Що таке стіл: навіщо потрібен, чим можна замінити стіл

Що таке стіл: навіщо потрібен, чим можна замінити стілПовсякденне життя сучасної людини практично неможливо уявити без меблів і будь-яких інших елементів домашнього інтер’єру. Все це необхідно для забезпечення життєдіяльності людей, а також для додання комфортності і затишку в домівках. У суперечці найпоширенішою одиниці меблів – звичайний стіл буде займати тільки найвищі і лідируючі місця.

Що таке стіл

Зміст статті

 • Що таке стіл
 • Коли з’явився стіл
 • Навіщо потрібен стіл
 • Чим замінити стіл

Цей термін являє собою позначення продукції, створеної як власними руками, так і з допомогою виробничих агрегатів. Такі меблі не має чітких стандартів, з-за чого форми, розміри і зовнішній вигляд, як правило, завжди відрізняються. Дизайн і технічні характеристики підбираються в залежності від призначення і місця експлуатації.

Матеріал, необхідний для виготовлення, так само не має чітких стандартів і обмежень. Все залежить від фантазії виробника і особистих переваг замовників. Столи переважно виготовляються: дерева, пластика, пластмаса, обробленої сталі і інших різних металів.

Щодо питання вартості, найдешевшими будуть дерев’яні та залізні столи обумовлено це легкістю виготовлення, а також низькою вартістю матеріалу. У свою чергу, найдорожча продукція буде з штучного каменю або з використанням будь-яких дизайнерських прикрас, з наявністю предметів розкоші.

Що таке стіл: навіщо потрібен, чим можна замінити стіл

Довідка! Скляні товари мають середню цінову категорію і зарекомендували себе мініатюрної стилістикою, підкреслює мінімалізм. Однак і мають при цьому декілька недоліків – тендітні фізичні властивості, з-за чого сильно схильні до руйнування, а також за такі столи швидко і легко забруднюються.

Коли з’явився стіл

Свої перші згадки цей предмет отримав ще в стародавньому Єгипті: саме тоді, на думку сучасних вчених, стіл був вперше придуманий і використовував. Легенди свідчать, що спочатку єгиптяни харчувалися на колінах на підлозі, до того моменту, поки під час одного з поховань відомого фараона, один з родичів померлого впав з саморобною лавки. Учасники церемонії сприйняли це за кару Богів, сошедшую за неповагу до покійного. Згодом стародавні єгиптяни задумалися про створення комфортних обідніх умовах.

Що стосується офіційної інформації, науково доведено, що в той час існували два різновиди столу: робочий і обідній. Робітник був сконструйований з декількох дерев’яних дощечок, складався і був переносним. Призначення його було просте – його використовували раби.

Довідка! Обідня класифікація була вже більш масивна, і переміщати її було вкрай важко. Адже така різновид стародавньої меблів була створена з величезною плити обтесаного каменю.

Що таке стіл: навіщо потрібен, чим можна замінити стіл

Навіщо потрібен стіл

Виріб може являти собою як предмет домашнього інтер’єру, що забезпечує безліч функцій, так і мати виробниче або технічне призначення. Найпоширеніша його версія – стандартний обідній стіл, зустрічається в кожній квартирі.
Повністю описати всі існуючі класифікації призначення столів практично неможливо – адже у будь-якої професійної діяльності існують такі елементи, які сильно відрізняються між собою. Однак найбільш значимі категорії з них можна виділити:

 • обідній;
 • сервірувальний;
 • журнальний столик, який використовується для відпочинку або в якості предмета інтер’єру;
 • столик для ванної кімнати – обладнаний дзеркалом і ящиками для наявності приладдя особистої гігієни;
 • письмовий;
 • підставка для телевізора – являє собою кілька варіацій: від маленького кутового варіанту, до великих варіацій, з безліччю додаткових відсіків;
 • комп’ютерний;Що таке стіл: навіщо потрібен, чим можна замінити стіл

Чим замінити стіл

Для того щоб повноцінно відповісти на це питання, необхідно точно розуміти, для яких цілей він призначений. Предмети інтер’єру можна замінити унікальними дизайнерськими ідеями. Великою популярністю серед любителів естетики є предмети інтер’єру, створені власними руками. Люди виконують меблі з будь-яких підручних матеріалів, відштовхуючись лише від своїх фантазій і переваг.

Так, наприклад, стандартний журнальний столик можна замінити яким-небудь об’ємним пуховиком, з широкою поверхнею. Також люди часто використовують глибокі комоди, пофарбувавши їх в унікальні кольори.