Це прилад для опалювання житлового, офісного або промислового приміщення, головним принципом якого є конвекція або іншими словами кругообіг потоків повітря. Його використання актуально в міжсезоння, коли опалювальний сезон ще не почався, а погодні умови роблять проживання в квартирі не дуже комфортними з-за знижених температур і підвищеної вологості. Виділяють два різновиди: газовий і електричний. Якщо перший варіант більш проблематичний в експлуатації, то другий досить популярний у використанні.

Принцип роботи

Зміст статті

 • Принцип роботи
  • Зовнішні характеристики
 • Види нагрівальних елементів
 • Питання безпеки
  • Очевидні ризики, неправильна експлуатація
  • Дистанційне управління
 • Очевидні переваги конвектора

З уроків фізики в школі все прекрасно знають, що тепле повітря легше і він піднімається вгору, а холодний важче і тому розташовується значно нижче. Головним принципом роботи конвектора вважається циркуляція повітря, тобто він проводить забір холодного повітря, з допомогою спеціального нагрівального елемента підвищує його температуру до певної позначки, а потім цей потік повітря спрямовується вгору. Через певний час він охолоджується і опускається вниз, конвектор знову проводить забір і так відбувається по колу. Такий тип називається природною конвекції.

Зовнішні характеристики

Зовні конвектор являє собою прямокутний короб, виготовлений з нержавіючого матеріалу. В основному він білого кольору, але іноді можна зустріти і інші кольори. Зверху приладу і внизу знаходяться отвори, вони необхідні для забору і вивільнення потоків повітря. Нагрівальний елемент займає нижню позицію. Його форма універсальна і дозволяє встановлювати його як на стіни, так і на підлогу, він не забирає багато простору.

Види нагрівальних елементів

Голчастий тип являє собою пластину з матеріалу, який досить поганий провідник електричного струму(діелектричний). На діелектричну основу кріпляться нитка, що представляє форму петлі. Характерними особливостями голчастого нагрівального елемента вважається його здатність до швидкого нагріву і охолодження.

Довідка! Конвектор з таким видом нагрівання не рекомендується експлуатувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, т. до нагрівальна нитка дуже погано захищена від попадання вологи.

Трубчастий представляє себе трубку, усередині якої міститься ніхромова нитка. Вільний простір навколо нитки заповнюється матеріалом, який виступає в ролі ізоляції. Теплообмінним елементом у даному випадки, вступає алюмінієві ребра, які кріпляться до трубки. Робота з таким типом нагріву відрізняється підвищеним шумом.
Монолітний це суцільний корпус з алюмінію з ребрами, усередині якого розташовується нагрівальна нитка, наповнена діелектричними складовими. Головною перевагою такого нагріву є безшумність і довговічність в роботі.

Питання безпеки

Експлуатація конвектора, як і інших приладів, що працюють від електромережі, передбачає певні техніки безпеки.

Очевидні ризики, неправильна експлуатація

Для довготривалої і безпечної роботи такого опалювального приладу необхідно дотримувати ряд умов.

 • Конвектор можна використовувати з метою висушити вологу білизну. Це означає, що розвішані речі закривають верхні отвори, що перешкоджає виходу теплого повітря. За порушення цього правила, обігрів приміщення не буде ефективним, а в гіршому випадки, це може вивести з ладу прилад.
 • Не всі конвектори можна розміщувати в приміщеннях з підвищеною вологість. Перед установкою необхідно проконсультуватися з приводу класу електричного захисту приладу, це має бути IP клас.
 • Можна перевертати корпус вгору ногами. Решітка для виходу нагрітого повітря повинна розташовуватися строго вгорі корпусу.
 • Не можна затуляти решітки меблями, це знову ж таки приведе до порушення роботи нагрівача.
 • Важливо! Робота конвектора може здійснюватися без нагляду!

  Дистанційне управління


  В сучасних умовах є можливість дистанційно керувати роботою конвектора. Таке управління більше актуально для приватних або заміських будинків, де встановлюються відразу кілька проділів опалення. Принцип цього управління полягає в тому, що задавати температурний режим, інтенсивність руху повітря, включати і вимикати прилад можна не перебуваючи вдома. Для цього необхідно придбати спеціальну конструкцію, якщо виникла необхідність синхронізувати роботу декількох конвекторів, встановити потрібну програму на свій мобільний телефон. Управляти можна за допомогою WI-f і смс-повідомлень.

  Очевидні переваги конвектора

  1. Обігрів приміщення виконується дуже швидко.
  2. Відносна безшумність (залежить від обраного нагрівального елемента).
  3. Невисока вартість.
  4.ККД найвищий — 95%
  5. Не займає багато місця.
  6. Корпус конвектора практично не нагрівається, що робить його використання в приміщення де діти, абсолютно безпечним.
  7. Один з небагатьох обігрівальних приладів, які не спалюють кисень.