Що таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

Що таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтраЧистота в квартирі – турбота і проблема господині. Добре ще, що виробники побутової техніки подбали про те, щоб частину роботи взяли на себе надійні помічники – пилососи.
Вони збирають сміття з різних поверхонь, очищають повітря в приміщенні.

Якість їх роботи залежить від багатьох факторів. Серед них важливе значення має така складова деталь пристрою, як фільтр.

В даний час в пилососах використовується один з наступних видів фільтра: мешочный, водяний, циклонний.

У нашій статті ми розглянемо один з видів фільтра – циклонний.

Що таке циклонний фільтр

Зміст статті

 • Що таке циклонний фільтр
  • Що собою являє циклонний фільтр
  • Види циклонних фільтрів
  • Принцип роботи
   • Етапи фільтрації
 • Характеристика циклонного фільтра
  • Переваги
  • Недоліки
 • Догляд за циклонним фільтром

Найпопулярніші марки використовують сьогодні фільтр, що має назву природного явища.

Що собою являє циклонний фільтрЩо таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

На відміну від паперових або тканинних мішечків для збору пилу пристрої з циклонічної фільтрацією оснащені спеціальним контейнером або колбою. Вони є складовою частиною конструкції, але знаходяться не всередині пристрою, а приєднується з зовнішньої сторони. Для виготовлення таких колб застосовується високоміцний прозорий пластик.

В залежності від моделі пилососа цей контейнер може мати форму шайби або циліндра.

Незалежно від форми, контейнери мають кришку, яка щільно утримується на корпусі, не дозволяючи пилу проникнути в кімнату. На кришці може перебувати фільтруючий матеріал.

Внутрішня ємність колби в деяких моделях має перегородки, які ділять об’єм на кілька секторів. У цьому випадку сміття різної структури (більш і менш великий) збирається в різних відділеннях контейнера.

Обсяг складової частини агрегату також може бути різним, до 2 літрів.

Види циклонних фільтрівЩо таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

Має значення і місце розташування деталі.

Конструктори вибрали 2 варіанти розміщення циклонних фільтрів: в корпусі і на ручці.

 • Колби, розташовані в самому пилососі, зазвичай приєднуються збоку. Але є і моделі, в яких пилозбірник вставляється зверху. Незалежно від місця розташування, ємності легко знімаються для очищення.
 • Інший варіант розташування отримав назви вертикального фільтра. Такі елементи зустрічаються не на корпусі, а на ручці приладу.

Дані моделі також зручні у використанні.

Розміщення на ручці дозволило зменшити габарити самого пристрою, зробило його легше і зручніше для зберігання.

Важливо! Конструкції з фільтрами на ручці, завдяки своїм розмірам, більш мобільні, можуть проникати у важкодоступні місця.

Принцип роботиЩо таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

Місце розташування очищає повітря елемента не змінює його роботу. За принципом дії ці прилади однакові.

Безумовно, загальне є, і в усіх конструкцій, що полегшують прибирання. При включенні вони втягують в себе повітря разом з частинками пилу, сміття та бруду.

У моделях з мішками (паперовим, тканинним) ці забруднення переносяться в сумку, де й накопичуються.

Циклонні види отримали свою назву за рахунок особливої повітряної струменя. Вона могутніше звичайних, крім того, має деякі завихрення, що нагадують природний циклон.

Елементи бруду, видалені з кімнати, під впливом цього штучного завихрення не можуть спокійно опуститися в колбу. Вони потрапляють на її стінки по всій довжині окружності висоті ємності.

При цьому відбувається і певне розділення сміття. Так як в більшості пилососів контейнер має 2 відсіку, вони заповнюються по-різному.

Етапи фільтраціїЩо таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

Проміжний сектор використовується для збору більш великих волокон або частинок (великий сміття, волосся, шерсть тварин і т. д.).
Забруднення потрапляють у цю частину ємності після проходження через 1 етап фільтрації. Він проводиться за допомогою пластикової сітки. Її осередки досить маленькі, тому елементи більшого розміру не можуть потрапити і далі залишаються в проміжному секторі.

Основний блок призначається для дрібного пилу м’якою. Вона надійно затримується в колбі спеціальної ватною пластиною (НЕРА-фільтром) на 2 етапі.

Конусоподібна форма самого пилозбірника також підвищує якість чищення.

Важливо! Конструкція влаштована так, що ні великі, ні дрібні частинки сміття не мають можливості повернутися з колби в кімнату.

Фахівці вважають таке заповнення більш раціональним.

Характеристика циклонного фільтра

Щоб скласти більш повне уявлення про подібних пристроях, познайомимося з його плюсами і мінусами.

ПеревагиЩо таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

Використання таких моделей побутової техніки виявило чимало переваг приладів.

 • Збільшення тривалості експлуатації пилососа, який забезпечується дворівневою системою збору сміття (великий окремо, дрібний окремо).
 • Підвищення якості збирання. Більш потужне всмоктування, утворює вихровий струмінь, що дозволяє легше і ефективніше очистити різні поверхні. Особливо важливим це є для чищення текстилю (килими, оббивка меблів тощо).
 • Завдяки підвищенню якості процесу, знижується час, що витрачається на прибирання.
 • Зручність конструкції. Пилососи з циклонним фільтром менш громіздкі, вони легше, компактніше, ніж інші моделі. Тому їх застосування вимагає від людини менше зусиль.
 • Простота і легкість догляду. Заполнившуюся колбу простіше очистити від бруду і підготувати до подальшого застосування, ніж мішки.
 • Економічність використання. Контейнери для пилу в пристроях з циклонним фільтром міцні і надійні. Вони не вимагають заміни, як це необхідно робити з паперовими фільтрами. Отже, додаткових витрат така побутова техніка не вимагає.

Недоліки

Але зупиниться лише на позитивних сторонах цих приладів було б неправильно. Для об’єктивності оцінки зазначимо, які чинники сприймаються користувачами як негативні.

 • Такі пристрої можуть накопичувати статичну електрику. Людина може відчути його при контакті з приладом. При цьому слід мати на увазі, що подібне явище можливе, але не обов’язкове супровід прибирання.
 • Роздільне розміщення сміття відкрило ще одну сторону, яка проявляється при роботі пилососа. Так як великі забруднення переміщуються в спеціальний відсік, вони можуть видавати відчутні звуки. Адже вони не мають м’якої прокладки з пилу між частинками твердого сміття і міцним пластиком колби. Тому циклонний фільтр не є в даний час найбільш тихим в модельній лінійці побутової техніки для прибирання приміщень.
 • Мають свої «слабкості» і пристрою з вертикальними фільтрами, а також інші компактні моделі. Мінуси пов’язані саме з габаритами приладу. Так як місткість колби у них менше інших, вона швидше стає повною. При заповненні знижується потужність їх всмоктування, а отже, і якість прибирання.
 • Циклонні пилососи, особливо компактні, не є найбільш потужними. Це призводить до того, що їм важче впоратися з легкими, невагомими забрудненнями, такими, як, наприклад, пух, найдрібніші частинки пилу або вовни.
 • Подібні пристрої продають за більш високу ціну. Це споживачами також сприймається як негативна сторона виробу.

Знання плюсів і мінусів пристроїв допоможе при прийнятті рішення про вигляд пилососа, придбаного для конкретної сім’ї.

Догляд за циклонним фільтромЩо таке циклонний фільтр для порохотяга: опис, особливості, принцип роботи, плюси і мінуси циклонного фільтра

Як вже говорилося вище, подібні елементи побутової техніки не вимагають спеціальних навичок, не становлять труднощів.

Розкажемо, як доглядати за ними.

 • Контейнер витягується з пилососа. Не варто прикладати при цьому зусиль. Виробники зробили все, щоб зняти його було легко. Надмірний тиск або натиск можуть призвести до тріщин!
 • Сміття видаляється з внутрішньої місткості колби.
 • Для очищення колби можна використовувати сухий спосіб. У цьому випадку стінки контейнера протираються сухою ганчіркою. Після цього колбу можна відразу ж повертати на місце.
 • Можна скористатися і вологим способом. Для цього, після того як в контейнері не залишиться пилу, необхідно протерти його стінки і дно вологою серветкою. Допускається і ополіскування. Перш ніж вставити в колбу пилосос, її протирають насухо і ретельно просушують.
 • Чистий фільтр вставляють на постійне місце. Роблять це також без зусиль, легко!

Пилосос готовий до подальшої роботи.

Пилосос з циклонним фільтром – сучасний пристрій, що відноситься до побутової техніки 21 століття. Простота використання, надійність і якість роботи приладів, виконаних популярними брендами, зробили цю модель однією з найпопулярніших серед пристроїв для прибирання приміщень.