Напевно багато хто люблять випити склянку свіжого соку вранці, для інших важливо запастися натуральним напоєм про запас, щоб насолоджуватися його смаком протягом всієї зими. Але який агрегат краще підійде для приготування і консервації: соковижималка або соковарка? Це питання актуальне для багатьох домогосподарок.

Порівняння основних характеристик соковижималки і соковарки

Зміст статті

 • Порівняння основних характеристик соковижималки і соковарки
 • Достоїнства і недоліки соковарок
 • Плюси і мінуси соковижималок
 • Як зробити правильний вибір

Порівняємо особливості, характеристики і можливості того і іншого кухонного пристрою в допомогу господиням:

 • Простота експлуатації. Соковарка — це агрегат гранично простий у використанні. Його можна назвати універсальним кухонним обладнанням. Через простоти такі пристрої відрізняються високим рівнем надійності. Соковижималки частенько виходять з ладу. Серед основних поломок можна виділити перегорання мотора і деформацію пластмасових деталей. У результаті споживач повинен буде витратитися на дорогий ремонт.
 • Простота догляду. У догляді соковижималка складніше — в порівнянні з соковарки. Мити її необхідно виключно вручну, через що необхідний розбір обладнання. Мийка корпусу, в який вбудований двигун повинна бути гранично акуратними, оскільки при попаданні на нього води пристрій запросто може вийти з ладу. З соковаркою менше клопоту. Потрібно лише сполоснути всі комплектуючі водою і зчистити залишки ягід. До того ж миття всіх деталей може здійснюватися в посудомийці.
 • Можливість швидкої консервації кінцевого продукту. Соковарка — гарний пристрій для консервації соків. Це пов’язано з тим, що в процесі готування сік проходить термічну обробку і може тут же заходило в бутлі. Напій, виготовлений з використанням соковижималки перед консервацією, вимагає додаткового кип’ятіння. Втім ця процедура не займає багато часу.
 • Додаткові можливості. Соковарка може використовуватися і в якості пароварки — не потрібно купувати окреме обладнання для приготування дієтичної їжі на пару.
 • Продуктивність. Ця характеристика у соковижималок значно вище, ніж у соковарок. Якщо соковарці для приготування 1 літра соку потрібно близько 60 хвилин, соковижималка впорається з цим завданням всього за 2-3 хвилини.
 • Користь отриманого продукту. Сік, виготовлений за допомогою соковижималок повністю натуральний і містить різноманітні вітаміни та мінерали. Вживання таких соків позитивно впливає на стан здоров’я. Соки, отримані з використанням соковарки — тобто пройшли термічну обробку, зберігають лише половину корисних властивостей і компонентів.
 • Достоїнства і недоліки соковарок

  Ці агрегати порадують споживачів поруч плюсів, а саме:

  • високим рівнем продуктивності;
  • простий експлуатації;
  • якістю кінцевого продукту — сік буде прозорим, потрібної консистенції і кольору;
  • широким функціоналом;
  • простотою догляду;
  • відсутністю шуму при роботі.

  ДОВІДКА! Існує безліч моделей соковарок і більшість з них вмешают до 20 літрів соку. Іншими словами, всього за один підхід за допомогою цього обладнання можна переробити значну частину урожаю з дачної ділянки.

  Крім того, радує і процес консервування — він гранично простий і займає мінімум сил. Після отримання потрібної кількості соку, наприклад, із яблук можна миттєво розливати по банках і переходити до закатці напою на зиму.

  Радує і якість соку. Він виходить досить солодким, через що додавання цукру не потрібно, на відміну від інших методів консервації. До того ж сік, виготовлений в соковарці, буде мати світлий колір.

  Також слід згадати і широку функціональність соковарок. Крім смачних соків, за допомогою цього обладнання можна готувати каші, овочі, а також рибу і м’ясо. Такі страви стануть ідеальним варіантом для людей, що стежать за своєю фігурою, т. к. будуть приготовані без краплі олії або вершкового масла.

  До плюсів можна віднести і просту конструкцію приладу. Розбирати і збирати його зможе навіть дитина і це значною мірою спрощує не тільки процес експлуатації, але і миття устаткування. Також апарат не видає шуму в роботі. Ну і останньою перевагою соковарок можна назвати той факт, що виготовлений з їх допомогою сік, може зберігатися до 7 днів без погіршення якості. Але не обійшлося і без недоліків, до яких можна віднести лише великий розмір агрегату і довгий час приготування напою.

  Плюси і мінуси соковижималок

  До достоїнств соковижималок можна віднести:

  • мінімальні витрати часу на приготування напою;
  • високу потужність;
  • широка функціональність;
  • компактні габарити.

  ДОВІДКА! Сучасні соковижималки дозволяють приготувати сік з будь-яких плодів всього за 3-5 хвилин. При цьому всі агрегати розраховані на переробку великої кількості продуктів. Деякі з відцентрових пристроїв можуть переробити до 100 кг за 60 хвилин.

  При цьому моделі, що мають широкий функціонал, дозволяють споживачу готувати не тільки соки, але і різноманітні пюре, джеми і навіть фарш. Крім того, вони без проблем порубати зелень і горіхи, одночасно вичавивши з них всю рідину. У підсумку виходить не тільки смачний, але і корисний продукт, багатий вітамінами та іншими цінними речовинами.

  Всі соковижималки мають компактні габарити. Вони не займають багато місця на будь-якій кухні. Навіть прилади, які призначені для переробки великої кількості продуктів випускаються в компактному розмірі.

  Але соковижималки мають і ряд недоліків, до яких відносяться:

  • високий рівень шуму і можливі вібрації в процесі роботи;
  • необхідність кип’ятіння отриманого продукту перед консервацією і закачуванням;
  • потреба в регулярному чищенні фільтрів (для більшості моделей);
  • малий термін зберігання свіжовичавленого соку — він повинен бути відразу законсервовано або випито;
  • висока вартість більшості моделей, що мають великий функціонал.

  Як зробити правильний вибір

  Обладнання для приготування соків має бути в розпорядженні будь-якої домогосподарки. З цим фактом не посперечаєшся! Але що ж вибрати, соковижималку або соковарку? По суті ці два прилади призначені для виконання однієї і тієї ж задачі — приготування соку. Але от сам процес готування кардинально відрізняється. При цьому різняться і підсумкові результати. Тому перед придбанням обладнання необхідно уважно ознайомитися з поданим вище матеріалом, і зрозуміти, який прилад підходить саме вам. А краще всього, якщо дозволяє бюджет, придбати як соковарку, так і соковижималку. Так ви отримаєте відмінний кухонний «арсенал», і зможе готувати не тільки якісні соки, але й інші кулінарні шедеври на пару.