Наявна в кожному будинку кавомолка крім свого основного призначення – перемелювання зерен кави нерідко використовується для подрібнення інших продуктів. У цій статті ми розповімо яких правил слід дотримуватися, щоб розширене використання пристрою кардинально не скоротило термін його експлуатації і при перемелюванні збереглися якісні характеристики подрібнюваних продуктів.
Якщо конструкція, потужність і матеріали, з яких виготовлено пристрій допускають використання його для подрібнення інших продуктів, виробники зазвичай вказують це в інструкції.
Найбільш універсальну конструкцію мають жорнові кавомолки. Це пояснюється можливістю регулювання ступеня подрібнення. Апарат можна налаштувати на отримання різних фракцій продукту.
Власникам роторної (або ножовий) електричної кавомолки слід враховувати потужність пристрою і якість його ножів. Ступінь подрібнення доведеться регулювати на око, за період роботи пристрою. При бажанні отримати більш крупний помел продукт буде подрібнений нерівномірно.

Що можна змолоти в кавомолці

Зміст статті

 • Що можна змолоти в кавомолці
  • Спеції
  • Цукор, крупи
  • Горіхи, насіння
  • Сухарі, шоколад
  • Чого не можна робити, молоти
 • Правила альтернативного помелу

Перелік дозволеного не так вже й великий, але і він здатний спростити життя і позбавити від придбання дорогих дробарок або ручного важкої праці.

Спеції

Можна подрібнити В кавомолці практично будь-які спеції. До числа загальних правил виконання дроблення можна віднести:

 • наповнення об’єму ємності наполовину або одну третину обсягу, в залежності від твердості продукту або властивість налипати на ріжучі поверхні:
 • перед подрібненням спеції бажано прогріти на сковороді. Це сприяє виходу ароматичних масел.

Цукор, крупи

 

Якщо малюкові потрібно поїсти, а під рукою немає подрібненої крупи швидкого приготування каші і в магазин йти далеко або пізно, можна перемолоти крупу або пластівці. З таким же успіхом вийде змолоти вівсяні пластівці в борошно для приготування печива або будь-яку крупу, щоб приготувати оладки. Цукор в кавомолці легко перетворюється в цукрову пудру для кондитерських виробів.

Горіхи, насіння

Невеликий об’єм чаші і потужність пристрою пояснюють обмеження за кількістю переробки. Але для деяких продуктів, вживаних в невеликих обсягах, цього цілком достатньо. До них відносяться:

 • горіхи. Рецепти деяких тортів або печива передбачають у складі тесту або як прикраси горіхи (волоські, фундук, арахіс та інші). Кавомолка впорається з завданням, якщо дотримуватися вимог, викладених у кінці статті;
 • насіння льону, кунжуту, гірчиці, соняшнику та інші. Кавомолка допоможе скористатися здатністю меленого льняного насіння очистити кишечник, оздоровитися або просто схуднути. Насіння кунжуту, соняшнику у деяких кондитерських рецептах потрібно попередньо розмолоти. Це можливо виконати в кавомолці. З її допомогою в домашніх умовах можна приготувати гірчицю або майонез, перемоловши гірчичні насіння.

Сухарі, шоколад

Зачерствевший білий батон або хліб з допомогою кавомолки легко перетворити в якісні панірувальні сухарі. Вони знайдуть своє застосування при приготуванні м’ясних або рибних котлет, цвітної капусти або спаржевої квасолі.

За допомогою кавомолки шматочки охолодженого шоколаду легко перетворити в ароматну і смачну присипку для торта або яблучної шарлотки.

Чого не можна робити, молоти

Не слід подрібнювати такі продукти, як сухий часник. Особливо цього не можна робити, якщо кришка пристрою виконана з пластмаси (якість пластмаси може сильно відрізнятися). Після таких процедур використання пристрою за його прямим призначенням тривалий час буде неможливо.

До числа умовно заборонених продуктів для подрібнення кавомолкою відноситься цукор. Оскільки температуру плавлення цукру низька, а щільність його кристалів висока подрібнення слід проводити в імпульсному режимі. Це допоможе уникнути перегріву апарату, а також плавлення продукту.

Правила альтернативного помелу

Якщо ви вирішили використовувати кавомолку в альтернативних цілях, рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій.

Заповнюйте чашу апарату наполовину або одну третину обсягу в залежності від твердості продукту і враховуйте схильність перемалываемого продукту до злипання і налипання на ріжучі поверхні. Це якість ускладнює роботу пристрою і може призвести до погіршення його технічного стану або поломки.