Що таке аквафільтр в пилососі: будову, призначення

Що таке аквафільтр в пилососі: будову, призначенняНа сучасному ринку надано багато різних видів пилососів. Тому розібратися, чим вони відрізняються один від одного, щоб підібрати підходящий саме вам, може бути непросто.

У багатьох новітніх моделях присутній аквафільтр. Але не кожен покупець знає, що це таке і для чого він потрібен. А його наявність — це важлива характеристика пристрою. І на неї обов’язково слід звернути увагу.

Розповімо докладно, що представляє ця деталь.

Що таке аквафільтр в пилососі

Зміст статті

 • Що таке аквафільтр в пилососі
  • Поняття
  • Як влаштований аквафільтр
 • Як за допомогою води проводиться фільтрація
  • Принцип роботи
  • Види аквафільтраціі
 • Достоїнства і недоліки аквафильтра в пилососі
  • Переваги
  • Недоліки

Для початку варто розповісти про ефект використання пилососа з аквафільтром. Він допомагає домогтися свіжості і зволоженості повітря в квартирі, очищаючи його від пилу. Це буде схоже на відчуття, яке ви відчуваєте на вулиці після дощу.

ПоняттяЩо таке аквафільтр в пилососі: будову, призначення

Аквафільтр — це складова частина в пристрої агрегату, яка відповідає за фільтрацію повітря від пилу і дрібних частинок, що забруднюють приміщення.

Він є справжньою знахідкою для людей, які страждають від алергічних захворювань. Але й іншим людям напевно сподобається і буде корисно дихати чистим і свіжим повітрям не тільки на вулиці, але і в квартирі.

Що таке аквафільтр в пилососі: будову, призначенняЯк влаштований аквафільтр

Основою цього пристрою є колба для води. Рідина рухається з допомогою сепаратора циклонного типу, який також входить до складу очищаючого елемента.

У звичайний пилосос, який не призначений для вологого прибирання, такого елементу немає в принципі. Але і в миючих моделях аквафільтр зустрічається не завжди.

Слід уточнити її наявність перед покупкою у продавця або на упаковці.

Як за допомогою води проводиться фільтрація

Тепер, коли ми розібралися, що являє собою аквафільтр, розглянемо принцип його роботи. Щоб розібратися з цим, не потрібно володіти якимись спеціальними знаннями.

Принцип роботиЩо таке аквафільтр в пилососі: будову, призначення

Бруд і пил всмоктуються з допомогою шланга і проходять через систему фільтрації, тобто через воду.

Таким чином, частинки пилу неважкі і осідають в межах тієї самої капсули.

Для порівняння: у звичайному пилососі, де немає такого етапу, бруд потрапляє відразу в окремий мішок. При цьому вона може частково повертатися назад, так як осідає не цілком.

Одночасно з позбавленням атмосфери від забруднень фільтр зволожує повітря, робить його більш чистим і приємним.

ВАЖЛИВО! Для такого пилососа доведеться періодично купувати спеціальні касети. Крім цього, після кожного використання слід ретельно відмивати всі складові, щоб звести до мінімуму ймовірність поломки.

Види аквафільтрацііЩо таке аквафільтр в пилососі: будову, призначення

Існує кілька способів фільтрації, які використовуються в пилососах.

 • Душовий — пилосос одночасно очищає і насичує повітря за допомогою розпилення води спеціальним механізмом.
 • Сепараторный — система, що діє як центрифуга, проводить глубокую очищення повітря, позбавляючи його від бруду і пилу.
 • Кальянний — при такому способі аквафільтраціі забруднене повітря направляється відразу у воду, залишаючи там всі непотрібні частинки, і повертається в кімнату, зволожений і очищений.

Достоїнства і недоліки аквафильтра в пилососіЩо таке аквафільтр в пилососі: будову, призначення

Оцінимо плюси і мінуси пристроїв.

Переваги

Переваг у такого фільтра досить багато, і вони відразу кидаються в очі.

 • Найочевидніше — це зволоження і насичення повітря, яке робить його більш приємним і прийнятним для людей, які страждають алергічною реакцією.
 • Крім того, це глибоке і якісне очищення, якого практично неможливо досягти з використанням будь-яких альтернативних побутових пристроїв. Як ми вже говорили, звичайний пилосос, наприклад, справляється з поставленим завданням набагато гірше, повертаючи якусь кількість пилу назад.
 • Ще одним достоїнством є простота використання. Вам не потрібно робити нічого, крім додавання води перед кожною прибиранням. Але варто пам’ятати, що після використання потрібно помити всі частини фільтра, інакше вони можуть засмітитися і ефективність значно зменшиться.
 • У моделей з сепараторной системою є ще й додаткова можливість ароматизувати повітря в кімнаті, що дозволить позбавитися від непотрібних запахів і просто насолодитися приємним запахом в квартирі. Деякі фільтри здатні навіть до іонізації.

НедолікиЩо таке аквафільтр в пилососі: будову, призначення

З недоліків варто відзначити високу вартість приладу, оснащеного такою системою. Але тут вирішувати тільки вам, що важливіше — ціна або якість.

Мінусом може стати мінусом і вже згадана вище необхідність постійного оновлення касет.

Перед придбанням також зверніть увагу і на габарити приладу. Такі пристрої звичайних. Нерідкі випадки, коли у людей просто не знаходиться в квартирі місця для зберігання вельми важкого і великого пилососа з-за попередньою неуважність.

Тепер ви знаєте про всі переваги і недоліки аквафільтраціі в миючому пилососі. Враховуючи все вищесказане, можна прийти до висновку, що це дійсно корисна і потрібна, але далеко не обов’язкова функція. Все залежить від ваших потреб, можливостей і бюджету. Оцініть якість повітря після першої прибирання з таким фільтром. І ви точно не пошкодуєте про своє рішення.