. І практично ви берете кота в мішку. Різні вади, як правило, починають вилазити через якийсь час. Коли нові мешканці розуміють, що купили житло в набагато більш жалюгідному стані, ніж здавалося спочатку. Щоб уникнути таких неприємних ситуацій, краще брати квартиру в тому стані, в якому вона є. Без ремонту і різних хитрощів. Краще самому зробити всі ремонтні роботи і привести житло в належний вигляд.

Заселяясь в старий будинок, ви відразу знаєте, хто буде жити по сусідству. Такі будинки вже оточують розвинена інфраструктура. Магазини, дитячий садок, школа та інші соціально значущі об’єкти працюють. При купівлі нового житла, мікрорайон може ще не один рік добудовуватися.

Вибір новобудови або вторинного житла — питання особистих переваг і фінансових можливостей.