Деколи функції техніки настільки перегукуються між собою, що визначити, де закінчуються можливості пилососа і починаються у пароочисника стає важко. У цій ситуації так і хочеться заявити «дайте дві». Але якщо бюджет обмежений, доводиться вибирати щось одне.

Що краще пароочисник або миючий пилосос

Зміст статті

  • Що краще пароочисник або миючий пилосос
    • Функції і можливості пароочисника
    • Функції і можливості пилососа
  • Що ж краще

Обидва пристрої покликані полегшити процес прибирання, вивести його на новий рівень. Струмінь пари долає навіть ті забруднення, з якими і побутова хімія справляється не відразу. А потужний пилосос позбавляє від необхідності звертатися в хімчистку з-за кожного плями на килимі. Ця техніка не знає обмежень за типом поверхні, справляється з м’якими меблями, миє вікна і чистить кахель.

Функції і можливості пароочисника

Універсальність і функціональність пароочисника досягається за рахунок великої кількості насадок. Завдяки цьому, техніка легко справляється з різними типами прибирання і придатна для догляду за м’якими меблями та одягом. З інших переваг приладу виділяються:

  • гіпоалергенність — чиста вода і висока температура пари дозволяють впоратися з забрудненнями і стерилізувати оброблювані поверхні без застосування побутової хімії;
  • низький рівень шуму, що важливо для сімей з маленькими дітьми;
  • економність, що виявляється і в плані енергоспоживання, і у відсутності необхідності купувати чистячі і миючі засоби.

Пароочисник працює тільки на дистильованій воді. В іншому випадку швидко виходить з ладу нагрівальний елемент, заміна якого вельми скрутна.

Але не все так райдужно. Не всі застарілі і складні плями під силу пароочищувача. Він чудово справляється з грибками і цвіллю у важкодоступних місцях, але поверхня після обробки доведеться протирати насухо. Пара, що досягає температури 140 С, знищує віруси, бактерії і комах, але килимове покриття або меблева оббивка потребують додаткового просушуванні. При недотриманні температурного режиму, пар пошкоджує воскове і вінілове покриття і знебарвлює тканини.

Вибираючи дешеву модель пароочисника слід бути готовим до того, що він може протікати, залишаючи після себе розлучення.

Головний же мінус пароочищувача — він не здатний зібрати сміття. Тому оброблювана поверхня потребує попередньої очищення.

Функції і можливості пилососа

Цій техніці доступна одночасні прибирання сміття та змивання бруду. Велика кількість насадок робить миючий пилосос універсальним, здатним і ковролін з ламінатом відчистити, і оббивку меблів облагородити. А посилити якість прибирання можна за допомогою побутової хімії.

Купуючи миючий пилосос варто бути готовим до додаткових витрат на змінні фільтри і чистячі засоби.

Пристрій легко прибирає шерсть домашніх улюбленців, але нездатний впоратися з алергенами, хоча і значно зменшує їх концентрацію. Оббивку або килими не доведеться додатково просушувати, але паркет і гігроскопічні тканини можна чистити тільки в сухому режимі.

Громіздкість миючого пилососа ускладнює прибирання і зберігання пристрою. Крім того, тихим цей агрегат не назвати.

Що ж краще

Досвідчені берегині домашнього затишку рекомендують обзавестися обома помічниками у нелегкій справі підтримання чистоти. Але якщо має вибір, то його можна зробити лише зваживши всі плюси і мінуси. Пароочисник незамінний, якщо в будинку є алергіки і маленькі діти, адже він здатний на повноцінну дезінфекцію без застосування побутової хімії. А без миючого пилососа не обійтися при великій кількості килимів і м’яких меблів. Також він незамінний, якщо в квартирі є вихованці.