Здавалося б, при купівлі нового шафи у старого залишається два шляхи: на звалище або на дачу. Але при бажанні можна дати йому друге життя, таким чином, заощадивши на купівлю іншої меблів.

Що можна зробити зі старої шафи

Зміст статті

 • Що можна зробити зі старої шафи
  • Робочий стіл
  • Тумбочка
  • Крамниця
  • Табурети і стільці
  • Гардероб
  • Ящик
  • Полички
 • Декорування старої шафи
  • Фарбування або обклейка
  • Використання тканини
  • Візерунки
  • Грифельна поверхню
  • Зістарювання
  • Декупаж

Варіанти переробки старої шафи вельми різноманітні.

Робочий стіл

Старий шафа можна розібрати на будівельний матеріал для письмового столу. Корпус шафи послужить стінками-ніжками, з полиць можна змайструвати ящики. У завершенні конструкцію слід покрити лаком для дерева.

Тумбочка

Зі старої шафи вийде зробити одну або кілька тумб. Підійдуть для цього як корпус, так і полиці. Більш того, вони можуть бути як порожніми всередині, так і з поличками або ящиками в залежності від ваших потреб.

Крамниця

Старий шафа також може послужити матеріалом для створення лавки. Вона стане в нагоді, наприклад, в передпокої, щоб кілька людей могли одночасно розміститися на неї і із зручністю взутися. Можна зробити в нижній її частині поличку, де зберігалася б взуття.

Табурети і стільці

Звичайно, саморобні табурети і стільці із старого предмета меблів не зрівняються з красою і витонченістю тих, що пропонуються магазинами. Тим не менше вони можуть не поступатися їм у зручності, а коштувати будуть тільки витрачених сил і часу.

Гардероб

Якщо залишити тільки три стінки шафи і прибрати зсередини всі полички, то вийде чудовий гардероб, куди можна вішати верхній одяг біля вхідних дверей. Якщо верхню полицю все-таки залишити, то це буде ніша для головних уборів.

Ящик

Звичайний простий ящик легко зробити з будь-яких дощок відповідного розміру. Він підійде для зберігання картоплі, старих книг або журналів, не відповідає сезону одягу та взуття і багато чого іншого.

Полички

Необов’язково створювати новий елемент меблів, можна просто розібрати стару шафу на запасні полки для інших предметів. Можна просто розвісити полички для книг, світильників і декоративних елементів.

Навіть якщо інтер’єр квартири ретельно розроблений професійними дизайнерами, і саморобної меблів там не місце, то ці ж ідеї можна взяти на замітку для дачі, куди більшість людей і так звозять старі меблі. У цьому випадку шафа не просто стояти у кутку і накопичувати в собі різний мотлох, а живе друге життя в якості корисного предмета меблів.

Декорування старої шафи

Якщо покупка нового шафи не планується, а старий згодом став виглядати непристойно пошарпане, то можна освіжити його зовнішній вигляд. Є кілька способів.

Фарбування або обклейка

Це найочевидніший варіант. Старий шар фарби знімається, а поверхня заново забарвлюється (необов’язково використовувати той же колір). Якщо на шафі є якісь потертості, то можна закрити їх спеціальними декоративними наклейками (вони бувають різної форми: метелики, квіти, зорі, дощові краплі і навіть більш складні зображення).

ДОВІДКА! Якщо ж потрібно освіжити зовнішній вигляд шафи в цілому, то можна обклеїти всю поверхню шпалерами. Якщо це здається нудним, то на однотонному тлі можна зробити колаж з пам’ятних фотографій або мотивуючих цитат.

Використання тканини

Якщо обклеювання шпалерами та іншої папером з якихось причин не підходить, то можна оббити поверхню тканиною. Зробити це допускається впритул, а можна додати будь-який наповнювач, щоб меблі була м’якою на дотик.

Візерунки

У продажу є спеціальні трафарети різних форм і розмірів, з допомогою яких можна розмалювати поверхню так, що предмет меблів буде виглядати оригінальною роботою талановитого дизайнера, а не звичайним старим шафою.

Грифельна поверхню

Створюється за допомогою спеціальної грифельній фарби або плівки. Особливо вдало це виглядає в кімнаті, оформленої в стилі лофт. Але і в будь-якому іншому випадку це буде як мінімум функціонально: щодня записувати плани на день, залишати собі важливі нагадування, малювати і багато іншого.

Зістарювання

Стиль Прованс передбачає штучно зістарені меблі. Старий шафа ідеально підходить під цю вимогу. Залишиться тільки зробити так, щоб його потрепанность часом виглядала акуратно і мило, а не була окремими обдертими плямами.

Декупаж

Це створення на поверхні малюнка з допомогою паперу або інших елементів, а не фарби. Підійдуть серветки з малюнком, старі газети і журнали, вирізки з листівок і інших паперових виробів — все, що підходить по стилю.

ДОВІДКА! При належному підході і акуратному виконанні підсумком роботи стане зовні абсолютно новий предмет меблів, який можна прийняти за реалізований талановитим дизайнером проект.

Таким чином, будь-старий шафа може прожити ще багато років у своєму первісному стані або ціле життя в ролі нового предмета меблів. Це допоможе заощадити на покупці нових речей і додасть оригінальності в інтер’єр.