Шафа являє собою предмет меблів, виготовлений з різних матеріалів, з полицями і дверцями або без них, призначений для зберігання різних предметів і одягу. Виріб може бути укомплектовано вішалками, дзеркалами, замками та іншими функціональними доповненнями. Існує безліч різновидів гардеробів, які виконуються в різних стилях, моделях і з широкого асортименту матеріалів, від цього залежить їх вартість.

Що таке шафа

Зміст статті

 • Що таке шафа
 • Різновиди і модельний ряд
 • Стилі і матеріали

Подібний предмет меблів являє собою необхідну деталь інтер’єру вітальні або спальні, в якому зберігається одяг, взуття та інші речі господаря квартири та інших домочадців. В традиційному поданні шафа являє собою меблі з двома-трьома стулками, оснащену висувними ящиками і спеціальною штангою для подальшого навішування вішалок з предметами гардеробу. Нерідко на одній із стулок прикріплено велике дзеркало, в якому людина зможе побачити своє відображення, після облачення в вибраний наряд.

ДОВІДКА! Спочатку предмет меблів являв собою спеціальну кімнату і називався гардероб. Тільки в XIX столітті внутрішнє наповнення кімнати стало схожим на сучасний шафа зі спеціальними полками і штангами.

Сучасні гардероби виконуються в різних стилістичних рішеннях і відрізняються розмірами. Існують моделі:

 • із стулками, що відкриваються;
 • «купе» (відкатні дверцят);
 • зі складними стулками.

Також в салонах можна зустріти моделі з великими габаритами, які мають багато секцій для зберігання речей. Невеликі одностулкові вироби, іменовані в народі «пенал», як правило, встановлюються в невеликих кімнатах. Вони призначені для утримання в них невеликого обсягу речей, призначених для щоденної шкарпетки.

Великі шафи передбачені для об’ємних кімнат і зберігання набагато більшої кількості предметів гардероба, взуття та головних уборів. Вони оснащені полицями, висувними ящиками, нерідко є тримачі для ременів і краваток.

Різновиди і модельний ряд

Всі подібні меблеві вироби можна розділити на два виду:

 • «купе»;
 • розпашні.

Класичні розстібні моделі являють собою монолітні вироби, які мають дві боковини і задню стінку, а також кілька орних дверець. Друга модель, «купе», являє собою схоже виріб, але дверці при цьому відкочуються одна на іншу.

Відмінність класичного платтяної від «купе» полягає в тому, що платтяна можна легко розмістити в будь-якій точці кімнати, а при необхідності перемістити в інше місце. Шафа-купе являє собою вбудований предмет меблів, не має власного днища, боковин і задньої стіни. Зазвичай він частково або повністю прибудований до стіни і не може бути переміщений на нове місце або його перестановка вимагатиме великих зусиль.

Серед моделей виокремлюють:

 • прямі;
 • кутові;
 • радісно.

Вибір моделі шафи повинен відбуватися тільки після повного розуміння концепції ремонту приміщення і предполагающегося інтер’єру. Щоб предмет меблів встав на місце і мав необхідні габарити, потрібно заздалегідь прорахувати розміри кімнати і обстановку.

Стилі і матеріали

Шафи можна умовно поділити на моделі за матеріалом, з якого вони виготовлені, і за стилем. Залежно від стилістичного виконання виділяють:

 • Класичні. До них відносять моделі в стилі бароко, рококо, модерн і інші, вони добре вписуються в будь-яке приміщення і завжди знаходяться на піку популярності.
 • Етніка. Шафа в етнічному стилі дуже самобутній і потребує відповідного обрамлення. Можливо після його установки доведеться додати кілька стилізованих предметів, здатних доповнити і витримати загальний стиль.
 • Сучасний. Лаконічний і простий, гладка поверхня без будь-яких декоративних елементів, рівна поверхня, нерідко з використанням металевих вставок, такий шафа добре впишеться в будь-яку кімнату, не вимагаючи додаткових зусиль для створення загальної стилістики приміщення.
 • ВАЖЛИВО! Вибирати шафа потрібно не тільки в залежності від розмірів кімнати, але і від стилістики, яка була обрана при ремонті. Платтяна шафа в етнічному стилі буде безглуздо виглядати сучасно обставленій кімнаті.

  Що стосується матеріалів, з яких виготовляються шафи, тут варіантів досить багато. Дуже міцними і довговічними вважаються шафи з масиву дерева. Вони відмінно вписуються в інтер’єр і надовго зберігають свої первісні якості і зовнішній вигляд. У більш дешевому сегменті ринку знаходяться моделі з МДФ і ДСП. Вони мають велике різноманіття форм і забарвлень, тому користуються попитом у споживачів.

  Шафа – це необхідний предмет інтер’єру, зручний і функціональний. Він є практично в кожній квартирі і ефектно підкреслює стилістику приміщення.