Що означає спалення опудала на Масляну 2018?

Ви хочете дізнатися, що за свято Масляна, в який день спалюють опудало на Масляну в 2018 році? Про це ми сьогодні і поговоримо.

Це свято відзначають на Русі й у багатьох інших країнах ще з язичницьких часів. В масляний тиждень розводять багаття, влаштовували кулачні бої, катання на санях, гуляння і галасливі гулянки.

Ряджені в костюмах тварин, з бубнами, балалайками та іншими народними інструментами обходять своїх сусідів і друзів, вітають їх зі святом і виконують колядки, за що отримують частування.

Коли палять опудало на Масляну в 2018 році?

Дата початку Масляної змінюється рік від року в залежності від того, коли починається Великий піст. Згідно з традицією, це свято відзначають сім днів, кожен з яких має свою назву. У 2018 році масляний тиждень триває з 12 по 18 лютого.

День в який спалюють опудало Масниці в 2018 році завершує тиждень цього свята. Цей день називають Прощеною неділею, а солом’яне опудало Масниці – символ зими, і люди спалюють його і просять один в одного прощення за колишні образи.

Коли ж будуть спалювати опудало на Масляну в 2018 році? Прощену неділю в цьому році будуть відзначати 26 лютого. У наші дні, як і в старовину, в містах і селах у цей день проходитимуть ярмарки, влаштовуватися катання на санях та святкові гуляння.

Звичай спалювати опудало на Масляну з’явився в давні часи. Масляна вважалася одним з головних календарних дохристиянських свят. Її популярність в народі була настільки велика, що навіть після прийняття християнства багато обряди збереглися практично в незмінному вигляді.

Для чого спалюють опудало Масниці?

Восени, після збору врожаю, селяни залишали останній пук соломи. На Масляну з нього виготовляли опудало і в останній день масляного тижня урочисто проносили через усе село, а потім спалювали, топили в ополонці, або розривали на частини.

Що означає спалення опудала на Масляну? Вважалося, що разом з спаленим опудалом люди позбавляються від бід і напастей, які супроводжували їх у минулому. В багаття, на якому спалювали опудало, зазвичай кидали старі речі, щоб все погане залишилося позаду.

Цей обряд також представляв собою символічне жертвоприношення вищим силам, які повинні були надіслати селянам добрий урожай у наступному році (для цього залишився після спалення Масляної попіл і солому розкидали по полях).