Скороварка – сучасна кухонна техніка, яку по достоїнству оцінять не лише шанувальники здорового харчування, але і люди, що воліють не витрачати багато часу на процес готування.

Що являє собою скороварка

Зміст статті

  • Що являє собою скороварка
  • Види скороварок
  • Переваги скороварок

За зовнішніми ознаками скороварка нагадує каструлю, але має свої конструктивні особливості. Завдяки вбудованому клапану кришка зі спеціальним ущільненням надійно і герметично закривається. За рахунок зміни умов приготування їжі, а саме створення більш високого тиску в замкнутій системі вдається досягати воістину вражаючих результатів. Єдиний недолік при такому способі готування – страву можна спробувати, адже система закрита і герметична. Всі смакові особливості можна буде оцінити після закінчення процедури. Принцип роботи простий: у будь-скороварці це процес нагнітання тиску, безпосереднє готування їжі, подальший скидання тиску. Щоб визначитися з вибором, необхідно знати особливості різних видів скороварок, їх переваги і недоліки.

Види скороварок

У магазинах побутової техніки представлено два основних види:

  • електричні скороварки;
  • для плити.

Кожен з них має безліч різновидів. При купівлі скороварки для плити необхідно уточнити у консультантів, для якої саме вона підходить: працює від природного газу або індукційної.

ВАЖЛИВО! Звернути увагу на матеріал виготовлення запропонованого варіанту: алюміній або нержавіюча сталь.

Перший буде коштувати трохи дешевше, але він примхливий в експлуатації і зажадає від вас ретельного відходу, інакше прилад швидко втратить свій зовнішній лиск і вид. Але це півбіди, так як вам необхідно буде контролювати з особливою ретельністю приготування страв, що містять більш високий рівень кислотності, так як попадання алюмінію в їжу зашкодить вашому здоров’ю.

Варіант з нержавіючої сталлю буде в цьому сенсі повністю безпечним, адже недарма її називають «медичної сталлю», щоправда, за це доведеться заплатити дорожче – це єдиний недолік застосування такої технології.

Електричний варіант може бути стандартної конфігурації або багатофункціональним. Представники цього типу будуть відрізнятися один від одного тільки споживаною потужністю і великою кількістю різних програм і налаштувань режимів для приготування їжі. Вони можуть бути забезпечені захисною автоматикою і запобіжними клапанами, які підвищать надійність і безпеку цих устрій в різних ситуаціях (при перепаді електрики і при аварійній розгерметизації системи).

ВАЖЛИВО! При виборі пристрою рекомендується звернути увагу на бренд Redmond, Panasonic і Mouline – це представники бюджетної категорії. Cristel, Fissler і Silit – розробки від виробників, які займаються саме цим напрямком техніки і відповідно гарантують впровадження найбільш прогресивних та інноваційних технологій і якості.

Переваги скороварок

Головне достоїнство – висока швидкість приготування. У порівнянні з іншими способами (гасіння або варіння у звичайній каструлі) скороварка впорається з приготуванням в 1,5-2 рази швидше. Отже, витратитися значно менше енергії (газу). Економія може досягати п’ятдесяти або навіть сімдесяти відсотків. Крім того, в повній мірі зберігається природний смак і аромат овочів завдяки використанню незначної кількості води.

В скороварці можна приготувати безліч корисних страв, які необхідні для щоденного меню всієї родини: різні супи, м’ясні бульйони, овочеві рагу, горохове пюре, нут, курка, страви з круп. В електричних пристроях існують програми, які з точністю до секунди здатні приготувати певні страви абсолютно без вашої участі. Такі диво-пристрою прийнято називати «Включив і забув», вони незамінні для людей в похилому віці.

ДОВІДКА! Електричні скороварки повністю безпечні в побуті і не варто боятися витоку і вибуху газу або від отруєння продуктами неповного згоряння і відсутності належної вентиляції на кухні. Функція відкладеного включення дозволить отримати гарячий, повноцінний і здоровий сніданок, не витрачаючи часу, за вас все зробить техніка.

Механічні скороварки дозволять своїм власникам урізноманітнити варіанти приготування страви, так як працюють вони не за програмами, а по вашому розсуду. Відповідно можна експериментувати з приготуванням різних страв і дивувати себе і своїх гостей незабутніми смаками, рецепт яких будете знати тільки ви. Такого гастрономічного різноманітності страв з електричною технікою у вас не вийде.