Це чудо технічного прогресу названо шваброю тільки через схожість його форми з такою у інструменту, призначеного для полегшення миття підлог. Але можливостей у цієї техніки набагато більше. Вона стане вірною помічницею, здатною впоратися з безліччю завдань, з яких складається поняття «дотримання чистоти». Однак не варто чекати чудес — пар може багато чого, але далеко не все йому під силу.

Парова швабра, що це

Зміст статті

  • Парова швабра, що це
  • Основні переваги приладу
  • Недоліки

Якщо потрібен прилад, здатний чистити, мити й дезінфікувати без застосування спеціальних засобів — це саме те, що потрібно. Парова швабра чудово справляється з такими завданнями:

  • очищення рівних поверхонь;
  • прибирання важкодоступних місць;
  • усуває цвіль і грибки;
  • знищує комах.

Вологе прибирання в приміщенні з такою технікою стає значно простіше. Власники цього інструменту сміливо можуть відмовлятися від більшості побутової хімії, використовуваної раніше в процесі наведення порядку.

Висока температура подаваного під тиском пари згубна для більшості мікроорганізмів. Цвіль і грибки не просто «обварюються», вони ще й змиваються з оброблюваної поверхні. А проникаючи крізь тканину, гарячий пар вбиває практично всі види живих істот, що обожнює поселятися в швах і наповнювачах. Ні білизняний кліщ, ні клопи на будь-якій стадії розвитку не здатні вижити при високотемпературній обробці.

Основні переваги приладу

Універсальність парової швабри досягається завдяки особливостям конструкції. Велика кількість насадок і кілька режимів роботи дозволяють якісно прибирати пил і нескладні забруднення практично на будь-яких поверхнях. Єдине обмеження — вініл і віск. Вони під впливом високих температур можуть деформуватися.

Багатофункціональність досягається за рахунок особливостей парової обробки. Волокна тканини розправляються, мікроорганізми гинуть — виріб після чищення не тільки стерильно, але і виглядає набагато краще. Про темних смужках на віконних рамах або між плиткою теж можна забути — забруднення вимиваються, залишаючи після себе лише калюжку.

Зручність і маневреність теж досягаються за рахунок особливостей конструкції. Довга ручка і рухома головка полегшують збирання під меблями. А завдяки знімному парогенератору прибирати верхні яруси теж досить легко.

Безпека, екологічність та економічність проявляються завдяки можливості відмовитися від чистячих засобів. Вода і електрика для її перетворення в пар — цього вистачить для боротьби з більшістю поширених видів забруднень.

Недоліки

Їх не так багато, як достоїнств. І всі вони пов’язані з завищеними вимогами покупців, що орієнтуються на рекламні слогани. Парова швабра не всесильна. За межею її можливостей прибирання сміття. Так, певна порція бруду прилипне до миючої частини головки. Але оскільки ні вбудованого резервуара для сміття, ні опції його всмоктування немає, то без попередньої обробки пилососом не обійтися.

З плямами та ж історія. Налиплу бруд, пролите молоко і тому подібні проблеми парової швабри під силу. Але прибрати складні плями без миючих засобів і докладання зусиль не вийде.

Вважається що парова швабра повністю збирає воду, але і тут покупців чекає розчарування. Будь-яка тканина має поріг насичення, після подолання якого вбирати вологу більше нездатна. Якщо на початку роботи швабра не залишає слідів і розводів, то ближче до кінця жнив їх поява неминуче.

Короткий термін служби нагрівального елемента — найпоширеніша скарга. Уникнути проблеми просто — не варто заливати в резервуар воду з-під крана сподіваючись на можливості вбудованого фільтра. Від накипу він не рятує. А от якщо використовувати дистильовану воду, техніка прослужить значно довше.

У пошуках бюджетних варіантів покупці часто стикаються з відрізнятись від оригіналу підробками. Цілком закономірний і наступний за цим потік гнівних відгуків, які свідчать про низьку якість виконання. Не зіткнутися з таким недоліком допоможе уважне ознайомлення з інформацією про виробника і його продукції.