Що краще паркет або паркетна дошка: порівняння характеристик

Що краще паркет або паркетна дошка: порівняння характеристикУ сегменті підлогових покриттів вироби з дерева міцно утримують лідируючі позиції. Найбільш затребувані різні види паркету і паркетних дощок. Вони гарні, комфортні, мають високу зносостійкість. Від правильного вибору підлогового матеріалу залежать краса інтер’єру і довговічність експлуатаційного періоду.

Коли краще купити паркетну дошку

Зміст статті

 • Коли краще купити паркетну дошку
 • В якому випадку краще вибрати паркет
 • Паркет або паркетна дошка: що краще

Паркетна дошка – конструкція з трьох або п’яти шарів деревини, розташованих взаємно перпендикулярно. Така структура забезпечує дошці стійкість до перепадів температури і вологості. Нижні шари виконуються з дешевих сортів, верхній шар з дорогих. Саме покриває шар надає поверхні вишукану красу. Різноманіття кольорів, відтінків і текстур дозволяє підібрати підлогове покриття для будь-якого інтер’єру.

У вітальнях і спальнях паркетна дошка виглядає органічно добротно і респектабельно, особливо якщо верхній шар з цінних деревних порід.

Паркетна дошка допускає укладання кількома способами: вертикально, горизонтально, по діагоналі. Це створює додаткові можливості для створення виразних композицій в оформленні приміщень. Покритий лаком верхній шар зберігає декоративні та експлуатаційні якості статі протягом тривалого часу.

Успішна експлуатація такого матеріалу залежить від мікроклімату приміщення. Категорично не підходять: надмірна вологість, підвищена сухість, часті зміни температурно-вологісних параметрів. Отже, цей вид підлоги виключається в кухнях, на лоджіях, санвузлах. Підвищену вологість в приміщеннях часто провокує матеріал стін, наприклад, цегляна або кам’яна кладка. Без облаштування системи якісного вентилювання приміщень використовувати паркетну дошку небажано, так як термін її експлуатації буде недовгим.

Увага! Не підходять такі підлоги і для дитячих, де вони часто випробовують ударні навантаження і високу інтенсивність руху.

Що краще паркет або паркетна дошка: порівняння характеристик

В якому випадку краще вибрати паркет

Паркет – ефектний натуральний матеріал для облаштування підлог, який можна підібрати під будь-які дизайнерські вишукування. Паркет – дороге задоволення в стилі класичної респектабельності. Він надає приміщенню вишукану розкіш, створює комфортну атмосферу, наочно свідчить про якість життя.

Паркет добре поєднується з іншими видами підлогових покриттів навіть в межах одного приміщення. В якості доповнюючих матеріалів використовують камінь, керамічну плитку, ковролін.

Найпоширенішим видом вважається штучний паркет. Планки з цільної деревини мають граничні габаритні розміри 50х70 мм. Для їх виготовлення використовують деревину дуба, берези, сосни, бука, а також дорогих видів тропічних порід – червоного дерева.

Довідка! Регулярний і якісний догляд за покриттям забезпечить йому довгий термін безпроблемної експлуатації.

Що краще паркет або паркетна дошка: порівняння характеристик

Паркет або паркетна дошка: що краще

Вибір матеріалу визначає ряд факторів. До достоїнств паркетних підлог відносять:

 • Екологічні критерії. Паркет екологічний, так як в його структурі тільки цілісна деревина. Паркетна дошка – багатошарова структура, частини якого з’єднані клеєм, до складу якого входять хімічні речовини.
 • Стабільність. При укладанні планки розташовують перпендикулярно до напрямку волокон, завдяки чому лінійні розширення в результаті кліматичних змін виражені меншою мірою.
 • Надійність в експлуатації. Покриття з планок товщиною 22 мм відрізняється зносостійкістю, його можна періодично зачищати без втрати зовнішнього вигляду. Негативно впливають на покриття точково прикладені навантаження від ніжок меблів.
 • Що краще паркет або паркетна дошка: порівняння характеристик

  Паркетна дошка має свої переваги:

 • Фінансові витрати. Вартість паркету значно вище.
 • Простий монтаж. Укладання паркетної дошки виробляють швидше. Штучний паркет, особливо выкладываемый візерунками, вимагає тривалої копіткої складання.
 • Зручність демонтажу. При необхідності підлогове покриття можна розібрати і встановити в іншому місці. Для паркету це варіант не підходить.
 • Звичайно, кожна людина самостійно вибирає, що краще придбати для свого будинку або квартири. В деяких інтер’єрах краще буде дивитися паркет, а в деяких паркетна дошка.