Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширма

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаПрактично кожна людина, що має великогабаритні апартаменти, стикався з проблемою зонування. Досить складно розділити велике приміщення, при цьому зберегти дизайн і красу. На допомогу прийде ширма. Цей елемент інтер’єру допоможе виділити потрібну зону і надати кімнаті стилю за рахунок незвичайного і елегантного зовнішнього вигляду.

Що таке ширма в загальному розумінні

Зміст статті

  • Що таке ширма в загальному розумінні
  • Класифікація ширм
    • Залежно від матеріалу виготовлення
    • В залежності від призначення
  • Ширми і їх значення в давнину
  • Ширми в сучасному світі

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаШирма — це невелика компактна перегородка, яка є стильним елементом інтер’єру. Багатофункціональний елемент допоможе зробити частина кімнати для переодягання або релаксації.

Вперше конструкцію придумали в Японії в VII столітті. У давнину предмет інтер’єру виготовлявся з рожевого дерева. Перші вироби були однотонні і однотипні. Через кілька років перегородку почали декорувати малюнками із золота і срібла. Також внутрішню частину натягували щільною дорогою тканиною. Незвичайні хвилеподібні форми дозволяють предмету інтер’єру влитися в будь-який дизайн приміщення.

Класифікація ширм

Розсувні перегородки класифікують за декількома видами.

Залежно від матеріалу виготовлення

Коли йде мова про зонування, найчастіше використовують саме перегородки у вигляді гармошки. Вони виготовляються з різної тканини і матеріалу.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаСтулчасті перегородки. Класичний варіант виробу. Перегородка у вигляді гармошки складається з декількох рам-стулок. Вони зазвичай виготовляються з дерева або пластмаси. Стулки з’єднуються шарнірами. У класичній моделі зазвичай йде 4-5 стулок.

Пам’ятаєте! Довжина стандартної моделі 1,5-1,7 м. На думку багатьох фахівців, це оптимальний варіант для декору кімнати.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаОдноекранні перегородки. Конструкція складається з однієї суцільної стулки. Один вагомий недолік такої ширми — вона не складається. Внутрішня частина виготовляється з щільної тканини або пластика. Є різні кольорові варіанти з орнаментом. Деякі моделі випускаються з коліщатками для зручного пересування.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаГнучкі конструкції. Конструкція має 4-5 стулок, посередині їх з’єднує гнучким матеріалом. Ширма складається в компактний рулон. Є вертикальні та горизонтальні варіанти. Зазвичай такі перегородки ставлять у ванній або гардеробної.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаШирми-полотнища. Це одноекранний вид перегородки. Деякі дизайнери відносять такі типи ширм до різновидів рулонних штор. Рама конструкції виготовляється з дерева, в якості матеріалу використовується синтетична тканина.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаОригінальні варіанти. З кожним роком попит і кількість різноманітних варіантів конструкції зростає. З’являються варіанти різних розмірів, форм і дизайнерських рішень. Сьогодні раму роблять з дерева, заліза, пластику. Модель може бути як абсолютно суцільна з одного матеріалу, так і з декором. Приміром, стильний варіант зі вставками у вигляді тканини або дзеркала.

В залежності від призначення

Переносні перегородки також класифікуються по їх призначенню. Кожна модель призначена для певної зони та кімнати.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаДля спальні виготовляють декоративні та функціональні вироби. У такій кімнаті перегородку ставлять для розділення кімнати на дві частини. Одна для зміни одягу, друга спальна зона. У спальню зазвичай ставлять складні невеликі варіанти. Вони не займають багато місця і добре доповнюють інтер’єр кімнати.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаДля ванної кімнати досить рідко підбирається ширма. Однак, якщо габарити приміщення дозволяють можна встановити скляну або пластикову перегородку відділення для ванної від всієї кімнати. У цьому випадку конструкція допомагає захистити кімнату від води і пари.

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаКонструкція також використовується в дитячій. У таких кімнатах поділяється спальня та ігрова зона. Досить часто предмет інтер’єру виступає в якості декору та не виконує свою основну функцію.

Ширми і їх значення в давнину

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаВперше конструкції для зонування з’явилися в Китаї у VII столітті. Древній народ використовував ширму не тільки для розділення приміщення, але і для убезпечення себе від злих духів. Китайці вірили, що дивовижна конструкція могла вберегти людину від злих духів і негативної енергетики. Тому дерев’яні і тканинні моделі ставили в спальнях і ванних.

Ширми в сучасному світі

Що таке ширма: з чого складається ширма, класифікація ширм, для чого потрібна ширмаСьогодні ж багатофункціональні ширми використовуються для зонування і носять чисто практичний характер. Яскраві креативні моделі ставлять вдома, в офісі або гардеробної. Предмет декору допомагає доповнити інтер’єр кімнати та розділити їх на кілька зон.

Ширма — це зручна переносна перегородка, яка допомагає розділити велику кімнату на декілька зон. Конструкції сьогодні випускаються різних розмірів і форм. Легко можна буде підібрати компактну перегородку для будь-якого інтер’єру.