2 роки для малюка — це чудова дата. У цьому віці дитина вже стає самостійним, йому хочеться проявляти активність і послідовність у своїх діях. Капризи малюка вже більше усвідомлені, він точно знає, що хоче, а від чого слід відмовитися.

Характер у дитини в 2 роки кілька мінливий, він практично весь день буває в гарному настрої, але якщо йому щось набридати, то тут може проявитися обурення. Дуже важливо зацікавлювати дворічного малюка різними іграми, адже вони розвивають його здібності і навчають багатьом навичкам. А який же вибрати подарунок для дворічної дитини?

Особливості подарунків для дворічок

Подарунок для дворічного малюка повинен істотно відрізнятися від презентів для однорічної дитини. Незважаючи на те, що різниця між даними віками всього лише рік, але дітки помітно відрізняються один від одного по розвитку і потенційним потребам.

У 2 роки у дітей вже формуються деякі здібності, наприклад, координація рухів і органи почуттів. У малюка активно працюють ручки, розвивається дрібна моторика рухів, тому вони вже здатні тривалий час займатися узагальнюючими і конструкторськими іграми. Але в цьому ж віці дитина все ще продовжує пробувати всі його предмети на смак, виходячи з цього, подарунок для малюка повинен відповідати всім заходам безпеки.

Не потрібно вибирати дорогі презенти, малюк ще не оцінить такий подарунок і буде ставитися до нього так само, як і до самого дешевого, тобто ламати, руйнувати і досліджувати. При виборі подарунка, насамперед, необхідно враховувати вікові особливості малюка, його характер, інтереси та побажання батьків.

Існує кілька застережень, які презенти не рекомендується вручати малюкові:

 • іграшки з дрібними деталями. Такі ігри покладені для дітей старше 3-х річного віку;
 • техніку на батарейках. Незважаючи на те, що батареї досить значні для
 • малюка за розміром, але є приклади, коли діти ковтали батарейки, що призводило до негативних наслідків для здоров’я малюка;
 • іграшки з дзвінким і гучним звучанням;
 • дорогі гри;
 • великі м’які іграшки;
 • книжки, розмальовки, альбоми з тонкими листами;
 • ігри, які не відповідають віковим призначенням;
 • пазли і конструктори з дрібними деталями.

Дворічній дитині підходять тільки сертифіковані товари, які схвалені міністерством охорони здоров’я.

Корисні презенти для дитини в 2 роки

 • Мильні бульбашки, повітряні кульки. Прекрасний подарунок дитині, яка любить яскраві фарби і активні ігри. Ігри з повітряними кульками або мильними бульбашками викликають бурю емоцій у малюків в 2 роки. Крім того, подібні презенти розвивають координацію рухів і заспокоюють раскапризничавшегося дитини.
 • Пальчикові фарби. Чудовий подарунок для маленьких творчих натур. Фарби абсолютно безпечні, так як виготовлені з натуральних матеріалів. Пальчикові фарби пропонують можливість дитині виплеснути свої емоції, відчути свої унікальні здібності і створювати власні шедеври. Згодом такі фарби можна використовувати для малювання на папері китицями.
 • Воскові олівці також розвивають творчі здібності дітей. Воскові олівці мають яскраві кольори, що викликає у дітей великий інтерес. Вони повністю безпечні для шкіри, а також не заподіють шкоди при випадковому облизывании грифеля. Унікальність олівців в тому, що вони здатні писати не тільки на папері, але і на сухому дереві.
 • Кольорові крейди є аналогом воскових олівців. Крейда можна взяти з собою на прогулянку, де дитині буде цікаво малювати на асфальті.
 • Розмальовки. Даний подарунок діти в 2 роки часто використовують не за призначенням, наприклад, вони не розфарбовують персонажів розмальовки по контуру, а замальовують повністю весь аркуш. Але користь розмальовок невимовна, вони допомагають пізнавати навколишній світ.
 • Тісто для ліплення або пластилін. Чудовий подарунок, який допомагає розвивати дрібну моторику рук, вивчати кольори, розвивати мислення і мова.
 • Шнурівки. Гра призначена для навчання малюків посидючості. Шнурівки різних розмірів розвивають моторику рук, сприяють появі власного мислення.
 • Кубики. Для дітей 2 року рекомендується вибирати м’які або дерев’яні кубики. З таких кубиків можна побудувати будинок або гараж для машини, почати перше знайомство з літерами та цифрами, вчити кольори, створювати картинки. Особливістю м’яких кубиків є те, що вони можуть бути використані, як м’ячик.
 • Мозаїки. Дворічній дитині підходять тільки великі мозаїки, які не тільки безпечні, але й розвивають мислення і вчать малюків посидючості.
 • Дитячі музичні інструменти. Подібні презенти рекомендується дарувати дітям тільки після схвалення їх батьків. Гармошки, піаніно, гітара, барабан і інші інструменти цікавими для дітей, але всі вони приносять багато шуму.
 • Велосипед. Перший велосипед для малюка повинен бути обов’язково триколісним. Можливо, він буде додатково обладнаний ручкою, це дозволить батькам контролювати рух дитини. Для активних малюків можна придбати велосипед без ручки, але користуватися їм рекомендується тільки в присутності дорослих.
 • Батут. Будь-якій дитині подобається стрибати, тому батут послужить прекрасним спортивним спорядженням для малюка. При виборі батута важливо враховувати розміри житлової площі.

Подарунок для дівчинки

Дівчинці в будь-якому віці важливо отримати красивий і дуже їй потрібний презент. Самим оптимальним варіантом у цьому випадку буде лялька. Кожній дівчинці хочеться мати подругу, яка буде їй і улюбленою донькою і чудовою подругою. Подібний презент дівчинці буде дуже корисний, адже він формує почуття відповідальності, краси і естетики.

Дівчинці добре подарувати подарунки у вигляді рольових ігор, наприклад, набір іграшкових овочів і фруктів або ляльковий столовий набір посуду. Сучасної маленькій дівчинці приємно буде отримати іграшкову побутову техніку, якою вона обставити свій власний куточок у квартирі.

З раннього віку необхідно прищеплювати дитині жіночі якості. Важливо пам’ятати, що діти в усьому копіюють дорослих, тому мамам необхідно показати, як правильно поводитися з новою лялькою або ляльковим будиночком. За допомогою ігор малюки формують пізнання світу, розвивають власну логіку і вчаться долати труднощі.

Дуже добре, якщо у дитини є своє власне місце, де він може усамітнитися і пограти наодинці з самим собою. В доповнення до основного подарунка добре вручити маленькій принцесі невеличку намет, в якій вона побудує свій власний затишний будинок.

Подарунок для хлопчика

Маленькі хлопчики воліють такі презенти, які б були цікаві не тільки один день, а довгий час. У малюків в 2 роки вже є свої власні звички і потреби, тому при виборі подарунка рекомендується враховувати побажання маленького чоловіка.

Основи презенту хлопчикові повинні бути в прийнятті відповідальності, сміливості, мужності. Але разом з цим вони повинні бути безпечними. Що ж вручити дворічному хлопчику?

Якщо подарувати хлопчикові машинку на авто приводі, то можна зацікавити хлопчика любов’ю до техніки.

Набір інструментів підходить такому хлопчикові, який віддає перевагу у всьому бути схожим на тата. Важливо, щоб дитячі інструменти були виготовлені з пластмаси або дерева, але ніяк не з металу.

Конструктор сформує у дитини практичні навички. Спочатку хлопчику буде цікаво просто розкидати деталі конструктора, але через деякий час за допомогою дорослих він буде будувати замки і споруджувати двоповерхові гаражі для своїх іграшкових автомобілів.