На сучасному ринку надано багато різних видів пилососів. Тому розібратися, чим вони відрізняються один від одного, щоб підібрати підходящий саме вам, може бути непросто.

У багатьох новітніх моделях присутній аквафільтр. Але не кожен покупець знає, що це таке і для чого він потрібен. А його наявність — це важлива характеристика пристрою. І на неї обов’язково слід звернути увагу.

Розповімо докладно, що представляє ця деталь.

Що таке аквафільтр в пилососі

Зміст статті

 • Що таке аквафільтр в пилососі
  • Поняття
  • Як влаштований аквафільтр
 • Як за допомогою води проводиться фільтрація
  • Принцип роботи
  • Види аквафільтраціі
 • Достоїнства і недоліки аквафильтра в пилососі
  • Переваги
  • Недоліки

Для початку варто розповісти про ефект використання пилососа з аквафільтром. Він допомагає домогтися свіжості і зволоженості повітря в квартирі, очищаючи його від пилу. Це буде схоже на відчуття, яке ви відчуваєте на вулиці після дощу.

Поняття

Аквафільтр — це складова частина в пристрої агрегату, яка відповідає за фільтрацію повітря від пилу і дрібних частинок, що забруднюють приміщення.

Він є справжньою знахідкою для людей, які страждають від алергічних захворювань. Але й іншим людям напевно сподобається і буде корисно дихати чистим і свіжим повітрям не тільки на вулиці, але і в квартирі.

Як влаштований аквафільтр

Основою цього пристрою є колба для води. Рідина рухається з допомогою сепаратора циклонного типу, який також входить до складу очищаючого елемента.

У звичайний пилосос, який не призначений для вологого прибирання, такого елементу немає в принципі. Але і в миючих моделях аквафільтр зустрічається не завжди.

Слід уточнити її наявність перед покупкою у продавця або на упаковці.

Як за допомогою води проводиться фільтрація

Тепер, коли ми розібралися, що являє собою аквафільтр, розглянемо принцип його роботи. Щоб розібратися з цим, не потрібно володіти якимись спеціальними знаннями.

Принцип роботи

Бруд і пил всмоктуються з допомогою шланга і проходять через систему фільтрації, тобто через воду.

Таким чином, частинки пилу неважкі і осідають в межах тієї самої капсули.

Для порівняння: у звичайному пилососі, де немає такого етапу, бруд потрапляє відразу в окремий мішок. При цьому вона може частково повертатися назад, так як осідає не цілком.

Одночасно з позбавленням атмосфери від забруднень фільтр зволожує повітря, робить його більш чистим і приємним.

ВАЖЛИВО! Для такого пилососа доведеться періодично купувати спеціальні касети. Крім цього, після кожного використання слід ретельно відмивати всі складові, щоб звести до мінімуму ймовірність поломки.

Види аквафільтраціі

Існує кілька способів фільтрації, які використовуються в пилососах.

 • Душовий — пилосос одночасно очищає і насичує повітря за допомогою розпилення води спеціальним механізмом.
 • Сепараторный — система, що діє як центрифуга, проводить глубокую очищення повітря, позбавляючи його від бруду і пилу.
 • Кальянний — при такому способі аквафільтраціі забруднене повітря направляється відразу у воду, залишаючи там всі непотрібні частинки, і повертається в кімнату, зволожений і очищений.

Достоїнства і недоліки аквафильтра в пилососі

Оцінимо плюси і мінуси пристроїв.

Переваги

Переваг у такого фільтра досить багато, і вони відразу кидаються в очі.

 • Найочевидніше — це зволоження і насичення повітря, яке робить його більш приємним і прийнятним для людей, які страждають алергічною реакцією.
 • Крім того, це глибоке і якісне очищення, якого практично неможливо досягти з використанням будь-яких альтернативних побутових пристроїв. Як ми вже говорили, звичайний пилосос, наприклад, справляється з поставленим завданням набагато гірше, повертаючи якусь кількість пилу назад.
 • Ще одним достоїнством є простота використання. Вам не потрібно робити нічого, крім додавання води перед кожною прибиранням. Але варто пам’ятати, що після використання потрібно помити всі частини фільтра, інакше вони можуть засмітитися і ефективність значно зменшиться.
 • У моделей з сепараторной системою є ще й додаткова можливість ароматизувати повітря в кімнаті, що дозволить позбавитися від непотрібних запахів і просто насолодитися приємним запахом в квартирі. Деякі фільтри здатні навіть до іонізації.

Недоліки

З недоліків варто відзначити високу вартість приладу, оснащеного такою системою. Але тут вирішувати тільки вам, що важливіше — ціна або якість.

Мінусом може стати мінусом і вже згадана вище необхідність постійного оновлення касет.

Перед придбанням також зверніть увагу і на габарити приладу. Такі пристрої звичайних. Нерідкі випадки, коли у людей просто не знаходиться в квартирі місця для зберігання вельми важкого і великого пилососа з-за попередньою неуважність.

Тепер ви знаєте про всі переваги і недоліки аквафільтраціі в миючому пилососі. Враховуючи все вищесказане, можна прийти до висновку, що це дійсно корисна і потрібна, але далеко не обов’язкова функція. Все залежить від ваших потреб, можливостей і бюджету. Оцініть якість повітря після першої прибирання з таким фільтром. І ви точно не пошкодуєте про своє рішення.