Що можна і що не можна робити на Івана Купала?

Свято Івана Купали слов’янські народи відзначають вже кілька століть. З ним пов’язано безліч прикмет і повір’їв, що мають відношення до різних стихій – води, землі і вогню. Ми розповімо про найбільш відомих прикмети та повір’я на Івана Купала.

Що потрібно робити на Івана Купала?

Вважається, що до цього свята (який в 2017-му, як і в інші роки, відзначається 7 липня) не можна купатися в річках і озерах. І тільки з настанням Івана Купали заборони знімаються, так як у цей день водойми залишає нечиста сила.

Щоб зберегти здоров’я, напередодні свята до заходу сонця треба скупатися в річці, озері або вимитися в лазні. Вийшовши з води, не витирайтеся рушником, нехай цілюща і цілюща волога просочить кожну клітинку вашого тіла!

Щоб зберегти молодість і красу, дівчата рано вранці вмиваються росою. Такий обряд здійснюють наступним чином: по мокрій траві «возять» рушник, щоб зібрати росу, а потім віджимають воду в яку-небудь ємність.

Вмиваючись, потрібно тричі повторити змова: «Сила царська, сила земна! Дай нескінченної краси, вічної молодості!».

З гілок, зібраних у цей день, виготовляють віники для лазні. Згідно з прикметами і повір’ями на Івана Купала, такі віники, які називають Ивановскими, мають чудодійні лікувальні властивості.

Інші прикмети та повір’я на Івана Купала?

Що ще треба робити на Івана Купала? Безліч обрядів пов’язано з травами, які в цей день набувають особливу цілющу силу. Напередодні свята люди прикрашають свої будинки зеленню.

Щоб уберегтися від злих сил, розвішують трави та гілля дерев, службовці оберегами: братків, кропиву, любисток, барвінок, вербу, полин.

А вночі збирають трави, які згодом використовують для приготування відварів і настоїв. Ввечері і вночі гадають, опускаючи в воду вінки. Якщо вінки пливуть по воді, то це обіцяє довге щасливе життя, а дівчатам також заміжжя.

Що було можна і що не можна робити на Іванов день? У давнину В цю ніч люди не спали, побоюючись, щоб їм не нашкодила нечиста сила. Щоб очиститися від гріхів, стрибали через багаття.

Вважається, що на Івана Купала також не можна вживати лайливих слів. Ще одна важлива прикмета: люди, що зустрілися в цю чарівну ніч, стають хорошими друзями, а шлюби, укладені між закоханими, які познайомилися в цей день, виявляються самими міцними і міцними.

Також напередодні цього свята не можна давати гроші в борг, продавати чи позичати, щоб не збідніти. Не варто піднімати знайдені на дорозі речі, щоб не накликати на себе біду.