Що спочатку: шпалери або ламінат? Розбираємося в тонкощах ремонту

Що спочатку: шпалери або ламінат? Розбираємося в тонкощах ремонтуРемонт передбачає якісне виконання оздоблювальних робіт по усуненню недоліків приміщення, які виявилися в процесі експлуатації. Виконання ремонтних робіт є непростим завданням. Крім точного планування, виникає ряд інших питань, таких як: що раніше – шпалери або ламінат.

Ремонт

Зміст статті

 • Ремонт
 • Монтаж ламінату
 • Поклейка шпалер
 • Що прийнято робити спочатку і чому
 • Можна зробити навпаки

Під шпалерами розуміється будівельно-оздоблювальний матеріал для облицювальної обробки стін і стелі в приміщенні. Продається у вигляді згорнутого полотна в рулон, ширина якого складає 53, 75, 106 см, а довжина – 10 або 25 м. За видами поділяються на: паперові, вінілові та флізелінові.

Під яким мається на увазі підлогове покриття, основа якого є деревноволокниста плита з високою щільністю. Верхній шар складається з декоративно-захисної зносостійкої плівки.

Поклейка шпалер та укладання ламінату передбачає, що проведені всі підготовчі роботи поверхонь:

 • Роблять роботи з вирівнювання підлоги (чорнова і чистова стяжка);
 • Зроблені роботи по вирівнюванню стін (штукатурення, шпаклювання стін);
 • Приміщення убраное і сухе.
 • Важливо: Підготовчі роботи поверхонь здійснюються на остаточному етапі ремонту, тобто після виконаних робіт з перепланування, монтажу вікон, установлення або заміну системи опалення тощо

  Монтаж ламінату

  Що спочатку: шпалери або ламінат? Розбираємося в тонкощах ремонтуПеред укладанням підлогового покриття обов’язково мають бути виконані всі підготовчі роботи по підготовці поверхні підлоги. Ламінат не кладеться на голий бетонну підлогу, повинна бути покладена основа (пробкова підкладка, спінений поліетилен, пінополістирол і т. д.). Стики підкладок необхідно фіксувати скотчем.

  Приховати шви стиків ламінованого покриття допоможе технологія укладання перпендикулярно віконного отвору. Також при укладанні потрібно залишати зазор в межах 1 см між стіною і крайньої прилеглої дошки. Для встановлення фіксованого зазору використовуйте клини (спеціальні рейки).

  Дошки ламінату кріпляться між собою за допомогою клинових замків або клею. Зазори дощок ламінату усуваються за допомогою бруска і молотка. Після укладання останнього ряду, клини вилучаються.

  Поклейка шпалер

  Що спочатку: шпалери або ламінат? Розбираємося в тонкощах ремонтуПоклейка незалежно від виду шпалер виконується наступним чином:

 • Перед наклеюванням обробити стіни грунтовкою і дати просохнути;
 • Для першого аркуша на стіні за допомогою нівелюючого рівня знайти вертикаль і відзначити її;
 • Нарізати листи, додавши до довжини пару сантиметрів;
 • Підготувати клейовий розчин;
 • Нанести клей на стіну або на лист шпалер;
 • Приступити до поклейки;
 • Поклейка сучасних шпалер відбувається стик в стик.

  Що прийнято робити спочатку і чому

  У відповідності з будівельними нормами і правилами роботи з оздоблення приміщення виконуються зверху вниз. А також при виборі правильного методу необхідно керуватися ступенем пилоутворення і кількістю сміття від процесу. Також послідовність робіт має вибиратися, виходячи з найбільшої до найменшої ймовірності пошкодити попередню роботу.

  Що спочатку: шпалери або ламінат? Розбираємося в тонкощах ремонтуЗ перерахованих вище вимог вибір на першочергову обробку впаде на укладання підлогового покриття. Монтаж ламінату виключає можливість ушкодження стін, на відміну від інших підлогових покриттів, які вимагають підгін в місцях дотикання зі стінами.

  Ще одним аргументом можна назвати те, що ламіноване покриття чутливо до підвищеної вологості. Процедура поклейки шпалер має проходити в приміщенні без протягів. Також приміщення повинно бути закрито до повного висихання шпалерного клею. В цей період в приміщенні утворюється парниковий ефект. Тим самим може бути порушена структура ламінату, що несприятливо відбитися на експлуатаційних властивостях.

  При виконанні поклейки шпалер існує велика ймовірність забруднити ламінат. Тому при виконанні первинного ремонту в приміщенні необхідно виконувати спочатку поклейку шпалер, а потім укладання ламінату.

  Можна зробити навпаки

  Немає ніяких заборон, а тільки рекомендації щодо послідовності виконання поклейки або укладання. Тим більше закладений термін експлуатації ламінату перевищує в кілька разів період використання шпалер. Термін експлуатації деяких видів ламінату досягає 25 років. У будь-якому випадку при черговій зміні дизайну приміщення, доведеться проводити зміну шпалер при укладеному підлоговому покритті.

  Що спочатку: шпалери або ламінат? Розбираємося в тонкощах ремонтуДля забезпечення цілісності підлогового покриття при наклеюванні шпалер необхідно використовувати поліетиленову плівку або інший настил, здатний уберегти підлогове покриття.

  Довідка: Слідкуйте за цілісністю плівки, щоб уникнути пошкодження і забруднення ламінату. Використовуйте драбини та інший будівельний інвентар з прогумованими гладкими ніжками.

  У будь-якому випадку зміна інтер’єру допомогою заміни шпалер обійдеться дешевше і доцільніше, ніж зробити заміну ламинта. Але при цьому ретельно виконуйте підготовчі роботи по захисту ламінату. Оберігайте підлогове покриття від попадання води.

  Після поклейки шпалер необхідно дати їм висохнути, при цьому покрити підлогове покриття плівкою. Потім після повного висихання клею не забудьте провітрити приміщення – це допоможе позбавитися від зайвої вологи.

  Більшість професіоналів по ремонтним роботам порадять спочатку клеїти шпалери, а потім укладати ламінат. При цьому ніхто не заборонить вам робити ремонт у зворотному порядку.