Цей звичай прийшов до нас із середньовічної Європи, де тривалість життя була досить невеликий, тому кожен рік подружнього життя було прийнято відзначати як певний ювілей. Коли наші предки, що відрізнялися великим довголіттям, святкували золоті та діамантові весілля, з далекого Сходу прийшли інші пам’ятні дати спільного проживання.

Кілька пам’ятних дат

Дати скріплення шлюбного союзу можуть бути самі різні. Спочатку, називати річниці весільних урочистостей почали в Німеччині, на Британських островах, у Франції. Потім традиція перейшла на вітчизняні терени. Найбільш відомими стали такі весільні дати:

 • Ситцевий ювілей – один рік.
 • Дерев’яне весілля – спільне життя протягом п’яти років.
 • Олов’яний ювілей – десятирічний досвід спільного життя.

Особливою відмінністю можна вважати назви деяких свят у різних країнах. Чотирирічний ювілей німці називають бурштинової весіллям, у Нідерландах шовкової, у Скандинавських країнах воскової, в Росії це широко відома лляне весілля. І тільки деякі дати не зазнали різночитання в цих чудових традиціях. Такий поважний ювілей, як сорок років разом, практично повсюдно називають рубінове весілля.

Шановні люди, яким випало щастя прожити в мирі та злагоді чималих чотири десятки років, святкують такий чудовий свято в колі дітей та онуків! Сім’я до цього часу у більшості пар велика, тому питання, що подарувати на рубінове весілля батькам є основним для всіх близьких. Вибір залежить від численних нюансів і звичаїв, які на сьогодні забуті. Щоб вас не турбували проблеми, чи правильно ви все зробили, які будуть подарунки на рубінове весілля в основній концепції цього чудового ювілею, необхідно з’ясувати основні подробиці про цьому торжестві.

Кілька слів про зміст свята

Далеко не всім подружжю вдається не тільки прожити разом кілька десятків років, але і зберегти теплі трепетні відносини протягом довгих сорока років. Рубінове весілля – це не просто життя в ніжній любові та злагоді довгі роки, це вміння зберегти порозуміння в найважчі моменти подружнього життя.

Кризи і труднощі у вихованні дітей, можливі фінансові ускладнення та багато інших життєвих «порогів і поріжків» довелося переступити цій парі, перш ніж вони змогли перевірити свої почуття, стали подібними рубіну – прекрасними кольоровими властивостями і міцними до фізичних впливів, як цей чудовий камінь.

Тому подарунки на рубінове весілля зобов’язані відрізнятися особливими властивостями. В основній тенденції лежить рубін як визначення урочистості, все оформляється в червоно — бордових кольорах:

 • Рубінове весілля відзначається в компанії, куди запрошено багато близьких і друзів, широко, голосно і обов’язково в яскравих тонах. Дизайн приміщення виконується в рубінових тонах.
 • Прикраса залу можна доповнити червоними або бордовими шторами, в тон зі скатертинами, квітковими букетами і гірляндами з повітряних куль.
 • Унікальним подарунком на рубінове весілля вважається оформлення банкетного столу в стилі червоно — рожевих тонів. Страви, де використана червона риба і червоне м’ясо з десертом у вигляді величезних ваз червоних фруктів.
 • Чудовим доповненням стане поява такого чудового весільного десерту, як торт, прикрашений зернами граната, полуницею, свіжими, соковитими вишнями.

Обов’язковими моментом є те, що це рубінове весілля і потрібно передбачити всі тонкощі і нюанси.

Подарунок до ювілею рубиновому

Наступ подібних дат у батьків, близьких родичів і друзів необхідно пам’ятати і готуватися до них заздалегідь. Оформленням залу, замовленням меню урочистого банкету, прикрасою подарунків зазвичай займаються запрошені і близькі родичі. Концептуальне рішення при виборі гідного подарунка чудово вкладається в традиції і варіанти святкування такого поважного ювілею. Основними напрямками, щоб придбати подарунок на рубінове весілля є наступні моменти:

 • Найбільш очікуваним та ймовірним презентами в настільки значний ювілей можна вважати коштовності з ювелірних виробів чоловічого та жіночого асортименту із різних металів зі вставками з рубінів. Цей чудовий камінь не тільки володіє високими естетичними властивостями. Стародавні цілителі вважали його запорукою здоров’я і довголіття, каменем, який захищає від депресивного стану та неврозу, здатний усувати тугу, боротися з отчаяниями і сумнівами.
 • Сувенірні вироби з інкрустацією рубіном або самоцвітами такого ж відтінку.
 • Рубінове весілля буде незабутнім, якщо піднесуть у вигляді подарунка пляшку рубінового сортового вина сорокарічної витримки, але ще більш вишуканим стане подарунковий набір з сорока пляшок, по роках спільно прожитих ювілярами років.
 • Чудовим доповненням до будь-якого презенту є розкішна композиція з живих квітів відповідних сортів і відповідної колірної гами.
 • Чудовою знахідкою стануть подарунки, підібрані з солідною часткою оригінальності і креативу. Темно-рубіновий шкіряна палітурка на сімейному фотоальбомі або вишуканий торт дизайнерського формату, виконаного вручну.
 • Актуальні подарунки на рубінове весілля області «корисне і приємне» — побутова техніка або інші речі, яких рубінові молодята ще не придбали.

Дані питання необхідно погоджувати безпосередньо з ними. Якщо подружжя соромляться говорити на цю тему, то можна дізнатися про потреби від безпосередньо близьких до сім’ї людей і піднести подарунок у шикарній червоно – бордовою обгортці.

Небагато спільного про рубін

На закінчення хотілося б згадати про те, наскільки загадковий, корисний і таємничість камінь рубін, яким захоплювалися мудреці ще кілька тисяч років тому. Насамперед, він актуальний для подружжя з таким солідним стажем спільного життя по багатьом показникам:

 

 • Як можливість продовження життя в повному здоров’ї на довгі роки.
 • Рубін – це засіб оберігає від пристріту, поганих людей, що видають себе відданими друзями.
 • Камінь сприяє потягам до високих цілей і ідеалів, активізує у всіх відносинах природні риси і властивості господаря. Доброго він зробить добрішими, а людину з поганими задатками може зробити досконалим лиходієм.
 • Пріоритетом рубіна є те, що його вважають здатним запалити любов у людській душі. Від його присутності виникає це почуття, в подальшому оберігається від всілякого хвилювання, різних гроз і життєвих ураганів.

Крім цього, при виборі подарунка слід пам’ятати, що на урочистостях з приводу рубіновою весілля вкрай недоречними будуть набір простирадл і наволочок, одяг, або комплект кухонного начиння, навіть самий вишуканий сервіз. Від таких презентів варто категорично утриматися.

Виробів з рубінами дуже багато. Вибирайте.