Для створення затишної обстановки та комфортного перебування у власній оселі важливу роль відіграє опалення. Якою б дорогою і з яким дизайнерським ремонтом не була квартира, проживання в ній перетвориться на тортури, якщо в міжсезоння температура в приміщенні буде дорівнює вуличної. Адже так приємно повертатися вогкою восени або лютої зими у власну квартиру або будинок, якщо там сухо і тепло.

Під час будівництва або капітального ремонту велику увагу слід приділити вибору та купівлі опалювальної системи. І якщо плюси і мінуси вибору палива зазвичай очевидні, то над функціоналом придбаного приладу потрібно поміркувати.

Відмінність двоконтурного котла від одноконтурного

Зміст статті

 • Відмінність двоконтурного котла від одноконтурного
 • Принцип роботи двоконтурного котла
 • Плюси і мінуси роботи двоконтурної моделі
 • Комплектація двоконтурного котла

Як працює двоконтурний котел? Вже з назви видів опалювальних котлів інтуїтивно зрозумілі їх відмінні риси. Одноконтурний котел підключається до замкнутій системі батарей або радіаторів і використовує енергію тільки для опалення приміщення.

Вода, нагріта таким котлом, циркулює по колу і не використовується для будь-яких інших побутових потреб.

Що таке двоконтурний котел? При відсутності централізованого підведення гарячої води доведеться окремо замислитися над організацією її підігріву для кухні та ванної кімнати. Двоконтурні прилади працюють за іншим принципом і поділяються на два види.

 • Нагрів води проточного типу.

У стандартному режимі він працює на опалення приміщення. Якщо вам знадобилося прийняти ванну, то потрібно переключити тумблер на корпусі котла. Таким чином, основна частина енергії буде спрямована на підігрів води, яка в подальшому потече з крана. Слід враховувати, що нагрів проводиться «в режимі реального часу» і таке рішення підійде для невеликих площ. Оптимальним буде розмір житлового приміщення до 100 квадратних метрів.

 • Котли другого виду мають накопичувальний бойлер, в якому вода безпосередньо підігрівається і зберігається. Завдяки постійному підтриманню високих температур рідини і досить великого об’єму , кількості води вистачає для комфортного якості життя великої сім’ї. При необхідності котел може працювати і в режимі проточного нагріву. Однак температура води буде дещо нижче, ніж у рідини із сховища.

Важливо! Можна самостійно вибрати обсяг зберігає рідини. В залежності від моделі котла, це може бути від 100 до 250 літрів.

Принцип роботи двоконтурного котла

Принцип роботи і пристрій двоконтурного котла таке, що він може працювати в двох режимах: режим опалення та режим підігріву води.

У першому випадку від пальника енергія передається рідини в системі опалення. Завдяки клапану вода циркулює по замкнутій системі з допомогою насоса, повертаючись охолодженої по зворотній лінії труб.

При перекритті клапана, нагріта рідина надходить у водопровід. Тобто, коли відкритий кран, опалювальна система будинку не працює. А як тільки він закривається, тепло відразу спрямовується в батареї. Таким чином, дві системи не можуть працювати одночасно.

Котел може містити одну або дві точки водозабору. Тобто, забезпечувати кухню, ванну або обидві кімнати.

Плюси і мінуси роботи двоконтурної моделі

До плюсів двоконтурної моделі можна віднести:

 • Малі габарити. Такий котел займає досить мало місця. Так як не потрібно докуповувати додаткові комплектуючі, можна відразу розпланувати;
 • Не потрібно окреме приміщення. Вся розводка труб може компактно вміститися в одному затишному місці;
 • Простота в використанні;
 • Економне витрачання палива для нагрівання.

Мінуси у цієї моделі такі:

 • При роботі на два джерела подачі води, тиск і температура можуть бути нижче бажаного;
 • Техобслуговування. При підвищеному вмісті солей металів в місцевих джерелах води, водонагрівальні елементи швидко покриваються шаром накипу. Для запобігання поломки обладнання потрібно регулярно проводити очищення;
 • Вартість. Виходячи з комплектації моделі собівартість виходить більше.

Комплектація двоконтурного котла

Такий прилад вже в заводській комплектації є самостійною системою. Для його установки не потрібно купувати додаткові баки, насоси, клапани. Достатньо лише докупити належний метраж труб для подачі і відведення води і кріплення. Встановити такий котел у своєму житлі і насолоджуватися теплом.