Сьогодні без пилососа важко уявити прибирання. Попит на таку техніку щодня зростає, а виробники постійно виготовляють нові моделі пилососів. Про них буде розказано далі.

Що таке пилосос?

Зміст статті

 • Що таке пилосос?
 • Конструкція пилососа
 • Види пилососів
  • Миючі і для сухого прибирання
  • Горизонтальні і вертикальні
  • Роботи-пилососи і вбудовані пристрої

Пилосос використовується для прибирання пилу з поверхонь. Це можливо за рахунок всмоктування повітря. Пил, що накопичилася в пилозбірнику, необхідно видаляти.

Подібні пристрої класифікуються різними способами. По області застосування їх поділяють на побутові та промислові конструкції, а мобільності на переносні і стаціонарні.

Важливо! Стаціонарні варіанти більш потужні, ніж переносні аналоги (так що ними краще користуватися для очищення невеликого приміщення). Зате стаціонарні моделі вважаються більш потужними.

Конструкція пилососа

У будь-яких різновидів такої техніки є наступні основні елементи:

 • Пристрої, використовувані для збору пилу (тут маються на увазі різні насадки).
 • Пристосування для транспортування сміття, тобто вбудовані канали.
 • Корпусу з системою фільтрації, пилозбірником і агрегатом.
 • Область застосування подібної техніки розшириться, якщо використовувати різноманітні насадки, що дозволяють швидко прибрати сміття. Універсальну насадку рекомендується використовувати для швидкого догляду за покриттями або збору пилу, що накопичився з підвіконня.

  Прибирати шерсть кішок і собак або волокнистий сміття набагато легше, якщо використовувати турбощетку.

  У універсальної насадки є перемикач робочого режиму. Так що з її допомогою можна почистити як гладке покриття, так і поверхню з ворсом. Така насадка оснащена роликами, призначеними для підвищення маневреності під час прибирання і щітками з різною жорсткістю.

   

   

  Циліндричні валки обертаються за рахунок потоків повітря. Вони здатні швидко збирати забруднення з будь-якої поверхні – з книг, побутової техніки, люстр і так далі. Для посуду краще скористатися електростатичної мітелкою, у якій довгі ворсинки.

  У миючих моделей є вакуумні насадки. За їх рахунок забезпечується подача рідини до робочої поверхні, і швидше віддаляється пил.

  Щоб як слід очистити підлогове покриття, краще всього використовувати щітки для паркетного статі. За рахунок того, що у щілинних насадок різні розміри і конфігурація, спрощується прибирання сміття навіть у місцях, які важкодоступні: з-під дивана, в місцях стиків підлоги і плінтуса.

  Прибирання металевого сміття спрощується за рахунок пристроїв, насадки яких оснащені електромагнітними вставками. За рахунок електромагнітів відбувається тяжіння і утримування металевого забруднення, поки харчування не буде вимкнено. Після закінчення прибирання електромагніти відключаються, а сміття тут же переміщається в пилозбірник.

  Сміття переміщається в пилозбірник по спеціальних трубах, які з’єднані з корпусом. Якщо у подібної конструкції є вертикальна компоновка, транспортувальну систему не буде входити шланг. Що стосується ручного автомата, в ньому виконують функції транспортної системи канали, розташовані в корпусах.

  Пристрій, що здійснює транспортування пилу, доповнюється каналами, розташованими в стінці житлового приміщення. Труби приєднані до каналах за рахунок гнучкого шланга. Корпуси такого пристрою виготовлений з міцного пластику.

  Увага! Крім пристрої для зберігання сміття в подібний корпус вбудований компресор і фільтри. Також всередині нього знаходиться сигналізація і блоки управління.

  Види пилососів

  Сьогодні користувачам пропонуються різні види подібної техніки, классифицирующейся в залежності від виду прибирання, для якої вона призначена і конструкції.

  Користувачам необхідно пам’ятати, що від того, до якого класу належить пилосос, залежить його придатність для прибирання певного приміщення і здатність до очищення різних поверхонь. Щоб вибрати підходящу модель, необхідно розібратися в класифікації подібних пристроїв.

  Миючі і для сухого прибирання

  Для вологого прибирання, найкраще скористатися миючим пилососом: з його допомогою можна вимити підлогу або видалити випадково розлиту рідину. Така техніка оснащена двома резервуарами з рідиною. Рідину з одного резервуара потрапляє в капіляри, а потім розпорошується по поверхні.

  Після цього забруднена вода через грязеотводящие канали потрапляє в ще один резервуар, призначений для неї.

  Такі моделі прийдуть на допомогу, коли необхідно повноцінно прибратися у великому приміщенні. Такий пристрій не підійде, якщо потрібно зробити щоденне прибирання, так як у нього розміри більше.

  Важливо! У техніки, призначеної для виконання сухого прибирання, простий принцип роботи. Так як вентилятори активно обертаються, повітря засмоктується всередину разом з пилом. Далі, повітряні потоки фільтруються і знову опиняються в атмосфері.

  Горизонтальні і вертикальні

  Серед основних переваг вертикальних моделей варто виділити відсутність необхідності в їх постійній збірці. Закінчивши прибирання, можна помістити таку конструкцію в шафу або за двері – їй потрібно місця не більше, ніж звичайної швабрі.

  За рахунок конструкції подібними моделями можна користуватися навіть при необхідності прибирання в недоступних місцях. Пересувати корпус пристрою в цьому випадку не треба. Такий пилосос також ефективний для прибирання, як і його звичайні аналоги.

  Ще одна його перевага – маневреність, тому можна буде прибрати в кімнаті значно швидше, ніж якщо використовувати звичайний пилосос.

  Деякі види таких пилососів підійдуть, якщо потрібно зробити вологе прибирання. Очищення повітря в подібних пристроях здійснюють антиалергенні фільтри, з яких складається конструкція пристрою.

  Горизонтальні пристрої являють собою корпус з колесами. Вони оснащені відсіками для накопичення пилу і моторним блоком. Всмоктування пилу здійснюється за рахунок труб. Також у них є різні насадки, що дозволяють проникнути навіть у важкодоступні кути будинку. Подібні моделі працюють за рахунок електрики.

  Увага! Головні переваги горизонтальних моделей – низька вартість і наявність різноманітних насадок. Серед недоліків подібних конструкцій варто виділити роботу від мережі і той факт, що вони займають багато місця при зберіганні.

  Роботи-пилососи і вбудовані пристрої

  Пилосос-робот влаштований у вигляді хокейної шайби. Тільки у нього більший розмір, який дає можливість користуватися ним для прибирання під ліжком або великою шафою, але обмежують розміри контейнерів для збору пилу.

  Верхня панель подібного пристрою оснащена кнопками управління і індикатором зарядки. По обох боках подібного робота розташовуються знімаються баки. Ведучі колеса працюють за рахунок двигуна

  Що стосується вбудованих конструкцій, то їх встановлюють в підсобці. Від такої конструкції по всій квартирі розлучаються повітроводи (вони необхідні для приєднання шланга). Після очищення повітря виходить назовні.

  Основна перевага такої моделі – гігієнічність і малошумність. Порівняно з аналогами у цієї техніки менший об’єм.

  Серед недоліків цієї конструкції варто виділити дорогу вартість і труднощі з установкою. До того ж при роботі подібного пристрою витрачається більше енергії.

  Отже, сучасні виробники пропонують користувачам різноманітні пилососи. При їх виборі слід враховувати не лише свої потреби, а й переваги і недоліки таких пристроїв, перелічені в цій статті.