Що таке ламінат: фото, переваги підлогового покриття

Що таке ламінат: фото, переваги підлогового покриттяДля тих, хто придбав квартиру в новобудові або зважився на черговий ремонт, неминуче постає питання про укладання або заміни підлогового покриття. Сучасний будівельний ринок пропонує споживачам широкий асортимент матеріалів, але найбільш затребуваним з них є ламінат.

Що таке ламінат

Зміст статті

  • Що таке ламінат
  • Як виглядає ламінат
  • Переваги такого підлогового покриття

Ламінат – це підлогове покриття, що складається з елементів, виконаних у прямокутній, а також в квадратній формі. Був винайдений в 70-х роках минулого сторіччя в Швеції і спочатку використовувався при виробництві меблів для кухні. Основне застосовуване сировина – це ДВП, ДСП, дуже рідко – МДФ.

Краї панелей ламінату мають профілі, за допомогою яких з’єднуються між собою. З’єднання відбувається за типом пазлів з подальшою проклейкою або спеціальних замкових систем.

Увага! У профілактичних цілях для покриття підлоги в дитячій кімнаті рекомендується використовувати не клейовий, а замковий ламінат, як найбільш екологічний варіант.

Що таке ламінат: фото, переваги підлогового покриття

Як виглядає ламінат

Структура ламінату – багатошарова. Міцність дошці при тиску і навантаженнях надає стрижнева частина — деревоволокниста плита ДВП або ДСП.

Знизу вона покривається різними речовинами за вибором виробника: меламіном, папером, просоченою парафіном або смолою. Їх функція – підвищення жорсткості, стійкості матеріалу до змін вологості і температурного режиму.

На «серцевину» ламінованої панелі накладається декоративний шар. Він забезпечує зовнішній вигляд покриття, складається з паперу з малюнком, що має в складі меламін.

Верхній ламінований шар – це прозора міцна акрилова або меламінова плівка. Вона оберігає панель від механічних, ультрафіолетових, хімічних впливів і захищає від стирання рисуночную частину дошки.

Загальна товщина панелі складає від 6 до 12 мм. Кожні шари можуть додатково прокладатися папером з просоченням із синтетичних смол, що підвищує зносостійкість матеріалу.

Важливо! Чим товще ламінат, тим краще він «поглинає» звуки і його простіше монтувати.

Сучасні технології виробництва дозволяють створювати ламінатну дошку з імітацією під натуральне дерево, цегляну, кам’яну кладку, паркет, кахель, мозаїчну плитку.

Що таке ламінат: фото, переваги підлогового покриття

Переваги такого підлогового покриття

Найголовніша перевага ламінату – ідеальне співвідношення вартості і якості. Матеріал має демократичну ціну, при цьому володіє такими характеристиками, як: міцність, зносостійкість. За ступенем зносостійкості ламінат ділиться на 10 класів. Він є гідною заміною дереву та паркету.

Дошка проста в монтажі. Укладання доступна для будь-якої людини, навіть не має досвіду ремонтних робіт. Якщо при монтуванні сталася помилка, покриття можна розібрати і заново викласти. Це дозволяє заощадити сімейний або виробничий бюджет.

Важливо! Укладаючи ламінат, необхідно попередньо вирівняти поверхню підлоги.

Малюнковим різноманіття покриття дозволяє кожному підібрати його по своєму смаку і у відповідності з дизайном приміщення.

Що таке ламінат: фото, переваги підлогового покриття

Матеріал володіє вогнестійкістю, підходить для установки теплих підлог, нешкідливий для здоров’я. Не вимагає трудомісткого догляду, досить протирати підлоги вологою ганчіркою.

Основне правило догляду за ламінатним підлогою – не допускати його зволоження. Вода, потрапляючи через стики дощок, деформує покриття, воно втрачає свій зовнішній вигляд, починає руйнуватися. Якщо виникають такі ситуації, слід своєчасно насухо витирати підлогу.

При дотриманні правил експлуатації та укладання покриття може прослужити господареві приміщення близько 10 років.