Одинадцята річниця спільного життя в шлюбі отримала назву “сталева”. Адже до цього часу відносини між двома людьми повністю склалися і набули твердість, споріднену зі сталлю.

Цей метал має гарний дзеркальний блиск. Тому одинадцята річниця подружнього життя має отримати дзеркальну чистоту, міцність і надійність. Кажуть, що до цієї дати сім’я повинна мати двох дітей і своє облаштоване житло.

В такий день запрошують близьких друзів і родичів у гості. Добрим знаком вважається присутність великої кількості дітей у цей святковий день. Адже дітлахи символізують нове життя.

Гості обдаровують пару сталевими прикрасами, виробами і різними побутовими предметами. У цей день прийнято подружжям дарувати букети з одинадцяти квіток. І вони повинні простояти у вазі протягом одинадцяти днів.

Обряди сталевий весілля

Після перетину кордону в 11 років займаються оновленням інтер’єру. Така річниця — відмінний привід зробити те, що багато років відкладалося. “Молоді” можуть тільки організувати капітальну прибирання, влаштувати ремонт або всього лише переставити меблі в кімнатах. Важливо не сама дія, а те що воно приносить — затишок і тепло.

Безпосередньо у сам день річниці подружжя повинні провести спільне омивання. У давнину це робили в річках, котлах або ополонках. Але сьогодні можна зробити це і у ванній. Після даної процедури вбиралися в білий одяг.

Після зробленого наставав час обмінюватися презентами. Подарунками на сталеву весілля можуть бути не тільки дорогі та цінні речі, але і якісь талісмани. Просто дорогі серцю речі, які можуть більше розповісти про свої почуття, ніж, приміром, дорогі ювелірні прикраси.

Кілька слів про відзначення урочистої дати

Як і будь-яку іншу річницю сімейних відносин краще за все проводити в колі своїх близьких і кращих друзів, які з Вами прибували і прикрощі, і в радощах. Саме такі люди зможуть щиро порадіти за Вас і створити теплу святкову атмосферу.

На цьому святі обов’язкова присутність дітей. Якщо пара своїх не має, то необхідно запросити ту, у якої вони вже є. Ця стародавня прикмета, якій довіряли предки, говорить про те, що таким способом малюки вчаться уважності, гостинності і запозичують сприятливий досвід.

Для створення особливої атмосфери на сталевий весіллі, можна використовувати простонародні обереги. Так сталеву підкову прибивали над вхідними дверима будинку. Адже вона є символом добробуту, надійного родинного союзу і удачі. Поставтеся до придбання такого оберега відповідально, купіть і прибийте його разом. Нехай дружина подає цвяхи своєму чоловікові, а чоловік надійно приколачивает підкову над входом.

Сталеві подарунки для “молодят”

Безумовно в цей святковий день з нагоди одинадцятої річниці символічним і найкращим подарунком будуть сталеві прикраси. Для чоловіка відмінним подарунком стануть: запонки, ланцюжок, годинник, обделанные сталевим металом. Дружина ж порадіє, як і будь-яка жінка, прикрасам: кольє, браслет, сережки, кулон, брошка.

Відмінним подарунком від гостей стануть предмети для кухонного користування. Наприклад, кавовий сталевий сервіз, каструлі, сковорідки, келихи. Використовуючи ці речі, подружжя завжди будуть згадувати з теплом людей, які їм їх подарували.

Для подружжів, які люблять облаштовувати своє житло, можна подарувати ліхтарі для двору, свічники, рамки для фотокарток, статуетки.

Відмінним і доречним подарунком також є постільна білизна сталевого кольору. Особливо дорого буде виглядати такий подарунок, виготовлений з шовку, у відповідному кольорі. Подарунками на сталеву весілля також можуть бути і рушники, штори, тюль і, звичайно ж, з символічним відтінком.

Креативним і творчим гостям можна застосувати фантазію і виготовити власноруч подарунок для “сталевий” пари.

Подарунки для друг дружки

Презентів подружжя необхідно бути особливим, відрізнятися чимось особистим…

Так спеціально для цього знаменного дня закохана пара може придбати собі кільця з сталі, на яких у гравера замовити напис. Наприклад, у вигляді дати укладення весільного союзу або ж імен подружжя. Також всередині кільця можна нанести гравіювання з фразою, яка несе певний сенс для обох.

Одинадцята річниця — це відмінний час подарувати дружині побутову техніку або ж набір посуду для приготування їжі. Вибирати такі вироби потрібно виключно з металу, щоб вони вносили свій символізм.

В якості натяку піднесіть своїй другій половинці відерце для шампанського, давши зрозуміти, що пора організувати романтичний вечір. А для любителів відпочинку на природі, можна презентувати казанок зі сталевими мисками. Сказавши таким чином, що настав час відпочити і відправитися в ліс.

Подарувати можна лампу, торшер. Важливо, щоб ці елементи інтер’єру мали сталеві деталі. Хорошим придбанням також буде і дзеркало. Такий подарунок має особливий символізм в цю річницю. Так як його поверхня нагадує відшліфовану сталь.