Часто слово «бенчмаркінг» сприймається викривлено, тому я вирішив написати пост про те, що таке бенчмаркінг простими словами.

Бенчмаркінг — це процес вивчення конкурентних компаній, або просто компаній, які займаються тим же бізнесом, що і Ви, чи корисним для Вашої компанії бізнесом, для того, щоб вибудувати обмірковану стратегію, яка буде ґрунтуватися на отриманій інформації з досліджуваних компаній в процесі бенчмаркінгу, щоб підвищити працездатність/вплив Вашої компанії на ринок, на якому працює Ваша компанія.

При бенчмаркінгу важливо вивчення психологічного аспекту: закомплексованість керівників компаній, які цікавлять Вашу компанію (дає розуміння, в яких випадках вони не стануть ризикувати своїми фінансами: купівля інформації, аналітики, експерти, маркетингові дослідження). Бенчмаркінг буває загальний і функціональний.

  • Загальний — це коли порівнюють показники (цікавлять Вашу компанію) продуктів та продажу компаній з продуктами і продажами аналогічних компаній, щоб мати уявлення про інвестиції цих компаній;
  • Функціональний — це внутрішній аналіз роботи функцій в компаніях, що цікавлять Вашу компанію, і порівняння цих показників з найбільш успішними підприємствами, які працюють в аналогічних умовах.