При створенні комфортної температури в приватному будинку застосовуються різні опалювальні прилади. Одним з таких пристроїв є конденсаційний котел. Опалювальний прилад цього типу вважається інноваційним і широко застосовується в європейських країнах. А що з себе представляє конденсаційний котел? Де його краще застосовувати і чим він відрізняється від інших пристроїв даного типу?

Що таке конденсаційний котел

Зміст статті

 • Що таке конденсаційний котел
 • Де застосовується
 • Відміну від інших типів котлів

Насамперед слід розібратися з пристроєм. Конденсаційні котли – опалювальні прилади. Принцип роботи схожий з іншими подібними конструкціями. При згорянні палива виділяється тепло, яке нагріває теплоносій. Як правило, у своїй роботі котли даного типу використовують магістральний або скраплений газ. Саме цей тип палива дозволяє довести ККД пристрою до 90 відсотків.

Дизайнери не зупинилися на цьому. В конденсаційному котлі рівень коефіцієнта корисної дії набагато вище значення дев’яносто відсотків. Таке доповнення з’явилося сказати буквально з повітря. При згорянні газу утворюється вода, яка разом з димом виходить назовні. При цьому втрачається близько десяти відсотків енергії. Конструктори конденсаційних котлів і зробили так, щоб ці калорії не витрачалися даремно.

Основні елементи пристрою наступні:

 • камера, де відбувається згоряння палива;
 • теплообмінник. Тут тепло від згорілого палива передається воді або іншого теплоносія;
 • коаксіальний димохід. Призначений для виведення газів від згорілого палива назовні;
 • автоматика. Прилади дозволяють стежити за станом і роботою котла і керувати ним;
 • додаткові пристрої. Сюди включають розширювальний бачок, циркуляційний насос та інше.

Незважаючи на спільні з іншими типами котлів системи опалення компоненти, є і важлива відмінна риса. В конденсаційному пристрої інша конфігурація теплообмінника і димаря. Гази від згоряння палива, проходять через додаткову камеру. Тут вода, що міститься в димі, охолоджується і віддає своє тепло надходить воді. Саме за рахунок цього і виходить підвищений ККД.

Де застосовується

Для чого використовують пристрій – зрозуміло з його назви. Конденсаційний котел призначений для систем опалення приватних будинків та квартир. У залежності від оснащеності конструкція може застосовуватися для двох цілей:

 • При наявності одного контуру котел використовується тільки для нагріву теплоносія в системі опалення.
 • Якщо пристрій оснащений двома контурами, то область застосування розширюється. У цьому варіанті виконання котел застосовується і в системі опалення приватного будинку іл квартири, і для гарячого водопостачання.
 • Важливо! Встановлення конденсаційного котла краще довірити професіоналам. Тут застосовується спеціальна димар. Якщо неправильного його встановити, що буде накопичуватися конденсат всередині системи і швидко виведе її з ладу.

  Відміну від інших типів котлів

  Основна відмінність – особливий пристрій теплообмінника. Конструкція дозволяє отримувати додаткове тепло від водяної пари, що міститься в димі від згорілого палива. В іншому конденсаційний котел схожий з іншими типами нагрівальних пристроїв для систем опалення.

  Роблячи свій вибір, покупець завжди звертає увагу на позитивні і негативні сторони приладу. У випадку з конденсаційними котлами до плюсів пристроїв фахівці відносять:

  • перше безсумнівна перевага – економія палива. Навіть у порівнянні з інноваційним конвекційним котлом вона становить більше тридцяти відсотків. А чим менше витрачено палива, тим більше зекономлено коштів;
  • екологічність. З-за своїх особливостей котел дає менше шкідливих викидів в атмосферу;
  • на виході у диму невелика температура. Це також пов’язано з особливостями роботи пристрою. В результаті димохід може бути виконаний в пластиці. Ще один плюс низької температури виходить диму – поліпшується пожежна безпека.

  Виділяють і інші достоїнства. Приміром, конденсаційні котли працюють тихіше своїх «побратимів», що дозволяє поліпшити комфортність проживання. Але є в пристрої і свої недоліки. Тут, у першу чергу, фахівці вказують на високу вартість приладу і додаткових пристосувань до нього. Агрегат має інноваційну і складну конструкцію. Це і робить котел в рази дорожче, ніж його «побратими» з аналогічною потужністю.

  Важливо! При купівлі слід враховувати і вартість запчастин. У конденсаційних котлів чутливий теплообмінник. Якщо пристрій неправильно експлуатувати, не проводити періодичне технічне обслуговування, то при поломці ремонт обійдеться дорого.

  Ще один недолік – виникають проблеми з утилізацією конденсату. Рідини за годину роботи котла, в залежності від його потужності, утворюється до трьох літрів. При цьому конденсат – це не чиста вода. Сюди включаються різні масла й кислоти. Утилізувати такий обсяг «нечистої» рідини складно, особливо якщо будинок не підключений до централізованої системи каналізації.

  Але всі ці недоліки компенсуються вигодою від економії палива. Дорогі конденсаційні котли – інноваційні пристрої. При правильній експлуатації і своєчасному технічному обслуговуванні вони служать довго. За весь час експлуатації збільшені витрати можуть бути повністю покриті економією коштів на купівлю газу.