Найчастіше у людей, що живуть в приватний будинках, виникає проблема, яка буде розглянута в статті. Природно, з нею необхідно боротися. А для початку потрібно розібратися в джерелах появи дефекту.

Чому задуває газовий котел при вітрі

Зміст статті

 • Чому задуває газовий котел при вітрі
 • Задуває котел з інших причин
 • Як вирішити проблему з димоходом
 • Особливий дефлектор: виправлення проблеми
 • Боротьба із зворотного тягою

Що робити, якщо задуває газовий котел вітром? Вітер може потрапити всередину по повітропроводу і загасити пальник. Але це не привід панікувати. Потрібно виявити причину, попередньо здійснити діагностику: про що і буде йтися у написаній статті.

ДОВІДКА! Найнеприємніше, що може статися, так це зниження температури у приміщенні або несправність в працездатності пристрою.

Задуває котел з інших причин

Зрозуміло, що робити, якщо задуває котел вітром через трубу. Але існує безліч інших варіантів походження проблеми. Розглянемо детальніше кожну з них:

 • Лід на оголовку. При заморозках взимку може бути так, що крижана кірка покриває відведення вентиляції в опалювальному приладі. І, природно, таке освіта створює перешкоду для циркуляції повітря. Через припинення доступу повітряної маси котел неодмінно загасає.
 • Маленьке тиск газу або його погану якість. В основному це відбувається за рахунок несправності цілої системи. Однак є й інші приводи. Наприклад, якщо видаються нехарактерні звуки, шуми, то це означає неправильне функціонування газового лічильника. Тому необхідний потік палива не пропускається. Щоб переконатися в цьому, рекомендується перевірити стан всього механізму. Крім цього, може виникнути поломка датчика, який контролює температуру і витік. Завдяки спрацюванню газоаналізаторів, також можливо потухание котла. Ще одним приводом може служити витрачення газу, що веде до значного зниження тиску. Внаслідок чого поступово руйнується непроникність сполук.
 • Прогоряння труби. Безумовно, при псуванні якості виробу, виникає небажане отвір. З допомогою нього всередину системи проникає повітря, що значно погіршує процес роботи всього пристрою.
 • Як вирішити проблему з димоходом

  Що робити, якщо задуває котел через димар? Спосіб вирішення буде залежати від виду несправності.

 • Щоб уникнути обмерзання доведеться прочистити всю конструкцію, а далі зайнятися утепленням труби димоходу.
 • Якщо ви відчули характерний запах, варто розвести мильний розчин. І за допомогою нього і губки протерти всі можливі сполуки. У разі утворення пухирів після процедури відразу ж потрібно викликати спеціальну бригаду, так як це означає наявність протікання. Зазвичай таке буває при мінімальному тиску газу.
 • Коли сформировываются отвори в трубі, слід здійснити її заміну. Старе і прогоревшее виріб не буде придатним для подальших дій.
 • Особливий дефлектор: виправлення проблеми

  Крім вищеописаних способів є ще один універсальний метод. Рекомендується встановити спеціальний агрегат — дефлектор, з допомогою якого запобігається потрапляння вітряної маси в пробоїну. Принцип його роботи досить простий: відбувається розсіювання повітря, коли він направляється в трубу. Тим самим зменшується потужність вітру.

  Тому, якщо задуває котел, знадобиться звичайний конус, який принесе відмінні результати. Також можна придбати спеціальне кільце. Завдяки йому потік повітря розбивається, після чого створюється вихор і втрачається його сила. Відповідно, зворотного тиску не виявляється, і є газ вигоряє.

  Подібних пристроїв досить багато в асортименті на ринку, але вони вимагають до себе індивідуального підходу. Отже, незважаючи на всю простоту у використанні, краще звернутися до продавця-виробника, щоб зробити доцільний вибір.

  УВАГА! Важливо пам’ятати, що в інструкції часто прописують місця, в яких слід установлювати апарат. Зазвичай це зони з підвітряного боку будівлі.

  Боротьба із зворотного тягою

  Що робити, якщо задуває котел при сильному вітрі? Ще одним способом є створення власної конструкції «розриву тяги». Вона характеризується як особлива зона, з допомогою якої запобігає проходження повітряних мас по зворотній траєкторії, тобто з’являється перешкода. Це чимось схоже на попередній варіант, однак, пристрій має форму усіченого конуса.

  Його власник повинен встановити в місці розриву димоотводним труби. Його вузький кінець спрямований руху гарячого повітря. Перевагою даної конструкції є ізолювання потоку, за рахунок чого його потужність значно знижується.

  Перед початком установки пристрою необхідно проконсультуватися у фахівця уникнення несприятливих наслідків.

  Роблячи висновки, можна сказати, що не кожну справність можна вирішити самостійно. У деяких ситуаціях краще всього звернутися до професіоналів, які зможуть точно діагностувати проблему і надати допомогу. В іншому випадку при безграмотному поводження з приладом доведеться купувати нове обладнання.