Кожну родину відрізняють свої індивідуальні традиції, пов’язані з годовщинами весілля. Оригінальні сценарії, приємні сюрпризи і подарунки будуть доречні лише при повній відповідності певним датам по роках.

Зелена

Зазначається безпосередньо в день одруження. Як говориться, «молодо – зелено», адже новоспечена сім’я стоїть на порозі власної спільного життя. Дружині прийнято дарувати весільний букет, який (по західній традиції) розігрується між незаміжніми подругами. Але слов’янські звичаї диктують зберегти квіти у себе, щоб уникнути нещасливого подружжя. Дата відзначається щомісяця протягом усього першого року.

Ситцеве

Перша річниця пов’язана з легкої літньої тканиною, символізує крихкість. Пара краще дізналася один одного в побуті, але відносини поки прості і не обтяжені. Дружині підноситься в подарунок сукню з ситцевого матеріалу, шовкове красиву білизну або комплект бавовняного постільної. Сюрприз повинен робити не тільки люблячий чоловік, але і свекруха.

Паперова

Друга річниця символізує вкрай неміцний матеріал, який можна спалити, пом’яти або порвати. За цей час з’являються нові недоліки в характерах, а в родині з’являється первісток, що стає справжнім випробуванням для родини. Дружині прийнято дарувати книжку або красиву картину, але бажано бути впевненим в перевагах подружжя.

Шкіряна

Третя річниця вважається серйозною датою – позаду притирання характерів і перші труднощі. І якщо відносини не згоріли, як папір, у вулкані пристрастей і сварок, подружжя вміють ладнати. Відповідь на питання, що подарувати на шкіряне весілля, досить простий. Підійде гаманець, косметичка, елегантна сумочка, витончений ремінець, що-небудь з одягу або меблів.

Лляна

Якщо шкіра є знаком гнучкості, то льон вказує на довговічність і міцність сім’ї. Дружині буде приємно отримати в подарунок комфортну річ з «дихаючого» матеріалу, гарне покривало, легку скатертину або інші предмети текстилю.

Дерев’яна

Дерево асоціюється з затишним і теплим матеріалом, що відрізняються особливою піддатливістю. Перша «п’ятирічка» відзначена налагодженням відносин, народженням дитини та облаштуванням побуту. Порівняно з попередніми матеріалами, дерево саме міцне, але теж не вічне. Дружині на п’яту річницю дарується різьблена скринька, прикраса з дерева, посуд або меблі.

Чавунна

Зовні твердий метал насправді є дуже крихким, адже і через 6 років сім’ю можуть очікувати підводні камені в океані спільного життя. Оскільки даний матеріал поступово вийшов з господарського вжитку, можна замінити чавунну посуд якісної тефлоновим або керамічної.

Цинкова

Поява такої неповної річниці, яка відзначається через 6,5 років після отзвучавшего маршу Мендельсона, багато пояснюють атомною масою хімічного елемента цинк. Історичної основи дати практично немає, але метал служить нагадуванням, що сімейні відносини потребують глянцю і барвистості. Дружині можна презентувати набір зручних каструль.

Мідна

Дату прийнято відзначати на сьомому році спільного життя, оскільки метал вважається цінним, але поки ще не дорогоцінний і навіть не благородний. В якості подарунка дружині сподобається мідна турка, витончений свічник або сучасний девайс для кухні. Також 7 років шлюбу прийнято називати вовняної весіллям, тому будуть доречні комфортні теплі речі.

Жерстяна

Якщо розглядати сімейне життя по роках, то найскладнішим вважається восьмий. Почуття поступаються місцем звичкою, любов слабшає, а відносини починають нагадувати непримітну жесть. Щоб не образити кохану дружину, краще в якості подарунка вибрати не посуд, символізує побут, а що-небудь для душі. Ароматний чай в красивій жерстяної коробці, смачні цукерки або печиво, запаковані аналогічним чином.

Фаянсовий

У дев’ятій річниці існує два тлумачення. Згідно першої теорії, фаянс означає крихкість, адже пара переживає кризовий час. Більш оптимістична версія свідчить, що тільки фаянс передає весь аромат чаю, який у нього розлитий. Дружині прийнято дарувати столовий або чайний сервіз, але можна поступити і креативно. Презентувати тарілку, яку дружина символічно розіб’є на щастя.

Рожева

Десятиліття вважається також олов’яної річницею, але останнє визначення не особливо прижилося в народі. Набагато приємніше піднести дружині букет троянд, ніж олово. Є невеликий секрет, як правильно дарувати на цю річницю квіти. Важливо подарувати 10 троянд червоного кольору, що символізують любов і пристрасть, і 1 білосніжну – в надії прожити щасливо ще не один десяток років.

Сталева

Гарний і міцний метал прекрасно підходить для 11 років шлюбу. Ідеальним подарунком дружині стане кавник, піднос або набір посуду зі сталі.

Нікелева

Оскільки 12-а річниця не святкується неповна дата, що символізує половину шляху, який подружжя пройшли до срібного ювілею – 12,5 років. Приємним сюрпризом стане витончене дзеркало, обрамлене нікелевими завитками.

Конвалієва

У народі 13 років спільного життя називають мереживний весіллям, тому подарунок можна придбати на вибір. Або мініатюрний букетик запашних квітів, якщо дата одруження збігається з останнім місяцем весни. Або елегантні мереживні вироби.

Агатове

Сім’ї присвоюється нагорода у вигляді дорогоцінного каміння через 14 років з дня весілля. Дружині буде приємно отримати на річницю прикраса з агата.

Кришталева

Матеріал 15 року подружжя символізує ясність у відносинах чоловіка і дружини, чистоту сімейного союзу. Тому і подарунки повинні відповідати даті: келихи, чарки і красиві статуетки.

Топазовая

Через 16 років після весілля відносини схожі на дорогоцінний прозорий камінь, але це не означає, що потрібно дарувати виключно ювелірні відносини. Підійдуть затишні предмети побуту, з допомогою яких підкреслюється значимість домашнього вогнища: декоративні подушки, в’язаний плед, барвистий фотоальбом.

Бірюзова

17-річна річниця не зазначається, а наступна дата ознаменується приємною подією. Як правило, первісток у родині стає повнолітнім, тому всі проблеми підліткового періоду, впливають і на щастя подружжя, залишаються позаду. Дружині дарують прикраси з бірюзи.

Гранатова

Гранат вважається дорогим дорогоцінним каменем, тому при виборі сюрпризу можна орієнтуватися на червоні відтінки, властиві каменю. Через 19 років з моменту весілля найкращим подарунком вважається щира любов і теплі відносини між подружжям, засновані на взаємоповазі.

Фарфорова

Через два десятиліття подружній союз являє собою зразок гармонії і краси, як порцеляновий сервіз. В подарунок бажано вибирати не тільки посуд, але і витончені статуетки з порцеляни. Проживши двадцять років разом, подружжя вже мають колекцію різних милих оку речей.

Срібна

Чверть століття, прожите разом, є не просто черговою важливою річницею, але і серйозним життєвим іспитом на міцність відносин. Чоловік дарує дружині срібне кільце, яке вона надягає поверх обручки золотого. Не зайвими будуть і улюблені прикраси дружини з срібла.

Золота

Сімейний союз, зазначений 50-річним кордоном, стає зразком для наслідування. Адже для того, щоб відзначити настільки круглу річницю, подружжю довелося пройти вогонь, воду і мідні труби. З боку все здається безхмарним, але позаду пари і сварки, і пошук компромісів, народження і виховання дітей і онуків. В ідеалі подарувати дружині виріб із золота, але коханої і люблячої жінці доведеться по душі самий звичайний презент, який вкладений особливий сенс.