Значна частина обрядів, які дотримуються в дні Великого посту, приурочена до Великого або, як його ще називають, Чистого четверга. Ми розповімо, що потрібно робити у Чистий четвер, щоб привернути успіх і уникнути неприємностей.

У цей день люди починають готувати святкові страви, роблять прибирання в будинках. Наші предки вірили, що під час прибирання у Чистий четвер можна знайти речі, які раніше були загублені.

У давнину було прийнято митися до перших променів сонця, причому в холодній воді. Милися в лазні, опустивши у воду срібні вироби, і занурювалися в ополонці. Вважається, що в цей день вода здатна зцілювати і очищати душу від гріхів, а тіло – від хвороб, особливо до сходу сонця.

Чого не можна робити у Чистий четвер?

Як і в інші дні Страсного тижня, не можна вживати скоромну їжу. В останні дні Великого посту раціон віруючих, з якого виключаються всі продукти тваринного походження, стає найбільш убогим.

Чого ще не можна робити у Великий четвер? В цей день не можна гадати. Втім, церква забороняє ворожіння не тільки під час Великого посту, але і в будь який інший воемя. При цьому священнослужителі посилаються на Біблію і наводять слова Господа Мойсею: «…не ворожіть і не гадайте» (Лев. 19, 26).

Також вважається, що з Чистого четверга до великодньої неділі не можна нічого віддавати або позичати з дому, щоб не зазнати збитків. А починаючи зі Страсної п’ятниці і до кінця великоднього тижня не можна займатися справами по дому, митися і підстригати волосся.

Що потрібно робити у Чистий четвер?

Дівчині, яка хоче вийти заміж протягом року, потрібно після обмивання в Чистий четвер витертися чистим рушником. Потім разом із освяченою паскою та писанками його віддають убогим біля церкви.

Дівчата, які хочуть зустріти своїх суджених, проводять магічні ритуали. Набираючи воду в долоні, потрібно вимовити вголос прохання зустріти свого коханого, потім вмитися. Потім потрібно набрати воду другий раз, знову проговорити ці слова і вилити воду на груди. Вважається, що це сприяє залученню любові.

Що потрібно робити у Великий четвер? В цей день підрізають кінчики волосся, щоб вони швидше росли. Вважається, що волосся, обрізані в Чистий четвер, забирають з собою хвороби, а нові після цього зростають міцними, здоровими і густими.

У давнину В Чистий четвер вперше підстригали волосся немовлятам і клали в мішечок з тканини. Такий оберіг приносив малюкові здоров’я і щастя.