Поява малюка — це радісні клопоти для всієї родини. Щоб дитина міг комфортно спати, його ліжечко повинна бути обладнана і безпечна для малюка.

Що повинно бути в ліжечка новонародженого

Зміст статті

  • Що повинно бути в ліжечка новонародженого
    • Обов’язкові атрибути
    • Корисні і зручні доповнення
    • Іграшки і прикраси

Після вибору і покупки ліжка, потрібно розмістити в ній все, що потрібно дитині. Намагайтеся, щоб усі іграшки, аксесуари і речі, з якими буде взаємодіяти дитина, були виготовлені з безпечних, екологічно чистих матеріалів.

ВАЖЛИВО! Уважно вивчайте документацію кожного предмета, навіть якщо це всього лише брязкальце або футляр для соски. Та доза шкідливих речовин, на яку організм дорослого не відреагує, може завдати серйозної шкоди здоров’ю малюка.

Обов’язкові атрибути

Як і в будь ліжка, в дитячому ліжечку повинен бути матрац. Якщо раніше всюди використовувалися ватяні, то тепер виробники пропонують широкий асортимент наповнювачів для матрациків. Ось найпопулярніші з них:

  • Койра — це волокна кокоса, сплетені в нещільний, пружний мат. Такі матраци відмінно пропускають повітря і малюк не буде потіти. Крім того, наповнювач не накопичує вологи і швидко висихає, якщо немовля описав його уві сні.
  • Пружинну основу м’яко підтримує тіло малюка, а незалежні пружинки рекомендують лікарі-ортопеди для правильного формування опорно-рухового апарату новонародженого.
  • Синтетичні матеріали — поліуретан, латекс, поролон, струттофайбер та інші — найгірший варіант для дитячого ліжечка. Найчастіше вони не «дихають», в результаті шкіра немовляти потіє і утворюються попрілості. Крім того, при взаємодії з сечею дитини можуть відбуватися непередбачені реакції. Хоча виробники і твердять про їх безпеки, краще все-таки віддати перевагу натуральним наповнювачам.

Подушка для новонародженого зовсім не потрібна. Вона не несе користі, а занадто висока подушка може і нашкодити. Краще віддати перевагу складеною в кілька разів пелюшці або тоненькою подушечці з холлофайбер.

Для немовляти знадобиться як мінімум 2 ковдри — тоненьке і тепле. Товстим ватним або пуховою ковдрою потрібно вкривати малюка взимку, а у весняний та осінній період краще використовувати тоненьке ковдру.

ВАЖЛИВО! Всі педіатри говорять про шкоду надмірного кутания немовляти. Це завдає шкоди становленню імунітету маляти.

Для постільної білизни новонародженого краще всього вибрати комплекти з натуральних тканин: бавовни, льону. Кольору постільної білизни не повинні бути занадто яскравими, тканина повинна бути міцною, здатною витримати багаторазові прання.

Корисні і зручні доповнення

До бажаним, але не обов’язковим аксесуарів ліжечка для дитини, можна віднести бортики. Це спеціальні м’які накладки, які кріпляться на стінки ліжка з внутрішньої сторони. Вони захищають малюка від яскравого світла, протягів і травм, викликаних тим, що ніжка або ручка прослизнула між прутами.

А ось балдахін, що йде в комплекті з бортиками — річ марна і навіть шкідлива. Він стане в нагоді тільки влітку для захисту від мух і комарів. В іншому, це всього лише предмет декору, що збирає на себе пил.

ВАЖЛИВО! На тканини балдахіна накопичується пил, тому його потрібно прати досить часто.

Іграшки і прикраси

Яка ж дитяче ліжечко без іграшок?! Підвісні брязкальця-намисто та музичні карусельки з яскравими деталями розвивають увагу і зорове зосередження малюка. Приємна музика допоможе дитині заснути.

А ось всіляких плюшевим ведмедикам, зайчикам і котикам в дитячому ліжечку не місце. У них накопичується пил і бактерії, які можуть викликати алергію. Також брязкальця і пищалки після гри з немовлям краще прибрати з ліжка, щоб малюк не вдарився об них і не злякався спросоння різкого звуку.