Що приготувати на пісний святковий стіл у Великий піст 2018

Які церковні свята в Великий піст в 2018 році відзначають православні віруючі? Це Благовіщення і Вербну неділю, що завжди випадає на період Великого посту, але не вважаються пісними днями. Вербна неділя в 2018 році припадає на 1 квітня, а Благовіщення з року в рік відзначають 7 квітня.

Ці свята належать до числа дванадесятих, тобто дванадцяти найголовніших після Пасхи. У ці дні віруючі відвідують храми, де проводяться урочисті богослужіння.

Що приготувати на свято у Великий піст?

Раціон харчування в ці дні змінюється. Так, в Благовіщення і Вербну неділю можна включати в раціон пісне масло і рибу. До числа свят також відноситься Лазарева субота (31 березня 2018 року), коли допускається до подачі рибна ікра.

Однак, треба зауважити, що в 2018 році Благовіщення збігається з Великою суботою, останнім днем Страсного тижня. Як відомо, в цьому випадку всі послаблення правил Великого посту в день цього свята втрачають свою силу.

Пісний святковий стіл у Великий піст включає не тільки сучасні, але й традиційні страви, які готували на Русі споконвіку.

В якості святкових пісних страв під час Великого посту зазвичай подають страви з риби. Можна приготувати її в будь-якому вигляді – відварити, посмажити, запекти, замаринувати, подати з гарнірами з овочів або круп, лимоном і т. п.

Як відзначаються церковні свята у Великий піст? На Благовіщення прославляється Пречиста Діва Марія, вимовляються подяки Господу Богу і віддаються шанування його посланнику Архангелу Гавриїлу, який приніс Марії благу звістку.

За старовинною традицією, після літургії випускають в небо білих голубів. В цей день, коли «птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете», не прийнято займатися фізичною працею, вживати алкогольні напої.

У Вербну неділю віруючі відзначають Вхід Господній в храм. У православних християн зберігся звичай зберігати освячені гілочки верби протягом усього року, прикрашати ними ікони в домі. Вважається, що такі гілочки захищають будинок і всіх домочадців від дії темних сил.

Що можна приготувати на свято у Великий піст? У старовину на Благовіщення на Русі подавали до столу борошняні вироби з пісного тіста у вигляді жайворонків.

Не всі також знають, що у Квітну неділю можна готувати солодощі та десерти – правда, тільки з дозволених продуктів, тобто без молока, яєць, вершкового масла.

Розповімо про інших святкових пісних страв під час Великого посту. У давнину жінки запікали нирки освяченої верби в невеликих хлібцях. У Великий піст можна подати до пісного святкового столу печиво або медові пряники з такою «начинкою».