Плюси і мінуси покриттів для підлоги

Кухня – це найбільш відвідуване і загрязняемое місце в будинку, тому до вибору підлогового покриття слід підійти зважено і відповідально. Так як пів на кухні має бути такою, щоб його можна було легко помити, видалити бруд і подряпини, а також використовувати агресивні миючі засоби. По впливу води кухня поступається лише ванні, тому підлога тут повинен бути вологостійким.

Слід також врахувати можливі падіння на підлогу важких каструль та іншого різного посуду. Звичайно, хочеться ходити на кухні з натурального підлозі, приміром, це натуральний камінь або паркет. Але така підлога багатьом «б’є» по гаманцю і доводиться шукати варіанти дешевше.

  • Ламінат. Дане покриття є доступним за ціною, а також з ним можна зробити утеплюючий підлогу. Не схильний до механічних впливів, ламінат цілком легко встановити. Також для вас представлений широкий вибір кольорів. Плюсом ламінату є і те, що легко замінити зіпсовані дошки на нові.

    Недоліком ламінату є те, що з ним краще уникати підвищеної вологості. Якщо на кухні у вас буде виливатися вода постійно на нього, він роздується і зіпсується. Тому, можливо, кухня не найкраще місце для ламінату.

  • Лінолеум. Доступний за ціною, практичний, має різноманітність різних кольорів та візерунків. Прослужить вам довго, близько 10 років, невибагливий у догляді. Також плюси лінолеуму в тому, що він вологостійкий, зберігає тепло краще, ніж ламінат, не вразливий до падіння важких предметів, і легко піддається прибирання від пилу, бруду та жиру.Синтетичні лінолеум мають низьку екологічну безпеку, тому варто купити трохи дорожче, але краще, приміром, артолиум. Вразливий до високих температур, хімічних засобів, з часом вицвітає, збирає пил.
  • Плитка. Стійка до високих температур, підвищеної вологості, невразлива до хімічних засобів, міцна, екологічна, має великий вибір різних матеріалів і малюнків. Самий головний недолік плитки – дуже холодну підлогу, некомфортно ходити босоніж, але це можна усунути, розмістивши підлога з підігрівом. Шви з-за великої вологи з часом можуть відпадати, і плитка буде втрачати свій гарний зовнішній вигляд. Від падіння предметів може пошкоджуватися.
  • Підводячи підсумки всьому вищесказаному, можна сказати, що саме вдале покриття для підлоги – це плитка. Але все ж вибір кожного індивідуальний і залежить, насамперед, від фінансових можливостей та особистих уподобань.