Слово «сервант» в російській мові знайоме не такому вже й великому колу людей. Багато можуть кваліфікувати його як предмет меблів, але виразно точно сказати, що це за предмет, навряд чи зможуть. Він був особливо популярний у середині минулого століття, і наші бабусі і дідусі добре знали, що це.

В сучасному світі можна зустріти ця назва. Давайте розберемося, що це за меблі, і як ми можемо застосувати її в своєму інтер’єрі.

Основне призначення серванта

Зміст статті

  • Основне призначення серванта
  • Основні види сервантів
  • Застосування серванта в інтер’єрі квартири
  • Підіб’ємо підсумок

Що це таке сервант? Якщо буде більш зрозуміло, то синонімом цього слова буде слово «буфет». Інакше можна сказати, що це шафа, в якому складали посуд, столове білизну або продукти харчування, і навіть напої.

З цього видно, що основним місцем розташування сервантів були кухні або місце, що знаходиться поруч з нею. В іншому випадку цей шафа втрачав своє пряме призначення і ставав незручний. У ще більш давні часи, коли кількість кімнат у проживає в будинку родини було значно більше, він ставився не в кухні, а в їдальні. Саме там необхідні були всі речі, що зберігалися в ньому.

Важливо! Слово «сервант» походить від французького слова servante, яке мовою оригіналу також вже зустрічається досить рідко.

Основні види сервантів

Що таке сервант? Хоча слова «сервант» та «буфет» є синонімами, тим не менше, різниця в розумінні цих слів. Серванти спочатку по висоті мали одне відділення по висоті, нижнє, а буфет на відміну від нього два — верхнє засклене і нижнє.

На сьогоднішній день найчастіше у продажу з’являються буфети-серванти, хоча вони мають загальні гарне французьке назва. Тому цей вид меблів можна класифікувати не тільки по висоті, але і по кількості дверцят. Це дводверні, тридверні моделі і так далі. Крім цього, двері можуть бути заскленими і суцільними. Зазвичай на першому ярусі ставлять суцільні двері, а на другому засклені.

Застосування серванта в інтер’єрі квартири

В сучасному дизайні оформлення квартир розглянутий вид меблів може зайняти гідне місце. Іноді він може виступати як предмет старовини, хоча, насправді, виготовлений зовсім недавно. Але при цьому креслення меблів використовуються багаторічної давності.

Матеріали також застосовуються сучасні, але такі ж, як використовувалися півстоліття тому. Так само, як і 50 років тому, шафа розміщується в кухні, але якщо є така можливість і планування подібна до тієї, яка була багато років тому, його можна розмістити в їдальні.

Підіб’ємо підсумок

Можна сказати, що розглянутий вид меблів не тільки корисний для сім’ї, але і дуже зручний.