Що робити якщо чоловік часто п’є пиво або як кинути пити

Проблема алкоголізму особливо гостро стоїть в Росії. Кожна друга жінка стикається з питанням, що робити якщо чоловік п’є.

Постараємося дати відповідь на дане питання, враховуючи психологічну сторону, а також ступеня руйнування особистості чоловіка. Кошти, які допоможуть на ранній стадії, будуть безглуздими на останній.

Причини пияцтва

Що робити якщо чоловік часто пє пиво або як кинути пити

Якщо Ви замислюєтеся над тим, як допомогти чоловікові кинути пити — Ви добра і любляча дружина. Постарайтеся спочатку знайти причину алкоголізму чоловіка.

Зазвичай вживати алкоголь людей штовхає:

 • почуття невпевненості в собі;
 • питущі колеги або друзі;
 • спадковість;
 • психологічні захворювання;
 • бажання забутися, перестати думати про стрес і проблеми;
 • відсутність взаєморозуміння з боку оточуючих;
 • вільний час і нудьга.

Більшість цих причин можна усунути. Чоловік перестане вживати алкоголь, якщо Ви почуєте і зрозумієте його, допоможете розібратися з проблемами, займете чим-небудь цікавим.

Можливо, він вважає себе недостойним Вас або не відчуває любові, тому шукає її в пляшці. Багато радять ігнорувати алкоголіка, припинити готувати, прати, прибирати і не помічати його. Це хороший варіант, якщо причина криється в іншому. Якщо ж алкоголь замінив чоловікові люблячу дружину, такий метод подіє руйнівно.

Розібратися в причинах алкоголізму чоловіка може тільки уважна дружина, яка знає його звички та характер.

Задумалися над тим, як допомогти чоловікові кинути пити, але не змогли знайти причину його пияцтва? Швидше за все, вона криється в спадковості або психологічному захворюванні. Тут все індивідуально і складно, потрібно спеціальне лікування.

Методи впливу

Що робити якщо чоловік часто пє пиво або як кинути пити

Впливати на мозок алкоголіка можна тільки на ранніх стадіях алкоголізму, коли особистість ще має емоції і здоровий глузд. Вплив має бути емоційним, спрямованим на почуття хворого.

Якщо він ще любить свою сім’ю, можна постаратися показати йому кращі сторони сімейства: бути хорошими, зустрічати тата з роботи (якщо є діти), бути романтичною, сексуальної, ласкавою дружиною і господинею.

Якщо це не допоможе, потрібно виїхати з дому, забравши дітей. Або пригрозити цим вчинком, але м’яко. Люблячий своє сімейство алкоголік, все-таки задумається, чи варто чергова чарка сім’ї.

Коли вищеперелічене не допомогло, подумайте, як відучити чоловіка пити. Може бути, в хворому мозку алкоголіка ще залишилася любов до себе. Сходіть до лікаря, здайте аналізи. Нехай лікар скаже, що чоловік може померти, якщо продовжить пити спиртне. Багато людей, що вживають алкоголь, після такої заяви стають непитущими, навіть якщо до цього пили більше 20 років.

Психологічна сторона

Що робити якщо чоловік часто пє пиво або як кинути пити

Багато дружини думають, як змусити чоловіка кинути пити, не підозрюючи, що їм самим це не допоможе. Вони ніколи не відучать пити власного чоловіка, а, відійшовши від нього, знайдуть такого ж алкоголіка. Проблема криється в психології жінки.

Дівчина сама обирає таких партнерів. Причин тому декілька:

 • невпевненість у собі, думки про те, що вона не гідна іншого, більш кращого;
 • підсвідоме бажання повторити долю матері і батька-алкоголіка;
 • дівчина з яскраво вираженою мужністю шукає чоловіка з яскраво вираженою жіночністю. Такі чоловіки стають алкоголіками частіше за інших;
 • роль жертви. Багатьох жінок влаштовує такий перебіг подій, підсвідомо вони задоволена тим, що відбувається. На свідомому рівні вони часто просять про допомогу, запитує, як змусити чоловіка кинути пити. Вони самі загнали себе в таку ситуацію, повністю усвідомлюючи це. Заради того, щоб їх жаліли. Можливо, караючи себе за щось.

Щоб позбутися від алкоголіка і не знайти чоловіка, який теж вживає алкоголь, потрібно стати впевненою в собі, полюбити себе, зрозуміти, що гідна кращого. Бажано пройти курс лікування з психологом. Необхідно стати сильною і самостійною особистістю, не сподіватися на чоловіка.

Живіть в своє задоволення, знайдіть хобі, займайтеся з дітьми, будуйте кар’єру. Не зациклюйтеся на чоловіка-п’яницю. Займіть активну життєву позицію і доведіть собі, що Ви найкраща, найбільш приваблива, сама розумна і творча натура. Не дозволяйте чоловікові маніпулювати Вами і не опускайтеся до його рівня.

Крайній випадок

Що робити якщо чоловік часто пє пиво або як кинути пити

Питання «Що робити якщо чоловік п’є і при цьому не працює, пропиває речі з будинку, жорстоко б’є дружину і дітей?» піднімається часто. Є крайній випадок алкоголізму, коли чоловіки, будучи в нетверезому стані, вбивають свої сім’ї. Протверезівши, вони можуть навіть не пам’ятати про скоєне. Не доводьте свою сім’ю до такого.

Якщо відчуваєте, що не любите чоловіка, що він негативно впливає на дітей або б’є Вас, не варто з ним залишатися і намагатися допомогти йому. Його деградуючих особистість вже не врятувати, а себе і дітей Ви зобов’язані врятувати.

Коли нікуди йти, допоможуть спеціальні служби, призначені для захисту населення. Не бійтеся звернутися в такі, попросити житло, речі або їжу. Вам обов’язково допоможуть убезпечити себе і дітей.

Алкоголізм — це хвороба, з якою потрібно боротися. Але, якщо всі методи випробувані і виявилися неефективними, а ситуація погіршується, немає сенсу жити з чоловіком далі.

Подивіться відео. Що вам дорожче: родина або пляшка? Вибір очевидний.