Вибрати підлогове покриття на сьогоднішній день не так-то просто, адже подібних матеріалів існує дуже багато. Один з найпоширеніших питань серед обивателів «що краще постелити на підлогу — ламінат або лінолеум?» Щоб зробити правильний вибір, потрібно визначити основні плюси і мінуси кожного з варіантів, а також провести аналіз їх властивостей.

Порівняльна характеристика

При порівнянні цих покриттів слід звертати увагу на ряд критеріїв:

1. Довговічність. Якісний лінолеум має більш тривалий термін служби.
2. Транспортування. Ламінат зручніше упаковувати і переміщати після покупки.
3. Екологічність. Ламінат виготовлений з натуральних матеріалів, значить, рівень його екологічності більше.
4. Емоції при зіткненні. До лінолеуму торкатися приємніше, тому що він завжди тепліше на дотик.
5. Стійкість до вологи. Лінолеум є вологостійким матеріалом, тому прекрасно підходить для кухні.
6. Догляд. Ламінат вимагає ретельного догляду з використанням мінімуму води, мити же лінолеум простіше простого.
7. Вигляд. Ламінат володіє привабливою і стильною зовнішністю.
8. Міцність. За даним критерієм лідером вважається лінолеум.
9. Вартість. Ціна покриттів не надто різниться, ламінат трохи дорожче.
10. Особиста думка обивателя. Деякі люди при виборі керуються індивідуальними уподобаннями, а не характеристиками матеріалів.

Переваги і негативні властивості ламінату

Серед плюсів ламінату виділяють: рясний асортимент, стійкість до спеки, ізоляція від шуму, екологічність, стійкість до подряпин, зручна транспортування.
Мінуси даного покриття: необхідність рівної поверхні для укладання, складний самостійний монтаж, проблемна прибирання, відсутність стійкості до сильного механічного впливу та до вологи.

Переваги і недоліки лінолеуму

Серед достоїнств лінолеуму слід зазначити: широкий вибір, стійкість до води і стирання, легка укладка, яка не вимагає ідеально рівної підлоги, поверхня покриття не ковзає, товсте полотно дуже добре ізолюють від шуму, антибактеріальність та антистатичність, легкий догляд.

Негативні властивості цього матеріалу: знижена еластичність на холоді, зернистість малюнків, відсутність захисту від механічних пошкоджень, можливість виникнення горбів (при неправильному монтажі), помітні шви після укладання.

Кожен з даних видів підлогового покриття володіє своїми недоліками і достоїнствами. Щоб зробити остаточний вибір між ними, необхідно врахувати індивідуальні особливості приміщення, в якому будуть знаходитися матеріали, фінансові можливості і деякі нюанси експлуатації.