Що таке лінолеум: особливості матеріалу, де використовують

Що таке лінолеум: особливості матеріалу, де використовуютьМатеріал «прижився» у різноманітних сферах. Споживач тільки займається вибором матеріалу. В даний час це покриття для підлоги поки що не має альтернативи по практичності, довговічності і цінового ряду.

Що таке лінолеум

Зміст статті

 • Що таке лінолеум
 • Особливості матеріалу
 • Де використовують лінолеум
 • Коли потрібно віддати перевагу лінолеуму

Лінолеумом є товста плівка, тканина, просочена сумішшю коркового порошку з маслом на лляній основі статевого покриття та стіновий оббивки. Також матеріал ототожнюють з полімерним рулонним матеріалом для покриття підлоги.

За нормами Старого Світу, це — покриття, де як сполучний елемент використовуються лише натуральні масла і смоли. Проте в нашій країні під цим поняттям розуміється і еластичне покриття з застосуванням синтетичних смол.

Увага! Види даного матеріалу варіюються в залежності від свого складу.

Що таке лінолеум: особливості матеріалу, де використовують

Особливості матеріалу

Сьогодні види такого покриття підрозділяють по складу сполучних на кілька великих класів:

 • Натуральний, в основі якого лише природні складові – лляна олія, соснова смола, борошно з дубової кори, порошок вапняку, природні колоранти. Такий лінолеум буває з основою з джутового полотна або без неї. Такий тип не модифікує яскравість, резистентен до кислотно-лужного впливу, не вигоряє.
 • Лінолеум ПВХ, що має кілька різновидів. Його база може бути нетканій, тканинної або спіненої. Можливі варіанти без основи, з одним і декількома шарами. Нюансом такого лінолеуму вважається неодмінний облік усадки.
 • Коллоксиновый, що не припускає основи, — вологостійкий і еластичний. Головний мінус – сильна ступінь займистості.
 • Гліфталевий варіант має ткану базу і чудово ізолюють тепло і шум. Через час, полотно може скоротитися по довжині і витягнутися по ширині, що неодмінно вплине на процес укладання.
 • Гумове покриття. Його нижнім шаром є подрібнена деревина, а верхнім – каучук з синтетики і відповідний філлер. Він еластичний і вологостійкий, але для жител він непридатний, оскільки можливе виділення шкідливих для людей речовин.
 • Мармолеум належить сучасним ноу-хау підлогових покриттів з смоли, пробки і джуту. Незважаючи на відносну крихкість вироби по краях, крупний вага, затвердіння згодом, — гігієнічний матеріал, пожежобезпечний, антистатичний, з хорошими теплоізоляційними характеристиками, економічною вартістю.
 • Що таке лінолеум: особливості матеріалу, де використовують

  Найбільше поширені перші два варіанти. Перший – за екологічність і безпека, другий — за суттєво меншу вартість.

  Важливо! Рекомендується вибір матеріалу, відрізняється основою на піні. Прослужить покриття довго, міцності не втратить. Та й практичності не відмовиш.

  При враженні того, що приміщення занадто широко, слід заміряти підлогу по довжині мінімум в 6 місцях. Якщо враження не повело, то можна придбати максимальної широкий варіант лінолеуму з п’ятиметрової ширини.

  Де використовують лінолеум

  Варіації описуваного покриття досить численні, а сфера його використання безпосередньо пов’язана з видом його головного компонента і структурними особливостями.

  Оскільки виробляючи гетерогенні покриття ПВХ з багатошаровістю, автори варіюють продукт залежно від цілей використання. Тоді застосування і в звичайних квартирах, і в комерційних структурах. Однорідні ж ПВХ покриття непогано протистоять механічним навантаженням, тому вони оптимальні для офісних приміщень і публічних споруд. Однорідність природного варіанту дозволяє його використання у секторах, аналогічних для гомогенних покриттів. Такий варіант вважається спеціальним через брак обсягу продажів.

  Описуване покриття – сучасна данина моді, а його використання — стійко у всіх сферах нашого життя. Це пов’язано з різновидами покриття: побутовий варіант – для житлових приміщень, напівкомерційний – для офісів, комерційний – для місць особливого навантаження, типу великих спортивних комплексів, вокзалів, холів.

  Що таке лінолеум: особливості матеріалу, де використовують

  Коли потрібно віддати перевагу лінолеуму

  Застосування нових технологій і матеріалів показує лінолеум в кращому споживчому світлі для покупців. Перевага віддається через:

 • Простого монтажу, можливого без залучення фахівців. Головне – правильний вибір та виконання укладки.
 • Відносно низької ціни в порівнянні з паркетом і ламінатом. А різноманітність палітри і фактури дозволить знайти саме ваш варіант.
 • Нескладного догляду, з легким перенесенням вологого прибирання, вологи і миючих продуктів. Первісний вигляд при цьому зберігається довго.
 • Стійкості до температурних перепадів, будь-якого рівня вологості і механічних стирання.
 • Практично миттєвого використання за призначенням після укладальних робіт. Лінолеум прослужить більше десятка років як мінімум.
 • Що таке лінолеум: особливості матеріалу, де використовують

  Клієнтам доцільно не забути і про зовнішню презентабельність, про збереження первісних кольорів, декоративності. Сучасні ж фактур принесуть в будинок гармонію і оригінальність.