Око миттєво схоплює силует Санкт-Петербурга: це місто не можна переплутати ні з яким іншим. Обриси Зимового палацу, Ісаакія, Адміралтейства, Петропавлівської фортеці, фонтанів Петергофа залишаться в пам’яті, збережуться на фото. А ще освіжити спогади про поїздку допоможуть сувеніри. Що привезти з Пітера рідним і друзям, чим порадувати дітей, які дрібниці будуть нагадувати вам про приємне подорожі? Кидпассаж підготував добірку знакових сувенірів із Санкт-Петербурга.
 

Сувеніри з символікою Санкт-Петербурга

Не дивно, що туристи прагнуть привезти з Пітера ті речі, на яких зображені пам’ятки північної столиці: такі сувеніри оживляють емоції, а якщо вони призначені в подарунок, то добре прикрашають розповідь про місто на Неві. Звичайно, в історичній частині Петербурга неймовірну кількість сувенірних лотків і магазинів, але серед них потрібно вибирати ті, де не пропонують китайський ширвжиток.

Наприклад, якісні сувеніри ви знайдете в магазині Ермітажу. Вибір дуже широкий: від нехитрих магнітів і постерів із зображенням визначних пам’яток Санкт-Петербурга до вишуканих прикрас і розкішно виданих путівників по Ермітажу. Дуже виразним подарунком, придбаним в Ермітажі, стане фігурка кота – вусаті-смугасті офіційно охороняють музейні цінності від мишей і щурів.

Чудовий сувенірний магазин працює і в Російському музеї. У подарунок дітям можна вибрати пазли, на яких зображені петербурзькі палаци і замки. Підлітки оцінять футболки та сумки з репродукціями картин відомих художників.

Величезний вибір сувенірів з видами Санкт-Петербурга – в Будинку книги (повз цього магазину, розташованого на Невському проспекті в будинку компанії «Зінгер», ви точно не пройдете). Смішні, зворушливі, романтичні листівки з видами Пітера гарні самі по собі, але існує незвичайний спосіб доставити їх адресатові. На Головпоштамті є столик з пером і чорнильницею: перо так незвично шарудить по папері, і почерк починає трохи схоже на пушкінський. На такому ретро-листі поставлять сургучну печатку, оттиснут спеціальний штемпель, і вона відправиться дивувати маленького або дорослого одержувача.
 

Якщо вам потрібно привезти багато сувенірів з Санкт-Петербурга, недорого обійдуться оригінальні магніти і листівки, які продають в магазині «Передплатні видання».

Не можна не посміхнутися при вигляді магніту «Гранітний поребрик» або картинки «Говори як петербужец» – на ній написані слова, які в ходу у жителів північної столиці: «гречка», «кура», «парадна» і т. д. Настільки ж красномовна (хоча і не так дешева) книга Ольги Лукас «Поребрик з бордюрного каменю». Це жартівливе оповідання про відмінності між москвичами і пітерцями сподобається підліткам.

Сувеніри з Пітера: що привезти дітям

Чому в Санкт-Петербурзі так приємно купувати дитячі книги? Можливо, тому, що для дітей видають настільки цікаві і барвисті путівники по Пітеру, що їх хочеться довго читати і розглядати. Книга-валізка «Санкт-Петербург. Ілюстрований путівник для дітей і батьків» рясніє цікавими фактами про місто, а ще містить ігрові завдання. Під обкладинкою «Прогулянок по дитячому Петербургу» ховається подорож-гра. У книзі «Петербург для дітей» із серії «Дитячі путівники» зібрані оповідання про місто і завдання для юних туристів.
 

Дуже корисні та приємні подарунки з Санкт-Петербурга – настільні ігри.

Наприклад, якщо вам пощастило потрапити на щорічний свято корюшки і спробувати цю соковиту, солодкувату рибку, ви напевно оціните гру «Неймовірні пригоди корюшки в Петербурзі». Це можливість знову прогулятися по великому місту, заглянути в Ермітаж, відвідати Чижика-Пижика і потрапити під звичайний пітерський дощик.

В магазині Петропавлівської фортеці також є путівники, тематичні ігри та розмальовки – історія будівництва граду Петрова з такими посібниками запам’ятовується набагато краще.

Якщо вдома у вас росте не книгочей, а художник, привезіть йому фарби самого відомого в Росії заводу художніх матеріалів «Невська палітра». Починаючому живописцю підійде яскрава акварель і гуаш «Цветик», професіоналам краще привезти акварель «Білі ночі», олійні та акрилові фарби «Майстер-клас», «Ладога», «Сонет». Також для дитячої творчості знадобляться кольорові олівці фабрики імені Красіна, яка працює вже майже 100 років.
 

Солодкі подарунки Санкт-Петербурга

Солодкою візитівкою Пітера вважаються цукерки фабрики їм. Крупської. Вже самі назви підкажуть, що купити: «Ленінградські», «Адміралтейські», «Північна Аврора». Можна купувати і цілі набори – «Петербурзькі ночі», «Мідний вершник», «Літній сад». Особливий подарунок – плитки-барельєфи і шоколадні медалі із зображенням визначних пам’яток Санкт-Петербурга – Адміралтейства, Олександрівської колони, Ісаакіївського собору, розвідних мостів. А дітям сподобається марципановий пластилін: з нього можна зліпити будь-яку цукерку і потім з’їсти її з превеликим задоволенням.

Гарним подарунком стануть цукерки одного з найстаріших підприємств Санкт-Петербурга – кондитерської фабрики ім. Самойлової. Набори з назвою «Петербурзькі таємниці» або «Невські вогні» будуть солодким нагадуванням про подорож або стануть гарним доповненням до розповіді про пітерських прогулянках. А ось у старої кондитерської «Північ» на Невському проспекті немає тортів і тістечок з символічними назвами, але навіть звичайні пряники, куплені тут, здається, мають особливий запах і смак.

Пітерські сувеніри для рідних

Трапляється, що батьки вирушають в поїздки без дитини, доручаючи своє чадо турботам бабусь і дідусів. Як не віддячити близьких людей за таку допомогу? Бабусь неодмінно порадує продукція компанії «Невська косметика»: засоби для догляду за шкірою і волоссям містять натуральні компоненти, а тому їх так цінує старше покоління.

Дідусів потішать пам’ятні монети або тематичні нумізматичні набори, виготовлені на Монетному дворі Санкт-Петербурга. Заглянути туди ви зможете під час екскурсії в Петропавловську фортецю – Монетний двір розташований на території фортеці.
 

Якщо ви подорожуєте з дітьми, то в Петропавлівці вони зможуть власноруч зробити подарунок бабусям і дідусям. В Друкарські проводяться майстер-класи з виготовлення гравюр і літографій, і такий відбиток, виготовлений дитиною, стане дуже приємним сюрпризом для дорослих членів сім’ї.

Вишуканий і дорогий подарунок – продукція Імператорського фарфорового заводу. Заснований ще в середині XVIII століття, завод славився своїм порцеляною і в радянський час: посуд з маркуванням «ЛПЗ» ставилася на стіл лише в найурочистіших випадках. Сьогодні тут виготовляють художню порцелянову скульптуру та столові сервізи. А замість громіздкого набору посуду можна подарувати витончені чашечки з розписом або з тонким золотим обідком.


Менш цінний, але по-справжньому пітерський подарунок – все та ж корюшка. Сиру рибку, гостро пахне свіжими огірками, навряд чи вдасться привезти, але в Петербурзі цілий рік продають консервовану, копчену і в’ялену рибу корюшку.

А які сувеніри можна привезти з Санкт-Петербурга для себе, щоб згадувати про подорожі? Тут теж згодяться і магніти, листівки, і порцелянові чашечки. Але, мабуть, найбільш красномовним нагадуванням стане парасолю з видами міста. Можливо, у ваших краях дощі бувають не так часто, як у північній столиці, але все ж коли краплі забарабанят по куполу парасольки з видами Пітера, пам’ять поверне вас в місто на Неві. І якщо вам здасться, що ви полюбили негоду, значить, Санкт-Петербург залишив слід у вашому серці.