28 січня ми будемо відзначати Новий рік за китайським календарем. Останнім часом це свято стає у нас все більш популярним. Багато людей оформляють житла, складають святкове меню з урахуванням прийнятих в Китаї традицій і вибирають подарунки на китайський Новий рік.

Що подарувати на китайський Новий рік друзям і родичам? Що прийнято дарувати на китайський Новий рік? Які подарунки дарують китайці на Новий рік? Про це і піде наша розповідь.

Ідеї подарунків на китайський Новий рік

Подарунки на китайський Новий рік потрібно підбирати з урахуванням його символіки. Згідно зі східним календарем, 2017 рік буде роком Червоного (Вогненного) Півня.

Що ж краще дарувати на китайський Новий рік? Якщо ви йдете в гості, то, згідно з китайськими традиціями, подарунки не повинні бути занадто дорогими.

Буде достатньо фруктів або хорошого алкоголю. Покладіть їх в красиву коробку або пакет і запам’ятайте, що червоний і золотий кольори вважаються квітами успіху, а білий і чорний для оформлення подарунків до свята використовувати не варто.

Що прийнято дарувати на китайський Новий рік? Якщо ви захочете зробити щось більш суттєве, зверніть увагу на набори з парних предметів, що символізують єдність і сімейну гармонію: це можуть бути дві вази, дві кружки, підсвічник на дві свічки і т. п.

До цього свята також можна піднести сувеніри в східному стилі, статуетки, скриньки для зберігання прикрас, фігурки фен-шуй. Презентують і подарунки зі змістом – чашу багатства; рахунки, що приносять успіх у бізнесі; дзвіночки, очищають приміщення від поганої енергії; пісочний годинник, що допомагають впорядкувати думки.

Літнім людям знадобляться теплі речі – шапки, шарфи, рукавички. Якщо ви близько знайомі з літньою людиною, можна подарувати йому масажну щітку, масажну ванну для ніг або іншу подібну річ.

За китайськими традиціями новорічні подарунки господарям гості вручають перед відходом, іноді навіть залишають потайки.

Враховуйте, що до цього свята не прийнято дарувати годинник, особливо людям у віці. Не варто дарувати дитячі речі сімейним парам, які ще тільки чекають на дитину. Також не вибирають подарунки у формі яйця (в китайській мові це слово використовується в багатьох лайках, і предмети цієї форми є непристойним подарунком), зброю або імітацію зброї.

Які подарунки дарують китайці на Новий рік?

Після святкової вечері дорослі вручають дітям гроші в червоних конвертах – такий презент повинен принести щастя.

Друзям і близьким прийнято дарувати два мандарина (в китайській мові це слово нагадує слово «золото»).

У відповідь господарі також підносять гостям два фрукта. Такий подарунок означає побажання вдалого року.