Практично кожен фен йде в комплекті з однією або декількома насадками. Головна з них — концентратор. Якщо з ним неправильно звертатися, можна пошкодити волосся і отримати опік. Адже це пристосування використовується не просто для сушіння.

Що таке концентратор у фені

Зміст статті

 • Що таке концентратор у фені
 • Навіщо необхідний концентратор у фені
 • Переваги концентратора у фені

Концентратор — циліндрична насадка, яка поступово звужується в діаметрі. В результаті формується вузький потік гарячого повітря, а тому його легко скерувати на кожну окрему пасмо.

Сопло насадки — її вузький отвір, який формує потрібний розподіл повітря. Вузьке сопло створить потужний потік, небезпечний для волосся і шкіри голови. А широка насадка буде розподіляти повітря і на сусідні пасма, що заважає правильному укладанні. Досвідчені майстри рекомендують використовувати концентратори з шириною сопла від 70 до 90 мм при потужності 1800-2000 Вт. Вибір такого фена забезпечить і щадне вплив, і дозволить без труднощів укладати локони.

Увага! Недобросовісні виробники навчилися маскувати фени під професійне обладнання. Щоб не попастися на їх вудку, слід розглянути ширину сопла: якщо воно занадто широке (більше 1 см), то це означає низькосортну збірку. Також потрібно перевірити, наскільки щільно кріпиться насадка до фену. Якщо вона злегка хитається, прокручується і нещільно прилягає до корпусу, то від такого приладу краще відмовитися.

Навіщо необхідний концентратор у фені

Головне його призначення — укладання волосся. Ця насадка дозволяє надати потрібну форму кожної пасма окремо і не сушити решта волосся до потрібного моменту. За допомогою такого нехитрого інструменту створюються справжні шедеври.

При використанні концентратора необхідно пам’ятати про правила безпеки для здоров’я:

 • не можна підносити сопло занадто близько до шевелюрі;
 • потрібно уникати напрямку струменя повітря безпосередньо в бік голови;
 • не слід занадто довго висушувати пасмо;
 • не можна допускати попадання волосся в сопло концентратора.

Щоб покращити укладку, можна придбати телефон з вбудованою функцією холодного обдування. Якщо після сушіння кожного локона включати холодний обдув, пасмо надійно зафіксується, а укладання збережеться на більш тривалий термін.

Перед тим як користуватися насадкою, потрібно оцінити стан волосся. Тонкі, виснажені волосся краще не укладати з її допомогою — це зашкодить їм ще більше. Якщо без концентратора не обійтися, то краще віддати перевагу насадці з широким соплом. Такий вибір забезпечить щадне вплив і завдасть менше шкоди, хоча і обмежить варіанти укладання.

Переваги концентратора у фені

Гідність цієї насадки — універсальність застосування. Вона підійде для укладання з допомогою:

 • Вільної струменя. Тут ніяких складнощів немає: повітря спрямовується на пасмо, підтримувану рукою, і висушується. У такому разі волосся, коли стануть сухими, акуратно ляжуть на голову. Для створення об’єму можна направити гарячу струмінь під шевелюру, не спрямовуючи на шкіру. Так зачіска буде виглядати як би злегка піднятою.
 • Гребінця. Це домашній варіант швидкого укладання. Кожне пасмо розчісують, потім намотують на закруглену гребінець і висушують від коренів до кінчиків. Укладання при цьому не займає багато часу, а зачіска тримається довго. Головне дотримуватися обережності: накручувати волосся не сильно і не відтягувати їх, щоб не пошкодити коріння.
 • Бігуді. Перукарі не рекомендують сушити феном волосся, накручене на бігуді. Це не дуже корисно, однак в екстрених ситуаціях таке допустимо. Насадка-концентратор допоможе швидко висушити кожен локон, фіксуючи його в потрібній формі.
 • Важливо! Не можна використовувати металеві бігуді, якщо планується сушка феном. Метал швидко нагрівається, що створює високий ризик пошкодження волосся і шкіри голови.

  Така багатофункціональність обумовлює популярність концентратора і серед майстрів, і серед домашніх користувачів фена. Потрібно лише пам’ятати про правила роботи і не перестаратися з сушкою.

  При грамотному застосуванні концентратора можна домогтися відмінної укладання, не нашкодивши здоров’ю волосся. При цьому насадка абсолютно проста в експлуатації. Це дає легку можливість кожному укласти пасма на свій смак.