Мультиварки міцно влаштувалися на кухні у кожної другої сім’ї. Ця корисна техніка припала до смаку людям, що живуть в мегаполісах і невеликих містах. Більше немає необхідності стежити за їжею, все, що потрібно — покласти інгредієнти вранці, включити відкладений старт і по приходу додому – гарячий обід готовий. Звичайні мультиварки оснащені нагрівальним елементом тільки знизу, звичайно, цього достатньо для приготування їжі. Але, наприклад, в процесі випічки, виріб необхідно перевертати для отримання кращого результату. Виробники спробували вирішити цей недолік кухонних помічниці і полегшити життя споживачам ще більше.

Що таке функція 3D-нагрівання в мультиварці

Зміст статті

 • Що таке функція 3D-нагрівання в мультиварці
 • Плюси і мінуси мультиварок з 3D-нагріванням
 • Варто переплачувати за 3D-нагрів чи ні

Як і будь-яка техніка, мультиварки постійно забезпечуються інноваційними функціями. Одна з новинок – 3D-нагрів. Її суть в тому, що нагрівання їжі відбувається не тільки знизу, як у попередніх моделях, а ще додатково з боків і зверху. Це забезпечує рівномірне прогрівання і приготування страви.

Існує два види нагрівальних елементів в нових мультиварках:

 • Пристрій забезпечений Тенами – трубчастими нагрівальними елементами. Вони розташовані на дні, з боків і в кришці. За виглядом вони нагадують знайомі всім кип’ятильники.
 • У нових моделях використовується індукційний нагрів. Такий тип безконтактного підігріву, значить більш безпечний для чаші і блюда. У приладах з індукційним нагріванням присутній центральний процесор. Саме він подає сигнали на нагрівач, регулює температуру і не дає страві погано пропектися або згоріти.
 • УВАГА! Індукційні котушки набагато безпечніше з точки зору пожежонебезпеки.

  Плюси і мінуси мультиварок з 3D-нагріванням

  Як і будь-яка функція, 3D-нагрів має дві сторони – позитивну і негативну. У чому люди вибирають ту чи іншу техніку орієнтуючись на власні смаки і запити. Перш ніж зробити висновок про необхідність придбання мультиварки з функцією тривимірного нагріву, варто звернути увагу на плюси.

  • мультиварка, в основі роботи якої лежить принцип індукційного нагріву, буде готувати на 25-30% швидше;
  • випічка буде готуватися рівномірно, пропікається одночасно з усіх сторін, залишаючись всередині повітряної;
  • страви більше не потрібно перевертати, особливо актуально для режиму «Випічка»;
  • завдяки рівномірному і поступового прогріву більше не потрібно буде турбуватися про пригорании;
  • якщо в чаші немає продуктів – мультиварка не буде готувати, ще одна нова особливість індукційних помічниць;
  • завдяки наявності автоматичного відключення, після завершення процесу приготування, не відбудеться перегріву їжі;
  • м’ясо і птиця вийдуть з рум’яною скоринкою.

  Мінусів у мультиварки з такої функції всього два:

 • Великі витрати енергії. Для приготування їжі 3D мультиварці потрібно більше потужності, значить, вона буде споживати більше електрики. Але цей мінус нівелюється скороченням часу на приготування їжі. Виходить, що електрика буде споживатися приблизно стільки ж, скільки в старих моделях мультиварок без 3D-режиму.
 • Висока ціна. Вартість у таких мультіварок вище на кілька тисяч рублів і залежить від відомого бренду. Разом з тим нові індукційні мультиварки набагато безпечніше попередниць. З ними можна не боятися короткого замикання.
 • Варто переплачувати за 3D-нагрівання чи ні

  Відповісти на це питання однозначно не можна. Якщо в мультиварці готувати рідко і в основному супи або каші, така функція буде майже марною. У великій сім’ї, де мультиварка використовується щодня – прискорення процесу готування і виключення пригорання – відчутні плюси. Любителям домашньої випічки хліба 3D-режим також доведеться за смаком. Фанати нових гаджетів і можливостей обов’язково повинні порівняти обидві моделі мультиварок: з нагріванням тільки дна і з тривимірним прогріванням.

  ВАЖЛИВО! Перед покупкою варто дізнатися відгуки про моделях, що сподобалися, і зрозуміти, чи дійсно техніка або її функції потрібні.

  Якщо стара мультиварка не заплямувала репутацію і служить вірою і правдою, має сенс не змінювати її ще пару років. За цей час з’являться інші функції, а 3D-нагрівання стане буденністю за хорошою ціною. Розглянувши детальніше функцію 3D-приготування, кожен сам зробить висновок про корисність цієї функції.