Багато хто, вибираючи водонагрівач, стикалися з поняттям «сухий» ТЕН. Подібні моделі нагрівачів води швидко набули поширення і завоювали довіру у покупців. Встановлюють їх на дачі, заміські будинки, де немає центрального опалення.

Основні відмінності сухого Тена від мокрого

Зміст статті

 • Основні відмінності сухого Тена від мокрого
 • Недоліки і переваги сухого Тена

Раніше встановлювалися обігрівачі з мокрим Теном, пристрій більше схоже на звичайний кип’ятильник, тільки дуже великий. Воно представляло з себе порожню трубу, всередині якої спіраль. Решта простір засипалась кварцовим піском або будь-яким іншим матеріалом з хорошою теплопровідністю. Усе це клали в величезний бак, де відбувався контакт з водою і вона нагрівалася. Недоліки: з-за підвищеного утворення накипу збільшується енергозатратність і знижується теплообмін.

Сухий ТЕН працює принципово інакше: його основа – це реостатная дріт, яка поміщається в керамічний ізолятор. З водою не контактує, тому що виріб знаходиться в закритій колбі, яка, до всього іншого, має антикорозійну обробку. Для поліпшення провідності тепла поміщають олійну прошарок між стінками.

ДОВІДКА! Із-за особливостей конструкції — в сухому Тені нагрівальний елемент завжди прямий, їм комплектуються тільки ємності об’ємом від 50 літрів.

Недоліки і переваги сухого Тена

До основних достоїнств такого виду обігрівача відносять:

 • Відсутність накипу. Це сучасне обігрівальне пристрій, в якому нагрівальний елемент надійно захищений стінками закритій колби і додатково оброблений антикорозійним розчином. Завдяки цьому, немає ніякого контакту з жорсткою водою і, відповідно, утворення накипу.
 • Вода швидко нагрівається. Так як водогрійний елемент бойлера не має прямого контакту з водою і не піддається її впливу, то робота пристрою йде без перебоїв, якісно, з рівними проміжками.
 • Надійна термозахист. Бойлери нового покоління оснащені надійною термозахистом, завдяки їй, не відбувається нагрівання апарату без води всередині. Якщо цей блок зламається, то з ладу вийде тільки сам ТЕН, а не весь водонагрівач.
 • Простий в обслуговуванні. Заміну деталей в цьому апараті можна зробити самостійно, не вдаючись до дорогого ремонту. Нагрівальний елемент змінюється швидко і без особливих складнощів. Бажано проходити профілактичний ремонт у майстрів в сервісному центрі один раз у два-три роки, що значно економить кошти.
 • Розміри котла. Такі апарати мають невеликі параметри та обсяги у порівнянні з обігрівачами з мокрим Теном, до того ж наділені цікавим дизайном, що надає йому привабливий зовнішній вигляд. Також володіють більш високою місткістю води, ніж попередні аналогічні моделі.
 • Виключають можливість виникнення повітряної пробки. Ці моделі сконструйовані таким чином, що потрапляння повітря всередину виключається, відповідно, поява заторів також неможливо. Це значно продовжує експлуатаційний термін обігрівача з сухим Теном та економить грошові кошти його власника.
 • Недоліків у таких водонагрівачів небагато, але все ж вони існують:

 • Неекономічний в роботі. Спочатку апарат гріє металеву трубку, а потім вже воду. Але цей мінус не завжди виправданий, так як нагрів йде глибоко всередині і непрямий нагрів води відбувається з мінімальними втратами тепла до того ж, діаметр сухого Тена (10-12 мм) менше діаметра металевої труби всього на пару-трійку міліметрів. Виходячи з цього, можна впевнено сказати, що повітряний прошарок між стінками занадто мала, щоб значно втрачати тепло при нагріванні.
 • Існує думка, що потужність обігрівача з сухим Теном менше, ніж у аналогів з мокрим Теном. У других представників нагрівачів дійсно потужність спіралі 2 000 Вт, а у апаратів з сухим Теном всього 1200 Вт. Але сухих елементів нагріву в підігрівачі зазвичай ставлять два, тому потужність виходить вже 2400 Вт.
 • Вартість. Вона вище, ніж у моделей з іншим типом Тена, але так як переваг у обігрівачів з сухим Теном значно більше, то її можна вважати цілком виправданим.
 • Вибираючи обігрівальний апарат себе в будинок, краще зупинитись на апараті з сухим Теном. Проблем з ним буде мало, а він прослужить довгі роки.