У перекладі з французької banquette — це лавка. Особливий предмет інтер’єру з’явився в Росії в XVIII столітті. Зручні і красиві лавочки найчастіше прикрашали будуари дам з вищого суспільства.

У наш час вони настільки популярні, що зустріти цей предмет меблів можна де завгодно. Зовнішній вид банкетки практично не зазнав змін, змінилися матеріали, з яких їх виготовляють, стилі і забарвлення.

Що являє собою банкетка, її призначення

Зміст статті

 • Що являє собою банкетка, її призначення
 • Основні види банкеток
 • Основні матеріали для виготовлення банкеток

Класична банкетка — це не що інше, як лава на ніжках, у якої немає спинки і підлокітників, а сидіння максимально комфортне. Сучасний вигляд такої лавки-лавочки більш різноманітний:

 • Банкетки— клумби, мають підставки для квітів екостилю;
 • Зразки зі спинкою в стилі бароко або модерн;
 • Оригінальні примірники з каркасом з пластику або скла;
 • Вироби з телефонним столиком;
 • З ящиками для зберігання речей;
 • З відділеннями під взуття;
 • Обладнані дзеркалом, вішалкою або стелажем;
 • Ковані примірники як вершина стилю і досконалості.

Різноманітність моделей дозволяє під будь-який інтер’єр і приміщення підібрати свій варіант.

Найчастіше стильний і красивий предмет меблів зустрічається в офісах, магазинах одягу та взуття. Вони розташовуються в основному залі та в роздягальнях.

У спальні на банкетці можна відпочити, привести в порядок зовнішність перед дзеркалом, скласти речі при роздяганні.

У передпокої на подібній лавочці зручно взуватися або роззуватися. У вітальні банкетки використовують як додаткове місце для сидіння гостей.

Незамінний цей предмет і на дачі. Її зручно брати з собою в сад або сидіти вечорами на веранді або терасі.

Основні види банкеток

Що таке банкетка? Сучасні банкетки сьогодні не є предметом розкоші. Це практичний, а часом і незамінний предмет меблів.

Будуарные. Мають такий же вигляд, що і в XVI столітті, в епоху своєї появи. У комплектацію спальних гарнітурів сьогодні все частіше включають банкетки або пуфи. Розташовують їх, як правило, в спальні біля дзеркала. Багато місця така лавочка не займе, але ідеально впишеться в інтер’єр. На неї можна складати речі перед сном, привести себе в порядок перед дзеркалом, посадити нежданого гостя.

Лавки-банкетки. Що це таке банкетка, фото якої ви бачите вище? Досить часто у взуттєвих відділах можна побачити м’які, з широким сидінням, без спинки і підлокітників лавочки. На них зручно приміряти взуття, є місце для того, щоб покласти поруч сумочку і головний убір.

Кухонні банкетки. Що це таке банкетка для кухні? Якщо в нижній частині такого виробу зробити ящик для зберігання кухонного начиння, то істотно підвищитися його функціональність. Особливо це актуально для невеликої кухні.

Використовуючи кутовий варіант, можна красиво оформити порожній простір біля вікна. Компактні банкетки легко прибираються під стіл, а їх вигляд набагато ефектніше, ніж у табурета або стільця.

Гостьові. У часи дворянства в танцювальних залах ставили великі банкетки, які не мали спинок і підлокітників. Це дозволяло під час прийому вмістити більше гостей, ніж при використанні диванів.

Сьогодні, як «запасних» місць для сидіння, їх можна побачити в офісах великих фірм, в фойє театрів, філармоній, у вітальнях. Вони не тільки зручні, але і надають приміщенню особливий колорит.

Банкетки в передпокій. Стильний предмет меблів банкетки в передпокій, фото яких ви бачите вище, можна підібрати виходячи з її розміру. Для невеликого коридору підійде практичний варіант закритого типу, обладнаний ящиком. Найчастіше в ньому зберігають сезонне взуття, креми та щітки.

Дуже зручна в передпокої буде банкетка, поєднана з підставкою під телефон і шухлядкою для письмового приладдя.

Основні матеріали для виготовлення банкеток

Для виготовлення каркаса використовую найрізноманітніші матеріали. Це може бути натуральна деревина, фанера, метал, клеєний брус, деревно-волокниста плита МДФ, пластик.

Оббивку сидінь виконують з флока, бавовни, гобелена, оксамиту, велюру та ін. Будь-яка з цих тканин перед використанням просочується спеціальним складом.

Натуральною шкірою обшивають ковані моделі виконані з дерева. Шкірозамінник використовується в більш бюджетні варіанти.

Наповнювачем служить латекс, газонаповнені пластмаси.

Сучасний меблевий ринок пропонує величезний асортимент банкеток, тому вибрати підходящий варіант за стилем, колірного оформлення і призначенням не складе праці.